Swiatsportu.pl
Skoczkowie Doleżal

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Maciej Kot może nie znaleźć się w kadrze skoczków na następny sezon

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Skoczkowie reprezentacji Polski niedługo wejdą w kolejną fazę przygotowań do następnego sezonu Pucharu Świata. W czwartek zebranie zarządu zatwierdzi kadrę Biało-Czerwonych na sezon 2021/2022. Na liście może zabraknąć Macieja Kota, którego kariera zawisła na włosku.

  • Polscy skoczkowie już w czwartek poznają oficjalną kadrę reprezentacji na sezon 2021/2022

  • W niej może zabraknąć Macieja Kota, który w ostatnich latach spisywał się poniżej oczekiwań

  • Zakopiańczyk jeszcze trzy lata temu zdobywał medal na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu

Skoczkowie reprezentacji Polski, pod dowództwem trenera Michala Doleżala w czwartek poznają oficjalną kadrą na sezon 2021/2022. W nim najważniejszą imprezą będą Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie.

TVP Sport informuje, że nieoficjalnie w składzie Biało-Czerwonych na najbliższy sezon może zabraknąć Macieja Kota. Ostateczne decyzje mają zapaść na czwartkowym zebraniu zarządu Polskiego Związku Narciarskiego.

Skoczkowie Michala Doleżala w czwartek poznają kadrę na następny sezon

Zdaniem redakcji obecnie przy nazwisku zakopiańczyka widnieje gwiazdka, a jego przyszłość zależy od tego, co pokaże podczas pierwszego grupowego treningu skoczków, który ma się odbyć jeszcze w maju.

- Szczerze? Nie odbieram tego jako ograniczenie czy problem - powiedział Kot w rozmowie z TVP Sport. - Ja nadal chcę być w tej kadrze, chcę walczyć o swoją karierę. Taka informacja na mój temat to motywacja, że muszę jeszcze mocniej pracować i się starać. I będę to robił, bo zależy mi na skokach - dodał.

Jak informuje Michał Chmielewski, kwestią sporną pozostaje nie tylko forma sportowa zawodnika, ale także jego stosunek do metod treningowych proponowanych przez Doleżala, a także dr. Haralda Pernitscha, który odpowiada za przygotowanie fizyczne skoczków.

Stacja informuje, że kilka dni temu skoczkowie mieli już poznać decyzję w sprawie wyglądu kadry na najbliższy sezon. W sprawie Kota wstrzymano się z decyzją właśnie do czwartkowych obrad.

Kariera Macieja Kota zawisła na włosku

Cała sytuacja powoduje, że kariera 29-latka zawisła na włosku. Brak miejsca w kadrze narodowej powoduje, że utraci on jedno ze źródeł dochodu, a warto przypomnieć, że w skoczek spodziewa się narodzin syna.

Kot jeszcze kilka lat temu był jednym z filarów polskiej kadry. W sezonie 2016/2017 trzykrotnie stanął na pucharowym podium, z tego dwa razy na jego najwyższym stopniu. Polak wygrał konkursy w Sapporo oraz Pjongczangu, a do tego zajął drugie miejsce w Lillehammer.

Na swoim koncie ma także złoty i brązowy medal mistrzostw świata, a także brąz z igrzysk w Pjongczangu. Wszystkie te sukcesy odnosił w konkursach drużynowych. Po nich nastąpił gwałtowny zjazd formy Kota.

Już w sezonie 2017/2018 zdobył zaledwie 261 punktów i rywalizację zakończył na 21. miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Później zakończył rywalizację na 47. i 41 miejscu. W ostatnim sezonie zdobył zaledwie 17 pucharowych punktów, co dało mu 58. lokatę na koniec rywalizacji.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Trener Zbigniew Klimowkski

Skoki narciarskie

Zbigniew Klimowski, trener naszych juniorów, ciężko przechodzi COVID-19

Czytaj więcej >
Kamil Stoch

Skoki narciarskie

Ujawniono zarobki Kamila Stocha. Polak wzbogacił się o miliony

Czytaj więcej >
Adam Małysz Apoloniusz Tajner

Skoki narciarskie

Adam Małysz przeraził Apoloniusza Tajnera w swoim legendarnym skoku

Czytaj więcej >
Michal Doleżal

Skoki narciarskie

Michal Doleżal opowiedział o sytuacji polskiej kadry (Tylko u nas)

Czytaj więcej >
Piotr Żyła

Skoki narciarskie

Zaskakująca prawda o siostrze Piotra Żyły

Czytaj więcej >
Adam Małysz Wujek

Skoki narciarskie

Adam Małysz bardzo dużo zawdzięcza znanemu wujkowi

Czytaj więcej >