Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:56

Hubert Hurkacz zdeklasowany przez rezerwowego

EN 01502097 1190
MARCO BERTORELLO/AFP/East News

Hubert Hurkacz doznał już drugiej porażki w prestiżowym turnieju ATP Finals. Przegrana jest tym bardziej bolesna, że doświadczył jej z rąk tenisisty rezerwowego, Jannika Sinnera. Włoch bez problemu rozprawił się z Polakiem w dwóch setach.

Hubert Hurkacz będzie chciał szybko zapomnieć o swoim wtorkowym meczu w turnieju ATP Finals. Polak sromotnie przegrał z Jannikiem Sinnerem, który wskoczył w miejsce kontuzjowanego Matteo Berrettiniego na zaledwie kilka godzin przed meczem. Włoch wygrał 6:2, 6:2.

Hubert Hurkacz rozegrał drugi mecz w ATP Finals

Hubert Hurkacz we wtorkowy wieczór rozegrał drugi mecz w turnieju ATP Finals 2021. Po porażce z Daniłem Miedwiediewem przyszedł czas na starcie z Matteo Berretinim. Do starcia Polaka z Włochem jednak nie doszło.

Kilka godzin przed meczem Berrettini wycofał się z gry. Tenisista doznał w niedzielę kontuzji mięśni brzucha. Hubert Hurkacz musiał zatem czekać na nowego rywala.

Tym został rezerwowy Jannik Sinner. Panowie doskonale się znają z kortów i mieli już okazję kilka razy ze sobą rywalizować. We wtorek ku zaskoczeniu wielu obserwatorów tenisa, gładko wygrał niestety Sinner.

Włoch już w pierwszym secie dwukrotnie przełamał naszego reprezentanta. Hurkacz zupełnie nie potrafił odpowiedzieć na dokładną i konsekwentną grę Sinnera. W efekcie przegrał pierwszą partię 2:6.

Polak doznał wstydliwej porażki

Drugi set miał niemal identyczny przebieg. Już w trzecim gemie Sinnerowi udało się przełamać Huberta Hurkacza. Po chwili przy własnym serwisie powiększył przewagę.

Włoski tenisista znów przełamał podanie Polaka w siódmym gemie. Hurkacz nie odpowiedział punktami na żadną z piłek serwowanych przez swojego rywala. Po kilkunastu minutach Sinner przypieczętował zwycięstwo, znów wygrywając seta w stosunku 6:2 i cały mecz 2:0.

Mimo drugiej porażki w ATP Finals, Hubert Hurkacz wciąż ma szanse na awans do półfinału. Musi jednak pokonać w kolejnym meczu Alexandra Zvereva i liczyć, że Jannik Sinner przegra z Daniłem Miedwiediewem.