Swiatsportu.pl
Adam Małysz

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Adam Małysz przed pierwszymi zawodami Pucharu Świata. "Ryzyko duże, gwarancja żadna"

21 Marca 2022

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Adam Małysz podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat polskich skoczków. Dyrektor ds. skoków narciarskich PZN pokłada wielkie nadzieje w Jakubie Wolnym i Klemensie Murańce. Jego zdaniem na weryfikację faktycznej formy naszych skoczków trzeba będzie poczekać nieco długiej. Nasz mistrz twierdzi, jednak, że Polacy będą chcieli zacząć starty z wysokiego c.

  • Już jutro zostaną rozegrane pierwsze kwalifikacje nowego sezonu Pucharu Świata

  • Gospodarzem pierwszych konkursów tej zimy będzie Niżny Tagił

  • Adam Małysz uważa, że wyniki zawodów w Rosji będą loteryjne

  • Dodał również, że Polacy nie będą oszczędzać sił w związku z nadchodzącymi igrzyskami olimpijskimi

Coroczna udręka kibiców skoków narciarskich jutro dobiegnie końca. Przez najbliższe kilka miesięcy znów będzie można delektować się rywalizacją Pucharu Świata i startami reprezentantów Polski. Pierwszy przystanek? - Niżny Tagił, ale Adam Małysz podkreśla w wywiadzie dla Interii, że do wyników w ten weekend nie należy się przywiązywać. Dyrektor ds. skoków narciarskich PZN przyznał także, że naszym skoczkom nie opłaca się oszczędzać sił na igrzyska olimpijskie w Pekinie.

Adam Małysz: Poczekajmy do Ruki, Wisły, a potem pogadamy o formie skoczków

Polscy fani z pewnością są ciekawi formy naszych skoczków. W trakcie Letnich Mistrzostw Polski z dobrej strony pokazali się Piotr Żyła, Klemens Murańka, Dawid Kubacki i Tomasz Pilch. Ten ostatni nie otrzymał jednak powołania na zawody w Niżnym Tagile od Michala Doleżala.

Martwić można się trochę dyspozycją Kamila Stocha, ale trzykrotny mistrz olimpijski zazwyczaj spokojnie rozpoczyna sezon i rozkręca się ze startu na start. Emocje odnośnie dyspozycji Biało-Czerwonych studzi też Adam Małysz.

- Skocznia jest nowoczesna, fajna, ale wiatry są zmienne. Dlatego organizatorzy przygotowali dwa obiekty: duży i normalny. Gdyby wiatr nie pozwolił skakać na dużym, można rozegrać zawody na mniejszym. Ale wyniki będą loteryjne, więc na podstawie zawodów w Rosji głębszych wniosków jeszcze nie wyciągajmy. Poczekajmy do Ruki, Wisły, a potem pogadamy o formie skoczków na starcie sezonu olimpijskiego - powiedział dyrektor ds. skoków narciarskich PZN w wywiadzie dla Interii.

"Orzeł z Wisły" przyznał jednak, że pokłada w tym sezonie duże nadzieje w Jakubie Wolnym i Klemensie Murańce. O pierwszym z nich powiedział, że ma "wielki talent" o drugim, że to "cudowne dziecko polskich skoków". Zwłaszcza letnie wyniki Murańki pokazują, iż w jego skokach faktycznie coś mocno poszło do przodu i być może brązowy medalista w MŚ w drużynie z Falun wreszcie będzie skakał na miarę swojego wielkiego talentu, który pozwolił mu wziąć udział w zawodach Pucharu Świata w Zakopanem, gdy miał zaledwie 13 lat.

Polscy skoczkowie nie będą oszczędzali się w Pucharze Świata. "Ryzyko duże, gwarancja żadna"

Adam Małysz został również zapytany o to, jakiej generalnie spodziewa się zimy w wykonaniu naszych skoczków. Odparł, że z tym pytaniem należy udać się do wróżki, ale Polacy nie zamierzają oszczędzać się podczas zawodów Pucharu Świata.

- Kulminacją zimy będzie start w Pekinie, ale nie da się zaplanować szczytu dyspozycji na konkretny dzień. Kamil, Dawid, Piotrek, reszta naszych zawodników i ich rywale będzie więc dawała z siebie wszystko w każdym konkursie. To jedyna droga. Oszczędzać się z myślą, żeby wszystkie siły rzucić na igrzyska, to słaby pomysł. Ryzyko zbyt duże. Gwarancja żadna - wytłumaczył Małysz w rozmowie z Interią.

Kwalifikacje do pierwszego konkursu nowego sezonu zostaną rozegrane już jutro o godz. 16:30. Na ich starcie zobaczymy siedmiu reprezentantów Polski: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Andrzeja Stękałę, Klemensa Murańkę, Jakuba Wolnego i Stefana Hulę.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Nagła śmierć 36-krotnego reprezentanta kraju. Zmarł zaledwie 42-letni piłkarz, „dotkliwy ból straty”

  • Ujawniono prawdę o nieobecności „Lewego”. Nie zagrał z Węgrami, bo miał dogrywać sceny do swojego filmu

  • Koniec Artura Boruca w Legii Warszawa? Klub już szuka jego następców. Padły dwa duże nazwiska

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Puchar Świata w Zakopanem

PZN zmienił decyzję ws. biletów na Puchar Świata w Wiśle i Zakopanem

Czytaj więcej >
Kamil Stoch i Piotr Żyła

Piotr Żyła szczerze o Kamilu Stochu: on jest urodzony do tego sportu

Czytaj więcej >
Dawid Kubacki podczas Pucharu Świata

Eurosport ma dalej transmitować PŚ. Nie wiadomo, co z TVP

Czytaj więcej >
Piotr Żyła

Piotr Żyła zwyzywany przez niemieckiego dziennikarza po zdobyciu mistrzostwa świata

Czytaj więcej >