Swiatsportu.pl > Skoki narciarskie > Kamil Stoch najlepszy z Polaków na treningach w Niżnym Tagile
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:56

Kamil Stoch najlepszy z Polaków na treningach w Niżnym Tagile

EN 01463618 0009
JAN WOITAS/AFP/East News

Kamil Stoch okazał się najlepszy z Polaków podczas pierwszego piątkowego treningu w Niżnym Tagile. Skoczek z Zębu zajął wysokie czwarte miejsce. Pozostali Biało-Czerwoni mocno rozczarowali.

Kamil Stoch udanie rozpoczął skoki na śniegu w nowym sezonie. Polak był czwarty podczas pierwszego piątkowego treningu przed zawodami w Niżnym Tagile. Jego koledzy z reprezentacji niestety skakali znacznie poniżej oczekiwań.

Kamil Stoch najlepszy z Polaków na pierwszym treningu

Kamil Stoch okazał się najlepszy z reprezentantów Polski podczas pierwszego piątkowego treningu na skoczni w Niżnym Tagile. Rywalizację zdominowali skoczkowie z Norwegii. Zarezerwowali oni dla siebie pierwszą trójkę.

Zwyciężył Marius Lindvik, który skoczył 132 metry. Drugi był Halvor Egner Granerud, który uzyskał 128 metrów. Na trzecim miejscu uplasował się natomiast Daniel Andre Tande z odległością 132 metry.

Czwarte miejsce przypadło Kamilowi Stochowi, który skoczył 125 metrów. Była to zdecydowanie najlepsza próba spośród wszystkich naszych reprezentantów. Tylko Piotr Żyła i Klemens Murańka zdołali przekroczyć jeszcze odległość 100 metrów. Żyła był 17. po skoku na odległość 111,5 metra. Murańka wylądował pół metra bliżej i zajął 28. miejsce.

Pozostali Polacy zajęli lokaty poza czołową trzydziestką. Dawid Kubacki uplasował się na 35. miejscu, Jakub Wolny na 42, Stefan Hula na 45, natomiast Andrzej Stękała dopiero na 51.

Stoch najlepszy także w drugim treningu

Podczas drugiej sesji treningowej skoczkowie znowu musieli radzić sobie ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Niestety Polacy znów nie wypadli najlepiej. Stefan Hula i Andrzej Stękała znaleźli się poza najlepszą pięćdziesiątką.

Niewiele "lepiej" wypadł Piotr Żyła. Mistrz świata skoczył tylko 102 metry i uplasował się na 41. miejscu. Niewiele lepszy był Klemens Murańka, który zajął 36. miejsce.

W czołowej trzydziestce znalazło się tym razem ponownie trzech reprezentantów Polski. Ponownie najlepszy był Kamil Stoch. Nasz najbardziej utytułowany skoczek zajął tym razem dziewiąte miejsce po skoku na 112 metr. 15. miejsce przypadło Dawidowi Kubackiemu, a 21. Jakubowi Wolnemu.

Najlepszy w tej serii okazał się Stefan Kraft. Austriak skoczył aż 132,5 metra i wyprzedził Cene Prevca oraz Naoki Nakamurę. Już o godzinie 16:30 startują natomiast kwalifikacje.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

 

Powiązane