Swiatsportu.pl > Skoczkowie

Skoczkowie

Skoczkowie - zawodnicy uprawiający skoki narciarskie.

EN 01403756 0454
17.06.2022 02:02 Dramat znanego skoczka narciarskiego. Straci cały sezon, musi przejść operację

Skoki narciarskie w kolejnym zimowym sezonie będziemy śledzić bez jednego z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia. W piątek Norweski Związek Narciarski przekazał, że przez cały olimpijski sezon 2021/2022 prawdopodobnie nie zobaczymy Thomas Aasen Markeng. 21-latek musi poddać się pilnej operacji.W kolejnym sezonie zimowym Pucharu Świata w skokach narciarskich nie zobaczymy Thomasa Aasena MarkengaMistrz świata juniorów z 2019 roku zmuszony jest poddać się operacji, która wyeliminuje go ze startów na kilka miesięcyMarkeng od kilku lat zmaga się z poważnymi problemami z kolanem, po tym jak doznał upadku w KlingenthalSkoki narciarskie za kilka miesięcy powrócą z kolejnym sezonem rywalizacji o Puchar Świata. Na skoczniach w kampanii 2021/2022 nie zobaczymy jednak Thomasa Aasena Markenga. Utalentowany zawodnik znów ma poważne problemy ze zdrowiem.

candle-webandi
16.06.2022 02:02 Nie żyje były mistrz Polski w skokach narciarskich Jan Kawulok

Wiadomości, które pojawiły się dzisiaj w polskich mediach, wstrząsnęły kibicami. Zmarł były mistrz Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej Jan Kawulok. Reprezentował on także Polskę na igrzyskach olimpijskich w Grenoble.Wiadomości o śmierci znanego skoczka narciarskiego zasmuciły dzisiaj kibiców. W wieku 75 lat zmarł Jan Kawulok. Zdobywał on w przeszłości mistrzostwo Polski zarówno w skokach, jak i kombinacji norweskiej.

Projekt bez tytułu - 2021-10-28T221602.228
16.06.2022 02:02 Mistrzostwa Polski: Piotr Żyła ze złotym medalem! Kapitalne skoki Polaków w Zakopanem

Piotr Żyła letnim mistrzem Polski. 34-latek triumfował na Średniej Krokwi w Zakopanem i wyprzedził Klemensa Murańkę, a trzecie miejsce ex aequo zajęli Dawid Kubacki i Tomasz Pilch. Nieco słabiej poradził sobie Kamil Stoch, który zajął dopiero siódme miejsce. Z bardzo dobrej strony pokazało się także kilku zdolnych juniorów.Mistrzostwa Polski te w letnim wydaniu pierwotnie miały odbyć się na początku lipca tego roku i miały być uświetnieniem otwarcia wyremontowanego kompleksu Średnich Krokwi w Zakopanem. Wtedy rywalizację storpedowały złe warunki atmosferyczne i Polski Związek Narciarski podjął decyzję o przeniesieniu zawodów na koniec października.Po pierwszej serii czwartkowych zawodów na prowadzeniu był Piotr Żyła, który poleciał 103,5 metra. Drugie miejsce zajmował Klemens Murańka, który skoczył 102 metry, a podium uzupełniał Kamil Stoch po skoku na 100 metrów.

Projekt bez tytułu (23)
19.03.2022 08:00 Nie żyje Gian Franco Kasper

Nie żyje Gian Franco Kasper twórca potęgi Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), której był prezesem przez ponad 23. Ze stanowiska ustąpił dopiero na początku czerwca tego roku. Od kilku tygodni przebywał w szpitalu, gdzie zmarł w piątek, o czym poinformowała Federacja. Miał 77 lat.Nie żyje wieloletni prezes Międzynarodowej Federacji Narciarskiej Gian Franco KasperSzwajcar zasiadał na tym stanowisku nieprzerwanie przez 23 lata i zrezygnował ze stanowisko dopiero w czerwcu tego rokuDziałacz od kilku tygodni przebywał w szpitalu. Zmarł w piątek, miał 77 latNie żyje Gian Franco Kasper, który jeszcze w czerwcu tego roku był prezesem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Na tym stanowisku zasiadał nieprzerwanie od 1998 roku. 4 czerwca zastąpił go Johan Eliasch.- Miałem zaszczyt znać Gian Franco przez 25 lat, dzieliłem z nim wiele wspaniałych chwil i historii. Będzie go bardzo brakowało w FIS i międzynarodowym świecie sportu. W imieniu całej organizacji chciałbym wyrazić nasze najgłębsze współczucie rodzinie - powidział nowy prezydent FIS w komunikacie prasowym na stronie internetowej organizacji.

