Swiatsportu.pl
EN 01413426 1185

CHARLY TRIBALLEAU/AFP/East News

FIS przekazał fatalne wieści. Odwołują zawody jeszcze przed sezonem

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Wiadomości, które podała dzisiaj Międzynarodowa Federacja Narciarska, zaskoczyły kibiców skoków narciarskich. Choć sezon 2021/2022 jeszcze się nie rozpoczął, już wiadomo, że odwołane zostały ważne zawody. Nie odbędzie się rywalizacja na słynnej skoczni Okurayama w Sapporo.

Wiadomości, które przekazał FIS, mocno zaskoczyły wszystkich kibiców skoków narciarskich. Jeszcze przed startem sezonu ogłoszono, że odwołano pierwsze zawody. Skoczkowie nie zawitają na legendarną skocznię w Sapporo. 

Wiadomości od FIS. Sezon się nie zaczął, a już odwołano zawody

Wiadomości, które we wtorek podała Międzynarodowa Federacja Narciarska, były niemałym zaskoczeniem dla wszystkich fanów skoków narciarskich. Choć nowy sezon jeszcze się nie zaczął, już zapadła decyzja o odwołaniu zawodów Pucharu Kontynentalnego w Sapporo. Miały się one odbyć 15 i 16 stycznia 2022 roku.

Międzynarodowa Federacja Narciarska przekazała, że rywalizacja we wskazanym terminie nie będzie możliwa z powodu problemów organizacyjnych. FIS szuka już jednak zastępstwa dla japońskiego miasta. 

Informacja ta może napawać niepokojem, jeśli chodzi właśnie o rywalizację w Pucharze Świata. Tydzień po zawodach Pucharu Kontynentalnego w Sapporo miały odbyć się właśnie zmagania najlepszych skoczków świata. Może się jednak okazać, że i one zostaną odwołane. 

Warto przypomnieć, że już w ubiegłym sezonie nie odbyły się zawody w Sapporo. Odwołano nawet konkursy Pucharu Świata. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa i wysokiej liczby zakażeń na wyspie Hokkaido, gdzie znajduje się legendarna skocznia Okurayama. 

Już w ten weekend pierwsze zawody Pucharu Świata

Nowy sezon Pucharu Świata startuje już w najbliższy weekend. Pierwsze konkursy sezonu 2021/2022 odbędą się w Niżnym Tagile. Obejrzymy jeden konkurs indywidualny i jeden drużynowy.

Kilka dni temu poznaliśmy skład reprezentacji Polski na te zawody. Trener Michal Doleżal zdecydował, że do Rosji pojadą Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Andrzej Stękała i Stefan Hula.


Źródło: FIS, Twitter

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Wyszło na jaw, dlaczego Lewandowski usiadł wczoraj na ławce, choć nie zagrał. Kibicom się to nie spodoba

  • Przepiękne zwycięstwo reprezentacji Polski U-21. Zdemolowali rywali i zbliżyli się do awansu na ME

  • Katastrofalny błąd Tymoteusza Puchacza w meczu z Węgrami. Miał pretensje do kolegów, a to on zawinił
Mateusz DziubińskiAutor

Ekspert ds. lig europejskich i historii futbolu. Znawca i miłośnik NBA oraz NHL i tenisa. Student europeistyki i filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Puchar Świata w Zakopanem

PZN zmienił decyzję ws. biletów na Puchar Świata w Wiśle i Zakopanem

Czytaj więcej >
Kamil Stoch i Piotr Żyła

Piotr Żyła szczerze o Kamilu Stochu: on jest urodzony do tego sportu

Czytaj więcej >
Dawid Kubacki podczas Pucharu Świata

Eurosport ma dalej transmitować PŚ. Nie wiadomo, co z TVP

Czytaj więcej >
Piotr Żyła

Piotr Żyła zwyzywany przez niemieckiego dziennikarza po zdobyciu mistrzostwa świata

Czytaj więcej >