Swiatsportu.pl
EN 01465807 0487

CHRISTOF STACHE/AFP/East News

Rekordowe otwarcie nowego sezonu Pucharu Świata

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Puchar Świata w skokach narciarskich rozpoczyna się już w ten weekend. Najlepsi skoczkowie świata zgromadzili się w Niżnym Tagile, gdzie odbędą się pierwsze zawody nowego sezonu. Jak się okazuje, będzie to inauguracja rekordowa. Do Rosji zjechała bowiem największa liczba skoczków od lat. 

Puchar Świata w skokach narciarskich zostanie zainaugurowany w Niżnym Tagile. Lista startowa przed piątkowym treningiem i kwalifikacjami jest iście rekordowa. Tak dużej liczby zawodników na inaugurację sezonu nie było od lat.

Puchar Świata w skokach narciarskich. Rekordowa frekwencja w Niżnym Tagile

Puchar Świata w skokach narciarskich wraca już w ten weekend. W sobotę i niedzielę odbędą się pierwsze zawody nowego sezonu. Najlepsi skoczkowie świata rywalizować będą w Niżnym Tagile. 

W piątek odbywają się natomiast treningi i kwalifikacje. Okazuje się, że jeszcze przed startem rywalizacji, mamy rekordowe osiągnięcie. Dziennikarz portalu skijumping.pl Adam Bucholz wyliczył, że do startu w Rosji zgłosiła się wyjątkowa duża jak na inaugurację liczba skoczków.

Na liście startowej w piątek znalazło się bowiem aż 72 skoczków. Adam Bucholz podaje, że to najlepsza frekwencja od 2017 roku. Wówczas w Wiśle do startu zgłoszonych było 74 zawodników.

Czegoś takiego nie było od czasów Adama Małysza

Na tym jednak nie koniec. Inauguracja Pucharu Świata 2021/2022 jest także rekordowa, jeśli chodzi o liczbę nacji, których reprezentanci wezmą udział w zmaganiach. Na liście startowej mamy skoczków aż z 19 krajów! 

To z kolei najlepszy wynik od 2005 roku, gdy na światowych skoczniach nadal błyszczał Adam Małysz! W tym roku będziemy mieli okazję podziwiać skoki zawodników m.in. z takich krajów, jak Rumunia, Kazachstan, Chiny, czy nawet Turcja. 

W gronie 72 skoczków nie brakuje oczywiście Polaków. Nasza kadra na pierwsze zawody nowego sezonu liczy siedmiu zawodników. Są to Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Klemens Murańka, Jakub Wolny i Stefan Hula. Źródło: skijumping.pl, WP SportoweFakty

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Gwiazdor Realu Madryt oskarżony o napaść seksualną. Wstrząsające, co miał zrobić bezbronnej kobiecie

  • Skandaliczna pomyłka dziennikarzy. Nazwali Roberta Lewandowskiego Niemcem, wstyd na skalę światową

  • Adam Małysz wskazał poważny problemem przed pierwszymi zawodami PŚ. "Ryzyko duże, gwarancja żadna"

Mateusz DziubińskiAutor

Ekspert ds. lig europejskich i historii futbolu. Znawca i miłośnik NBA oraz NHL i tenisa. Student europeistyki i filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Puchar Świata w Zakopanem

PZN zmienił decyzję ws. biletów na Puchar Świata w Wiśle i Zakopanem

Czytaj więcej >
Kamil Stoch i Piotr Żyła

Piotr Żyła szczerze o Kamilu Stochu: on jest urodzony do tego sportu

Czytaj więcej >
Dawid Kubacki podczas Pucharu Świata

Eurosport ma dalej transmitować PŚ. Nie wiadomo, co z TVP

Czytaj więcej >
Piotr Żyła

Piotr Żyła zwyzywany przez niemieckiego dziennikarza po zdobyciu mistrzostwa świata

Czytaj więcej >