Swiatsportu.pl
3 powody, dla których warto grać w siatkówkę

Materiały partnera

3 powody, dla których warto grać w siatkówkę

30 Lipca 2021

Autor tekstu:

Barbara Daszuta

Udostępnij:

Siatkówka, obok piłki nożnej czy skoków narciarskich, uważana jest za jeden z polskich sportów narodowych. Ogromne zainteresowanie tą dyscypliną to w dużej mierze zasługa naszych siatkarzy, którzy od kilkunastu lat znajdują się w ścisłym światowym topie i przywożą medale z najważniejszych imprez. Siatkówka to jednak nie tylko sport zawodowy – w naszym kraju nie brakuje bowiem amatorów, którzy umilają sobie czas rekreacyjnym odbijaniem piłki. Dlaczego warto stawiać właśnie na grę w „siatkę”? Wyjaśniamy.

Siatkówka – niezawodny sposób na szczupłą sylwetkę

Siatkówka, choć na pierwszy rzut oka wydaje się dość stateczna, to w rzeczywistości należy do jednych z najbardziej dynamicznych sportów zespołowych. Wystarczy wziąć udział w jednej rozgrywce, aby przekonać się, że utrzymanie piłki w powietrzu wymaga dużej sprawności ruchowej i niemałego wysiłku fizycznego. Podczas godzinnej gry w siatkówkę można spalić od 500 do 800 kcal, co otwiera drogę do zgrabniejszej sylwetki. Aktywność fizyczna w tej formie – polegająca głównie na skakaniu i bieganiu - to również jeden z najbardziej naturalnych sposobów na walkę z cellulitem u kobiet, a także poprawę stanu mięśni i stawów.

Siatkówka – poprawia koordynację ruchową

Kwintesencją efektywnej i efektownej gry w siatkówkę jest zwinność, szybkość i krótki czas reakcji. Na odbicie piłki lecącej z prędkością kilkudziesięciu kilometrów na godzinę mamy zaledwie ułamki sekund, dlatego też trzeba wykazywać się dobrym refleksem i koordynacją ruchową. Jeśli ta ostatnia stanowi naszą piętę achillesową, siatkówka to sport wręcz wymarzony do poprawy tego aspektu. W jednym czasie należy zapanować nad dobrą pracą nóg, prawidłowym ułożeniem dłoni, a także kontrolować, co się dzieje na boisku. Każdy błąd w ustawieniu często bowiem skutkuje stratą punktu, który może zaważyć na losach nie tylko jednej partii, ale i całego meczu.

Siatkówka – świetny sposób na relaks w gronie najbliższych

Regularne granie w siatkówkę, czy to halową, czy to plażową, bardzo pozytywnie wpływa na samopoczucie, zwłaszcza jeśli mecze stają się jednym ze sposobów na spędzanie wolnego czasu w gronie rodziny czy przyjaciół. Siatkówka często przynosi wiele radości, nawet gdy nasze umiejętności techniczne pozostawiają wiele do życzenia. Pozwala także poprawić komunikację w grupie, a także pracować nad wzajemnym zaufaniem. Warto pamiętać, że sport to nie tylko zdrowie, ale też potężna dawka endorfin, która napawa dobrym nastrojem i pozytywną energią na pozostałą część dnia. Nie mniej radości dostarcza nam sport zawodowy obserwowany z perspektywy kibica. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób korzysta z usług takich firm jak zakłady sportowe.

Tekst zewnętrzny

Barbara DaszutaAutor

Copywriter, specjalistka z dziedziny reklamy natywnej. Absolwentka UKSW, z wykształcenia: teolog, pedagog i dietetyk kliniczny. Po godzinach: gamerka i miłośniczka technologii 4K (koc, książka, kawa, kot)

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Trener Alberto Giuliani

Siatkówka

Były trener Słoweńców kandydatem na trenera reprezentacji Polski

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski mistrzostwa świata

Siatkówka

Polacy poznali rywali mistrzostw świata. To z nimi powalczą o kolejne złoto

Czytaj więcej >
Vital Heynen reprezentaca Polski

Siatkówka

Wybitny Włoch poprowadzi Polaków? Zaskakujące doniesienia mediów

Czytaj więcej >
Michał Kubiak

Siatkówka

Polscy siatkarze bronią Michała Kubiaka i zarzucają TVP "gó***burzę"

Czytaj więcej >

Siatkówka

Vital Heynen zostanie w Polsce? Menedżerka trenera zabrała głos

Czytaj więcej >
Vital Heynen reprezentacja Polski kibice

Siatkówka

Vital Heynen przerwał milczenie. Pożegnał się z polskimi kibicami

Czytaj więcej >