Swiatsportu.pl > Siatkówka > Wilfredo Leon zainwestował w Anioły UMK Toruń. Ma to być nowa siła
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:30

Wilfredo Leon zainwestował w Anioły UMK Toruń. Ma to być nowa siła

Wilfredo Leon
PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News
  • Wilfredo Leon zainwestował w klub

  • Reprezentant Polski został głównym udziałowcem Aniołów UMK Toruń

  • Według planów przyjmującego, jego zespół już za 2-3 lata może dostać się do PlusLigi

Wilfredo Leon już od dłuższego czasu chciał zainwestować w polski klub. Jeszcze niespełna trzy miesiące temu mówiło się, iż przyjmujący może zostać współudziałowcem Vervy Warszawa wraz z Michałem Kubiakiem. Ostatecznie ten pomysł upadł.

Dziś już wiadomo, gdzie reprezentant Polski będzie wspierał rozwój siatkówki. Wybór padł na Toruń i zespół tamtejszych Aniołów UMK. Plany są bardzo ambitne, bowiem nasz siatkarz nie tylko chce stworzyć drużynę na miarę mistrzostwa Polski, ale liczy również na podbicie Europy.

Wilfredo Leon zainwestował w toruński klub

W rozmowie z serwisem WP SportoweFakty Wilfredo Leon dokładnie wytłumaczył, dlaczego zdecydował się, aby zainwestować w klub z Torunia. Bez znaczenia było to, że akurat z w tym mieście mieszkają rodzice jego żony Małgorzaty. Bardziej stoi za tym fakt, iż przyjmujący wielokrotnie miał okazję być w Grodzie Kopernika i dostrzegł tam deficyt na siatkówkę.

- To miasto przyjazne sportowi i lubiane przez sportowców. Jest bardzo dobry klub żużlowy i koszykarski. Jednak odkąd pierwszy przyjechałem do Torunia, brakowało mi męskiej siatkówki na wysokim poziomie. A przecież warunki są tutaj świetne - powstają nowoczesne obiekty sportowe, wśród lokalnych przedsiębiorców jest duży potencjał sponsoringowy – powiedział reprezentant Polski.

Leon został głównym udziałowcem Aniołów UMK Toruń, ale w związku z kontynuowaniem swojej kariery rzecz jasna nie będzie mógł samodzielnie zarządzać klubem. Siatkarz postanowił oddać na razie władzę w zaufane ręce, ale to do niego wciąż będzie należał decydujący głos w najważniejszych sprawach.

Prezesem Aniołów został Karol Lejman, znany toruński biznesmen, do tej pory działający przede wszystkim w żużlu. Jest współwłaścicielem firmy One Sport, która organizuje cykl Speedway Euro Championship, a od tego roku zajmuje się marketingiem eWinner 1. Ligi i 2. Ligi Żużlowej. Wiceprezesami Aniołów UMK zostali za to Małgorzata Leon oraz brat Karola Lejmana, Mateusz.

Ambitne plany. Anioły UMK Toruń mają stać się czołowym zespołem w Polsce i Europie

Anioły UMK Toruń w sezonie 2021/2022 będą występować w drugiej lidze, a ich domem będzie hala Szkoły Podstawowej numer 28 w dzielnicy Rubinkowo. Wilfredo Leon w wywiadzie dla WP SportowychFaktów zaznaczył, iż nie inwestuje w gotowy projekt, a tworzy go od podstaw, co wymaga czasu, choć sam zainteresowany ma bardzo dynamiczną wizję.

Siatkarz włoskiej Perugii chce, aby jego drużyna w najkrótszym możliwym czasie awansowała do PlusLigi. Leon zakłada, iż Anioły UMK już za rok awansują do TAURON 1. ligi, a po kolejnym sezonie lub dwóch dołączą do najlepszych zespołów w Polsce.

[EMBED-308]

Jak wskazuje nazwa, Anioły UMK Toruń będą współpracowały z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu. Można się domyślać, że będzie to w pewien sposób połączone z Akademią Wilfredo Leona, którą również w tym momencie uruchamia reprezentant Polski. Jej bazą ma być Toruń, ale powstanie również oddział w Warszawie. Zawodnik podkreślił, iż będzie to miejsce bardzo przyjazne dla dzieci i zapewnił o swojej częstej obecności na zajęciach.

Źródło: WP SportoweFakty

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane