Swiatsportu.pl > Adam Małysz

Adam Małysz

Adam Małysz to legendarny polski skoczek narciarski, wielokrotny mistrz świata. Obecnie pracuje w Polskim Związku Narciarskim na stanowisku dyrektora.

Grupa Krotoski
07.08.2023 14:33 Grupa Krotoski została sponsorem strategicznym Polskiego Związku Narciarskiego

Grupa Krotoski, jeden z największych dealerów w branży motoryzacyjnej zostaje oficjalnym partnerem Polskiego Związku Narciarskiego (PZN) i przez cały nadchodzący sezon będzie wspierać kadrę narodową dostarczając auta marki Volkswagen Samochody Dostawcze i Audi.

Adam Małysz
19.03.2022 07:58 Adam Małysz nowym prezesem PZN? O tym mówi się coraz głośniej

Adam Małysz nie jest już dyrektorem-koordynatorem ds. skoków narciarskich i kombinacji. Czterokrotny zdobywca Kryształowej od kilku tygodni zajmuje się już tylko skokami narciarskimi. Nowe stanowisko może być jednak tylko chwilowe, bo w kuluarach mówi się, że "Orzeł z Wisły" może być jednym z kandydatów na nowego prezesa PZN. Adam Małysz nie jest już dyrektorem ds. kombinacji norweskiej Nasz mistrz zajmuje się już wyłącznie skokami narciarskimi Pojawiają się głosy, że wiślanin może wystartować w wyborach na nowego prezesa PZNNiektórzy uważają jednak, że nie jest do zbyt dobry pomysłAdam Małysz 8 października 2016 roku został dyrektorem-koordynatorem ds. skoków narciarskich i kombinacji. Okazuje się, że od lipca już nie pełni tej funkcji. Teraz były skoczek poświęca się już tylko skokom narciarskim.

Adam Małysz
19.03.2022 07:57 Adam Małysz przed pierwszymi zawodami Pucharu Świata. "Ryzyko duże, gwarancja żadna"

Adam Małysz podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat polskich skoczków. Dyrektor ds. skoków narciarskich PZN pokłada wielkie nadzieje w Jakubie Wolnym i Klemensie Murańce. Jego zdaniem na weryfikację faktycznej formy naszych skoczków trzeba będzie poczekać nieco długiej. Nasz mistrz twierdzi, jednak, że Polacy będą chcieli zacząć starty z wysokiego c. Już jutro zostaną rozegrane pierwsze kwalifikacje nowego sezonu Pucharu ŚwiataGospodarzem pierwszych konkursów tej zimy będzie Niżny TagiłAdam Małysz uważa, że wyniki zawodów w Rosji będą loteryjneDodał również, że Polacy nie będą oszczędzać sił w związku z nadchodzącymi igrzyskami olimpijskimiCoroczna udręka kibiców skoków narciarskich jutro dobiegnie końca. Przez najbliższe kilka miesięcy znów będzie można delektować się rywalizacją Pucharu Świata i startami reprezentantów Polski. Pierwszy przystanek? - Niżny Tagił, ale Adam Małysz podkreśla w wywiadzie dla Interii, że do wyników w ten weekend nie należy się przywiązywać. Dyrektor ds. skoków narciarskich PZN przyznał także, że naszym skoczkom nie opłaca się oszczędzać sił na igrzyska olimpijskie w Pekinie.

Skoki narciarskie Adam Małysz
19.03.2022 07:57 Adam Małysz zdradził czego brakuje polskim skoczkom. "Wiemy, jakie są popełniane błędy"

Skoki narciarskie w Polsce w ostatnich tygodniach nie mają powodów do zadowolenia. Biało-Czerwoni na początku sezonu spisują się mocno poniżej oczekiwań i w niedzielę zaliczyli kolejny nieudany konkurs Pucharu Świata. Dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz w rozmowie z mediami zdradził, czego Polakom brakuje do dobrych skoków.Skoki narciarskie tydzień temu rozpoczęły nowy sezon Pucharu Świata. Po zawodach w rosyjskim Niżnym Tagile, a w ostatni weekend w fińskiej Ruce Biało-Czerwoni nie mają zbyt wielu powodów do zadowolenia.