Projekt bez tytułu (35)
19.03.2022 08:00 Polscy skoczkowie wracają do rywalizacji. Znamy skład Biało-Czerwonych na konkursy w Wiśle

Wiadomo, w jakim składzie reprezentacja Polski wystąpi w inaugurujących tegoroczny sezon letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Na skoczni Wiśle-Malince (HS-134) zobaczymy aż dwunastu Biało-Czerwonych. Trener Michal Doleżal do boju wypuszcza swoich najlepszych zawodników na czele z Kamilem Stochem, Piotrem Żyłą i Dawidem Kubackim.Reprezentacja Polski w skokach narciarskich w piątek zainauguruje tegoroczny sezon Letniego Grand PrixTrener Michal Doleżal na zawody w Wiśle zabiera aż dwunastu zawodnikówW kadrze na pierwsze zawody letniego sezonu znaleźli się m.in. Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr ŻyłaReprezentacja Polski w skokach narciarskich wraca do rywalizacji. W miniony weekend miały się odbyć zawody letnich mistrzostw Polski w Zakopanem, ale zostały odwołane ze względu na silny wiatr i warunki atmosferyczne, które uniemożliwiły przeprowadzenie zawodów.Za to w najbliższy weekend mają się odbyć zawody w Wiśle, które zainaugurują tegoroczny cykl Letniego Grand Prix. W poniedziałek Polski Związek Narciarski ogłosił skład reprezentacji na piątkowe kwalifikacje.

Projekt bez tytułu - 2021-11-07T200444.216
19.03.2022 07:57 Małysz ocenił transmisję skoków w TVN. "Pewnych rzeczy jeszcze musi się nauczyć"

Adam Małysz wypowiedział się na temat transmisji skoków narciarskich w TVN. Legendarny skoczek zabrał głos po pierwszym weekendzie Pucharu Świata w Niżnym Tagile, który był debiutem stacji, jeśli chodzi o relacjonowanie ukochanego sportu polskich kibiców. “Orzeł z Wisły” ocenił realizację przekazu przez TVN.Adam Małysz podzielił się swoim zdaniem na temat transmisji zawodów Pucharu Świata w TVN. Legendarny skoczek udzielił wypowiedzi dla WP SportoweFakty, w której podsumował, jak w pierwszy weekend sezonu poradził sobie nowy nadawca.

inst nk
19.03.2022 07:57 Niebezpieczna sytuacja podczas skoku legendy. Kasai pokazał nagranie (WIDEO)

Noriaki Kasai ma już blisko 50 lat, jednak nadal nie rezygnuje z kariery skoczka narciarskiego. Legendarny Japończyk przygotowuje się do kolejnych startów i wciąż marzy o udziale w igrzyskach olimpijskich. Ostatnio jednak dawny rywal Adama Małysza przeżył na skoczni niebezpieczną sytuację.Noriaki Kasai kontynuuje treningi na skoczni. Legendarny japoński skoczek ani myśli o zakończeniu kariery. Podczas skoków próbnych w Rovaniemi przydarzył mu się jednak niebezpieczny incydent.

