Swiatsportu.pl > Skoki narciarskie > FIS przekazał fatalne wieści. Odwołują zawody jeszcze przed sezonem
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:56

FIS przekazał fatalne wieści. Odwołują zawody jeszcze przed sezonem

EN 01413426 1185
CHARLY TRIBALLEAU/AFP/East News

Wiadomości, które podała dzisiaj Międzynarodowa Federacja Narciarska, zaskoczyły kibiców skoków narciarskich. Choć sezon 2021/2022 jeszcze się nie rozpoczął, już wiadomo, że odwołane zostały ważne zawody. Nie odbędzie się rywalizacja na słynnej skoczni Okurayama w Sapporo.

Wiadomości, które przekazał FIS, mocno zaskoczyły wszystkich kibiców skoków narciarskich. Jeszcze przed startem sezonu ogłoszono, że odwołano pierwsze zawody. Skoczkowie nie zawitają na legendarną skocznię w Sapporo. 

Wiadomości od FIS. Sezon się nie zaczął, a już odwołano zawody

Wiadomości, które we wtorek podała Międzynarodowa Federacja Narciarska, były niemałym zaskoczeniem dla wszystkich fanów skoków narciarskich. Choć nowy sezon jeszcze się nie zaczął, już zapadła decyzja o odwołaniu zawodów Pucharu Kontynentalnego w Sapporo. Miały się one odbyć 15 i 16 stycznia 2022 roku.

Międzynarodowa Federacja Narciarska przekazała, że rywalizacja we wskazanym terminie nie będzie możliwa z powodu problemów organizacyjnych. FIS szuka już jednak zastępstwa dla japońskiego miasta. 

Informacja ta może napawać niepokojem, jeśli chodzi właśnie o rywalizację w Pucharze Świata. Tydzień po zawodach Pucharu Kontynentalnego w Sapporo miały odbyć się właśnie zmagania najlepszych skoczków świata. Może się jednak okazać, że i one zostaną odwołane. 

Warto przypomnieć, że już w ubiegłym sezonie nie odbyły się zawody w Sapporo. Odwołano nawet konkursy Pucharu Świata. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa i wysokiej liczby zakażeń na wyspie Hokkaido, gdzie znajduje się legendarna skocznia Okurayama. 

Już w ten weekend pierwsze zawody Pucharu Świata

Nowy sezon Pucharu Świata startuje już w najbliższy weekend. Pierwsze konkursy sezonu 2021/2022 odbędą się w Niżnym Tagile. Obejrzymy jeden konkurs indywidualny i jeden drużynowy.

Kilka dni temu poznaliśmy skład reprezentacji Polski na te zawody. Trener Michal Doleżal zdecydował, że do Rosji pojadą Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Andrzej Stękała i Stefan Hula.

Źródło: FIS, Twitter

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Tagi: FIS Skoczkowie
Powiązane