Projekt bez tytułu - 2021-11-07T200444.216
19.03.2022 07:55 Adam Małysz zebrał się na szczere wyznanie. Realnie myślał o zakończeniu kariery

Adam Małysz zapisał się w historii sportu jako jeden z najlepszych skoczków narciarskich w historii dyscypliny. Czterokrotny mistrz świata czterokrotny zdobywca Kryształowej Kuli zdecydował się na zaskakujące wyznanie. "Orzeł z Wisły" wyjawił, że w pewnym momencie jego kariery miał dramatyczną sytuację.Adam Małysz od początku XXI wieku jest jednym z najbardziej znanych Polaków na świecie. Pochodzący z Wisły zawodnik przez ponad dekadę był jednym z najlepszych skoczków narciarskich i na stałe zapisał się w historii dyscypliny.

EN 01412437 0733
19.03.2022 07:53 Fatalne wiadomości dla kibiców. Wysokie ceny biletów na PŚ w Wiśle

Kibice, którzy zechcą w tym sezonie na żywo zobaczyć zawody Pucharu Świata w Wiśle, muszą przygotować się na spory wydatek. We wtorek poznaliśmy ceny biletów na zawody, które odbędą się 4 i 5 grudnia na skoczni imienia Adama Małysza. Ceny są znacznie wyższe niż w poprzednich latach.Kibice, którzy wybierają się na Puchar Świata w Wiśle, muszą przygotować się na spory wydatekPolski Związek Narciarski opublikował we wtorek ceny biletów na zawody, które odbędą się na skoczni imienia Adama MałyszaCeny wejściówek są znacznie wyższe, niż w poprzednich latachKibice skoków narciarskich w Polsce przeżyją dzisiaj spory szok. Wszyscy, którzy myśleli o wybraniu się na zawody Pucharu Świata w Wiśle, muszą przygotować się na ogromny wydatek. Ceny biletów są bardzo wysokie.

Projekt bez tytułu (63)
19.03.2022 07:51 Małysz zabrał głos w sprawie transmisji skoków. "Jesteśmy poza polityką"

TVP w czwartek dowiedziało się, że nie będzie od najbliższego sezonu transmitować Pucharu Świata w skokach narciarskich. Niemal wszystkie konkursy pokaże konkurencyjny TVN. W piątek do całej sprawy odniósł się Adam Małysz żywa legenda polskich sportów narciarskich. - Jesteśmy poza polityką - odpowiedział.TVP nie pokaże w całości przyszłego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Właściciel praw do transmisji grupa Discovery zdecydowała, że transmisje będą pokazywane jedynie na jej stacjach, czyli TVN oraz Eurosport, a w internecie także na platformie player.pl.

Adam Małysz
19.03.2022 07:37 Adam Małysz mówi o szczepieniach skoczków. W kadrze był jeden sceptyk

Adam Małysz opowiedział w programie "Sprawdzam" stacji TVN24 o tym, czy polscy skoczkowie zostaną zaszczepieni. Kilka tygodni temu rząd rozpoczął szczepienia dla uczestników imprez rangi międzynarodowej, czyli sportowców i członków sztabów wybierających się m.in. na igrzyska olimpijskie. Jak się okazuje, nie wszyscy w kadrze byli optymistycznie nastawieni do tego pomysłu.Adam Małysz opowiedział o szczepieniach w polskiej kadrze skoczków"Orzeł z Wisły" zdradził, że w jej szeregach znalazł się jeden sceptyk Ostatecznie udało się go przekonać, chociaż nikt go do tego nie zmuszałKoronawiurs mocno dał się we znaki również skoczkom narciarskim. Michal Doleżal oraz Adam Małysz podkreślali, że skoczkowie byli już dosyć zmęczeni ciągłymi testami oraz niepewnością towarzyszącą oczekiwaniu na wyniki. W przyszłym sezonie może być już nieco inaczej. Dyrektor ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej powiedział w rozmowie z TVN24, że kadra polskich skoczków już niedługo przejdzie szczepienia. Sam mistrz jest już po pierwszej dawca, a lada dzień przyjdzie kolej na resztę. Małysz zdradził również, że nie wszyscy członkowie reprezentacji chcieli się zaszczepić.