Puchar Świata Skoki Narciarskie Niży Tagi Kamil Stoch
19.03.2022 07:57 Puchar Świata: Słaba pierwsza seria w wykonaniu Polaków. Tylko Stoch i Kubacki w drugiej serii

Puchar Świata zainaugurował nowy sezon. Po pierwszej serii konkursu w Niżnym Tagile polscy kibice mogą mieć mieszane odczucie. Z kapitalnej strony pokazali się Dawid Kubacki, który znajduje się w pierwszej dziesiątce. Zawiedli za to całkowicie Kamil Stoch, który zamyka drugą dziesiątkę i Piotr Żyła, który nie awansował do drugiej serii.Puchar Świata w skokach narciarskich rozpoczął kolejny sezon. Na otwarcie zmagań skoczkowie rywalizują w rosyjskim Niżnym Tagile, a nie jak przez kilka ostatnich lat na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle.

EN 01463618 0009
19.03.2022 07:56 Kamil Stoch najlepszy z Polaków na treningach w Niżnym Tagile

Kamil Stoch okazał się najlepszy z Polaków podczas pierwszego piątkowego treningu w Niżnym Tagile. Skoczek z Zębu zajął wysokie czwarte miejsce. Pozostali Biało-Czerwoni mocno rozczarowali. Kamil Stoch udanie rozpoczął skoki na śniegu w nowym sezonie. Polak był czwarty podczas pierwszego piątkowego treningu przed zawodami w Niżnym Tagile. Jego koledzy z reprezentacji niestety skakali znacznie poniżej oczekiwań.

EN 01465807 0487
19.03.2022 07:56 Rekordowe otwarcie nowego sezonu Pucharu Świata

Puchar Świata w skokach narciarskich rozpoczyna się już w ten weekend. Najlepsi skoczkowie świata zgromadzili się w Niżnym Tagile, gdzie odbędą się pierwsze zawody nowego sezonu. Jak się okazuje, będzie to inauguracja rekordowa. Do Rosji zjechała bowiem największa liczba skoczków od lat. Puchar Świata w skokach narciarskich zostanie zainaugurowany w Niżnym Tagile. Lista startowa przed piątkowym treningiem i kwalifikacjami jest iście rekordowa. Tak dużej liczby zawodników na inaugurację sezonu nie było od lat.

EN 01413426 1185
19.03.2022 07:56 FIS przekazał fatalne wieści. Odwołują zawody jeszcze przed sezonem

Wiadomości, które podała dzisiaj Międzynarodowa Federacja Narciarska, zaskoczyły kibiców skoków narciarskich. Choć sezon 2021/2022 jeszcze się nie rozpoczął, już wiadomo, że odwołane zostały ważne zawody. Nie odbędzie się rywalizacja na słynnej skoczni Okurayama w Sapporo.Wiadomości, które przekazał FIS, mocno zaskoczyły wszystkich kibiców skoków narciarskich. Jeszcze przed startem sezonu ogłoszono, że odwołano pierwsze zawody. Skoczkowie nie zawitają na legendarną skocznię w Sapporo.

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
19.03.2022 07:56 Skoki narciarskie. Zawody w Niżnym Tagile bez Petera Prevca

Skoki narciarskie już w najbliższy weekend zainaugurują Puchar Świata. W Niżnym Tagile zabraknie na liście startowej Petera Prevca. Słoweński skoczek poinformował o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych. Utytułowany zawodnik ma szczególny powód absencji.Skoki narciarskie po ośmiu miesiącach przerwy rozpoczynają kolejny sezon zimowy. Już w najbliższy weekend najlepsi skoczkowie w rosyjskim Niżnym Tagile zainaugurują zmagania Pucharu Świata.

Skoki narciarskie Jan Habdas FIS Cup
19.03.2022 07:56 Skoki narciarskie. Jan Habdas drugi w Falun! Kapitalny występ 17-letniego Polaka

Skoki narciarskie w Polsce w najbliższych tygodniach mogą mieć nowego bohatera. Po raz kolejny w ostatnim czasie kapitalną formę potwierdził Jan Habdas. 17-latek w niedzielę zajął drugie miejsce w konkursie FIS Cup w szwedzkim Falun. Polak tym samym awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu.Skoki narciarskie w Polsce od kilku tygodni coraz częściej słyszą o fenomenalnym Janie Habdasie. 17-latek po raz pierwszy błysnął podczas październikowych mistrzostw Polski na Średniej Krokwi. W konkursie indywidualnym reprezentujący barwy LKS Klimczok Bystra zajął bardzo dobre szóste miejsce.

Skoki narciarskie FIS Cup Jan Habdas
19.03.2022 07:56 Skoki narciarskie. Błysk Jana Habdasa w FIS Cup

Skoki narciarskie rozpoczynają kolejny sezon zimowy. Pierwsze międzynarodowe zawody już za nami. W sobotę odbył się pierwszy konkurs zimowego sezonu FIS Cup w Falun. Po raz kolejny bardzo dobrą formę potwierdził 17-letni Jan Habdas. Utalentowanemu Polakowi niewiele zabrakło do miejsca na podium.Skoki narciarskie rozpoczynają rywalizacją w nowym sezonie zimowym. Za tydzień, 19 listopada najlepsi skoczkowie na świecie rozpoczną zmagania w Pucharze Świata, ale już w sobotę 13 listopada odbyły się pierwsze zmagania na arenie międzynarodowej.

EN 01403756 0226
19.03.2022 07:55 Doleżal odejdzie po sezonie? Zdradził, czy przedłuży umowę z PZN

Puchar Świata w skokach narciarskich rozpocznie się już 20 listopada w Niżnym Tagile. Będzie to już trzeci sezon, w którym polskich skoczków poprowadzi trener Michal Doleżal. Jego umowa z Polskim Związkiem Narciarskim dobiega jednak końca już a kilka miesięcy. Czeski szkoleniowiec zdradził, czy po wygaśnięciu umowy odejdzie z polskiej kadry.Puchar Świata w skokach narciarskich zbliża się wielkimi krokami. Polskich skoczków trzeci sezon z rzędu poprowadzi Michal Doleżal. Jego umowa z PZN wygasa jednak już za kilka miesięcy.

Dawid Kubacki
19.03.2022 07:54 Skoki narciarskie: Polacy nie wezmą udziału w próbie przedolimpijskiej

PZN podjął ważną decyzją w kontekście reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Związek postanowił, że mimo możliwości nasz zespół nie skorzysta z możliwości startu w próbie przedolimpijskiej na skoczniach w Pekinie. Wpływ na takie rozstrzygnięcie miały dwie kluczowe kwestie. Czy to stawia polskich skoczków na straconej pozycji?Polscy skoczkowie nie wezmą udziału w próbie przedolimpijskiej Nikt z członków żeńskiej i męskiej kadry nie uda się do dalekiej Azji w celu zebrania informacjiPodobna sytuacja miała już miejsce w przypadku Kamila Stocha i ZIO w SocziNowy sezon Pucharu Świata wystartuje już 20 listopada w Niżnym Tagile. W trakcie tej zimy w Pekinie zostaną rozegrane zimowy igrzyska olimpijskie. Nikt ze skoczków spoza Kraju Środka nie miał okazji wypróbować olimpijskich obiektów. Decyzją PZN przed olimpiadą takiej szansy nie otrzymają również członkowie naszej reprezentacji w skokach narciarskich, pomimo możliwości, jaką daje FIS.

piotr żyła
19.03.2022 07:54 Skoki narciarskie: Piotr Żyła prowadzi po pierwszej serii

Skoki narciarskie w Polsce wróciły do rywalizacji. W czwartek na Średniej Skoczni w Zakopanem skoczkowie rywalizują o letnie mistrzostwo Polski. Po pierwszej serii nie ma zaskoczenia. Na prowadzeniu są liderzy reprezentacji Polski. Na pierwszym miejscu jest Dawid Kubacki, który wyprzeda Klemensa Murańkę oraz Kamila Stocha.Skoki narciarskie w Polsce właśnie kończą rywalizację w sezonie letnim. W czwartek na Średniej Krokwi (HS105) w Zakopanem skoczkowie walczą o letnie mistrzostwo Polski. Początkowo zawody miały się rozpocząć na początku lipca, ale zostały przełożone ze względu na złe warunki atmosferyczne.Tytułu wywalczonego rok temu wywalczył Dawid Kubacki, który w Szczyrku wyprzedził Andrzeja Stękałę i Klemensa Murańkę. Dwa lata temu złoto LMP wywalczył Piotr Żyła, a ciekawostką jest fakt, że latem na mistrzostwach Polski na skoczni normalnej nigdy nie triumfował Kamil Stoch.

Skoki narciarskie
19.03.2022 07:52 Skoki narciarskie: Niebezpieczna zabawa młodych zawodników. Jak się zakończyła? (WIDEO)

Skoki narciarskie są dyscypliną równie szaloną, co niebezpieczną, dlatego bezpieczeństwo powinno być nadrzędną kwestią. Tego zabrakło zdecydowanie osobom dorosłym, które pozwoliły na jednoczesny skok dwóch młodych zawodników z USA. Jak zakończyła się ta nieodpowiedzialna zabawa? Dwóch młodych skoczków z USA oddało skok w tym samym momencie Zawodnicy w jednym momencie ruszyli z belki i jechali obok siebie po rozbiegu Ta skrajnie nieodpowiedzialna zabawa na szczęście nie miała poważnych konsekwencji Od lat FIS dba o rozwój bezpieczeństwa w skokach narciarskich. Stąd skoczkowie startują w kaskach, mają wiązania, które potrafią się wypinać w niebezpiecznych sytuacjach, czy też od poprzedniego sezonu wymyślono stosowanie specjalnych wkładek do butów, aby ograniczyć kontuzje zerwania więzadeł. Dlatego nieodpowiedzialnych zabaw, zwłaszcza wśród młodzieży nie należy pochwalać.

Kamil Stoch
19.03.2022 07:51 Skoki narciarskie niemal znikną z TVP. Wiemy kto pokaże Puchar Świata

Skoki narciarskie po latach niemal zupełnie znikną z anteny Telewizji Polskiej. Publiczny nadawca nie otrzymał sublicencji na pokazywanie zawodów Pucharu Świata w nadchodzącym sezonie. Grupa TVN Discovery, która posiada prawa do transmisji. nie zdecydowała się odsprzedać jej medialnemu rywalowi. Polacy będą zatem śledzić występy Kamila Stocha i reszty naszych skoczków na zupełnie innych kanałach!Skoki narciarskie od nowego sezonu niemal zupełnie znikną z anteny TVPTelewizja Publiczna nie uzyska sublicencji na pokazywanie rywalizacji w Pucharze Świata od sezonu 2021/2022Polscy kibice będą mogli śledzić zmagania Kamila Stocha i pozostałych skoczków na antenie TVNSkoki narciarskie znikają z TVP. Telewizja Publiczna w nadchodzącym sezonie Pucharu Świata będzie mogła pokazać tylko konkursy organizowane w Polsce. Pozostałe zawody transmitować będzie już inny nadawca, którego poznaliśmy w czwartek.

Projekt bez tytułu - 2021-09-12T160223.447
19.03.2022 07:47 Fenomenalny skok Murańki! Polak nowym rekordzistą skoczni

Klemens Murańka na niewiele ponad dwa miesiące przed startem sezonu Pucharu Świata pokazał, że już teraz jest w wielkiej formie. Polak podczas konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen skoczył aż 148 metrów i został nowym rekordzistą obiektu. Mimo tego nie znalazł się nawet w pierwszej dziesiątce.Klemens Murańka zaimponował formą podczas konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego w austriackim Bischofshofen. Biało-Czerwoni w sobotę zaliczyli rozczarowujący występ na Paul-Ausserleitner-Schanze, ale w niedzielę spisali się już lepiej.

