Swiatsportu.pl > Tenis > Buty do gry w tenisa. Jak dobrać, by nie żałować?
Redakcja Sportu
Redakcja Sportu 06.10.2022 19:17

Buty do gry w tenisa. Jak dobrać, by nie żałować?

buty do gry w tenisa

Tenis cieszy się rosnącą popularnością w Polsce. Jest to sport, który angażuje wiele partii mięśniowych. Trzeba mieć dobrą wydolność ciała i kondycję, jeśli ktoś planuje grać zawodowo. Będzie to również świetny sposób na zadbanie o figurę, wysmuklenie ciała, wyrzeźbienie sylwetki. Dla wielu osób tenis ziemny jest sposobem na zredukowanie stresu, zwiększenie pewności siebie. Można liczyć także na dotlenienie organizmu i wzmocnienie układu odpornościowego. Dobre buty do tenisa i odpowiedni strój to podstawa.

Jak wybrać odpowiednie buty do gry w tenisa?

Właściwie dobrane obuwie do gry w tenisa jest niezwykle istotne. Nogi są najbardziej narażone na mikrouszkodzenia, to samo dotyczy kręgosłupa. Warto wobec tego odciążyć ciało za pomocą odpowiednich butów. Ich zadaniem będzie zmniejszenie ryzyka kontuzji, zwiększenie komfortu gry i uchronienie przed dolegliwościami bólowymi. Dla każdego gracza niezwykle ważne jest, aby nic nie blokowało ruchów, znaczenie ma stabilność i zachowanie równowagi. Obuwie do tenisa powinno wzmacniać stopy w newralgicznych punktach, aby zapobiec skręceniom i przeciążeniom. Przy zakupie istotne jest branie pod uwagę swojego stażu i stylu gry. Na początek najważniejsze będą elastyczność i wysoki komfort. Z kolei osoby bardziej zaawansowane powinny zwrócić uwagę przede wszystkim na stabilność i zwrotność.

Zawsze trzeba dobrać buty do rodzaju nawierzchni. Jeśli ktoś gra na zróżnicowanym podłożu, to najlepiej nadają się modele uniwersalne. W przypadku poruszania się po mączce lub sztucznej trawie odpowiednie są buty z podeszwami jodełkowymi. Kolejną kwestią będzie dopasowanie obuwia do budowy swoich stóp. Określić należy ich kształt i szerokość. Buty zawsze powinny być o pół centymetra większe, aby zapewnić stopom swobodę poruszania. W przypadku osób mających większą masę ciała zaleca się wybierać buty do tenisa z grubszymi podeszwami, które gwarantują lepszą amortyzację. Znaczenie ma nawet sposób wiązania i zakładania obuwia. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup butów renomowanej marki, które posiadają odpowiednie certyfikaty. Mając kody rabatowe Adidas, można liczyć na korzystne obniżki cenowe. Najtaniej będzie kupić obuwie w sklepie internetowym z kuponem dostępnym za darmo na portalu Rabatio.com.

Artykuł sponsorowany

Powiązane