EN 01160689 0091
19.03.2022 07:44 Dramat syna byłego trenera polskich skoczków. "Nie czułem nóg"

Austriackie media rozpisują się na temat tragicznego wypadku Philippa Kuttina. Mężczyzna doznał poważnych obrażeń po upadku z wysokości. Jest to syn byłego słynnego skoczka narciarskiego, a obecnie trenera Heinza Kuttina, który kilkanaście lat temu prowadził polskich skoczków, w tym Adama Małysza. Austriackie media donoszą o tragedii w rodzinie Heinza Kuttina, byłego trenera polskich skoczków narciarskichSyn Austriaka, Philipp, doznał przed rokiem ciężkiego wypadku, który przykuł go do wózka inwalidzkiegoMłody mężczyzna opowiedział swoją wstrząsającą historię. Nie może pogodzić się z zachowaniem badającej wypadek policjiAustriackie media donoszą o tragedii w rodzinie Heinza Kuttina, słynnego skoczka narciarskiego i trenera. Jego syn, Philipp, rok temu doznał tragicznego w skutkach wypadku. Mężczyzna jest przykuty do wózka inwalidzkiego.

Skoczkowie Doleżal
19.03.2022 07:37 Maciej Kot może nie znaleźć się w kadrze skoczków na następny sezon

Polscy skoczkowie już w czwartek poznają oficjalną kadrę reprezentacji na sezon 2021/2022W niej może zabraknąć Macieja Kota, który w ostatnich latach spisywał się poniżej oczekiwańZakopiańczyk jeszcze trzy lata temu zdobywał medal na igrzyskach olimpijskich w PjongczanguSkoczkowie reprezentacji Polski, pod dowództwem trenera Michala Doleżala w czwartek poznają oficjalną kadrą na sezon 2021/2022. W nim najważniejszą imprezą będą Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie.TVP Sport informuje, że nieoficjalnie w składzie Biało-Czerwonych na najbliższy sezon może zabraknąć Macieja Kota. Ostateczne decyzje mają zapaść na czwartkowym zebraniu zarządu Polskiego Związku Narciarskiego.

Ojciec Maciej Kot
19.03.2022 07:37 Maciej Kot został ojcem

Kolejny ojciec w kadrze polskich skoczków narciarskichW czwartek na świat przyszedł pierwszy syn Macieja Kota i jego żony AgnieszkiPara wspaniałą wiadomość przekazała za pomocą mediów społecznościowychPojawił się kolejny ojciec w reprezentacji Polski skoczków narciarskich. W czwartek po raz pierwszy tatą został Maciej Kot. Skoczek i jego żona Agnieszka podzielili się wspaniałą wiadomością ze światem za pomocą mediów społecznościowych.- Witaj świecie - napiała trenerka personalna pod zdjęciem z synkiem na Instagramie. Identyczne zdjęcie dodał także skoczek, który przy okazji zdradził imię swojego pierworodnego syna. Kot junior będzie nosił imię Filip.

Trener PZN
19.03.2022 07:37 Nowy trener reprezentacji Polski juniorów w skokach narciarskich

Trener polskiej kadry juniorów Zbigniew Klimowski w skokach narciarskich przechodzi zakażony koronawirusemPZN poszukuje zastępstwa dla doświadczonego szkoleniowcaNowym opiekunem kadry juniorów ma zostać Daniel Kwiatkowski, asystent Michala DoleżalaTrener Zbigniew Klimowski, który od roku prowadził juniorską reprezentację Polski w skokach narciarskich, od kilkunastu dni jest zakażony koronawirusem. Pod koniec kwietnia TVP sport informowało, że stan zdrowia szkoleniowca jest bardzo zły i trafił on do szpitala w Nowym Targu.Informacje na temat stanu zdrowia szkoleniowca spowodowały, że PZN musiał poszukać trenera, który, chociaż tymczasowo poprowadzi kadrę juniorów w najbliższych miesiącach. Piotr Majchrzak ze Sport.pl informował, że może nim zostać Daniel Kwiatkowski, jeden z asystentów Michala Doleżala.

Skoki narciarskie Reprezentacja
19.03.2022 07:37 Poznaliśmy skład polskich skoczków na następny sezon. Maciej Kot będzie trenował indywidualnie

Skoki narciarskie w Polsce poznały skład reprezentacji Polski na przyszły, olimpijski sezonPodobnie jak w ubiegłym roku ćwiczyć będzie jedna wspólna kadra licząca 13 zawodnikówW składzie znalazł się także Maciej Kot, który jednak będzie pracował na innych zasadachSkoki narciarskie w przyszłym sezonie poznają swojego nowego mistrza olimpijskiego. Na 10 miesięcy przed startem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie Polski Związek Narciarski ogłosił skład reprezentacji Polski, który będzie walczył o wyjazd do Chin.W składzie Polaków nie doszło do żadnej rewolucji. Związek podtrzymał pomysł wprowadzony w ubiegłym roku o utworzeniu jednej kadry, która wspólnie będzie przygotowywała się do zawodów. W drużynie znalazło się trzynastu zawodników.

Skoczkowie Puchar Świata
19.03.2022 07:36 Skoczkowie niedługo wrócą do rywalizacji. Przy okazji otworzą nowy obiekt

Skoczkowie reprezentacji Polski rekordowo szybko wrócą do rywaliacjiJuż na początku lipca Biało-Czerwoni będą walczyć o medale letnich mistrzostw PolskiRywalizacja odbędzie się na nowo wybudowanym kompleksie średniej skoczni w ZakopanemSkoczkowie reprezentacji Polski już za dwa miesiące wrócą do rywalizacji. Sezon letni zawodnicy rozpoczną już 9 lipca i od razu będą walczyli o medale mistrzostw Polski - przekazał Mateusz Miga z TVP Sport.Rywalizacja ma się odbyć na nowo wybudowanym kompleksie Średniej Krokwi, który jest już na ukończeniu i lada chwila ma zostać otwarty. Pierwszą imprezą na nowym obiekcie mają być właśnie letnie mistrzostwa Polski.

Maciej Kot skoki
19.03.2022 07:36 Maciej Kot opowiedział o swojej sytuacji w kadrze

Maciej Kot samodzielnie będzie przygotowywał się do kolejnego sezonu Pucharu ŚwiataPolski skoczek od kilku lat nie może wrócić do formy i sztab kadry uznał, że to będzie najlepsze rozwiązanieMimo wielu trudności i obowiązków Kot wierzy, że pojedzie w lutym na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w PekinieSkoczek początkowo chciał pracować z trenerem, który w przeszłości potrafił wyciągnąć go z kryzysu, ale nie zgodził się na to sztab kadryMaciej Kot od trzech lat jest na poważnym zakręcie swojej kariery. Skoczek jeszcze w 2018 roku był ważnym członkiem reprezentacji Polski podczas igrzysk w Pjongczangu. Mało tego, w drużynie cieszył się z brązowego medalu.Od tamtego czasu forma skoczka stale pikowała. Zarówno Stefan Horngacher, jak i Michal Doleżal tylko sporadycznie dawali mu okazję do występu w zawodach Pucharu Świata. Nawet jeżeli występował, to często nie potrafił awansować do serii finałowej.

Polscy skoczkowie
19.03.2022 07:35 Nasi skoczkowie mieli kontakt z zakażonym Granerudem. Lekarz kadry uspokaja

Halvor Egner Granerud jest zarażony koronawirusemDla Norwega oznacza to koniec udziału w Mistrzostwach ŚwiataPolscy skoczkowie mieli kontakt z liderem norweskiej kadry, ale na szczęście nie grozi im wykluczenie z zawodówDziś gruchnęła wiadomość, że Halvor Egner Granerud otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Niestety, ale dla Norwega oznacza to koniec występów na Mistrzostwach Świata w Oberstdorfie. Okazało się również, że polscy skoczkowie mieli kontakt ze zwycięzcą tegorocznego Pucharu Świata.Na szczęście lekarz polskiej kadry dr Aleksander Winiarski przekazał, że nie grozi im kwarantanna oraz nie istnieje zagrożenie związane z kolejnymi występami na niemieckich skoczniach, a do rozegrania pozostały jeszcze konkurs indywidualny oraz drużynowy.

  • 1
  • 2