Adam Małysz
19.03.2022 07:36 Czy Adam Małysz wygrał Turniej Czterech Skoczni?

Adam Małysz to ikona skoków narciarskich. Niektórzy uważają go nawet za najlepszego skoczka w historii tej dyscypliny. Orzeł z Wisły w trakcie swej kariera zdobył niemal wszystko, co tylko się dało. Ale czy Adam Małysz wygrał Turniej Czterech Skoczni?

Adam Małysz
19.03.2022 07:36 Czy Adam Małysz zdobył złoty medal olimpijski?

Adam Małysz wielokrotnie zachwycał nas swoimi występami. Jego droga po chwałę rozpoczęła się w sezonie 2000/01, kiedy Orzeł z Wisły wygrał Turniej Czterech Skoczni, a dwa miesiące później został mistrzem oraz wicemistrzem świata. Dodatkowo w tamtej kampanii zdobył on swoją pierwszą Kryształową Kulę.Polak w trakcie swej kariery wygrał niemal wszystko, ale czy Adam Małysz zdobył złoty medal olimpijski? W trakcie igrzysk olimpijskich nasz mistrz również stawał na podium i to aż czterokrotnie. Ale czy sięgnął po najważniejszy dla sportowca laur?

Adam Małysz
19.03.2022 07:35 Adam Małysz zdradził, dlaczego MŚ odbywają się poza Polską

Adam Małysz wyraził swój pogląd na temat braku organizacji MŚ w Polsce„Orzeł z Wisły’ stwierdził, że Polacy mieli zbyt małe lobby w FIS-ie, aby otrzymać te zawodyJednak główny problem leżał raczej w nieodpowiedniej infrastrukturze, niż w niewystarczającej „sile przebicia”Adam Małysz w rozmowie z portalem WP SportoweFakty rozmawiał o organizacji Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym. Zakopane w ostatnich kilkunastu latach zgłaszało aż czterokrotnie swoją kandydaturę do roli gospodarza tych zawodów, ale za każdym razem Polacy odbijali się od muru.Nasz mistrz powiedział, że jedną z przyczyn takiego obrotu spraw był brak polskiego przedstawiciele wysoko postawionego w FIS-ie, który mógłby lobbować za zakopiańską kandydaturą.

Adam Małysz skoki
19.03.2022 07:35 Adam Małysz niezadowolony z zachowania Kamili Karpiel. Skrytykował zawodniczkę

Adam Małysz jako dyrektor koordynator jest z reprezentacją Polski na mistrzostwach świata w OberstdorfiePrzed startem konkursów na niemieckiej skoczni w polskiej kadrze skoczkiń narciarskich powstał zgrzytMałysz wymownie skomentował słowa Kamili Karpiel, która narzekała na trenera Łukasza KruczkaAdam Małysz jako dyrektor koordynator do spraw skoków narciarskich i kombinacji norweskiej pojechał z kadrą do Oberstdorfu na mistrzostwa świata. Zanim impreza wystartowała na dobre, legendarny skoczek musi się zmagać z małym zgrzytem w kadrze polskich skoczkiń narciarskich.Po niedawnym pucharze świata w Rasnovie wielką dyskusję wywołała wypowiedź reprezentantki Polski Kamili Karpiel. 20-letnia zawodniczka narzekała na sposoby treningowe opiekuna kadry kobiet Łukasza Kruczka.

Adam Małysz, Martin Schmitt i Janne Ahonen
19.03.2022 07:35 Janne Ahonen wrócił na mistrzostwa świata. Fin ma zupełnie nową rolę

Adam Małysz rywalizował niegdyś z Janne Ahonenem na najważniejszych imprezachLegenda fińskich skoków nadal związana jest z narciarstwem klasycznymByły skoczek pomaga rodzimej kadrze, choć niekiedy sam zakłada narty i jak się okazuje, wcale nie odstaje od czynnych zawodnikówAdam Małysz i Janne Ahonen rywalizowali na światowych skoczniach w latach 1995-2011, czyli w czasach kiedy nasz mistrz startował w Pucharze Świata. Obaj byli wielkimi postaciami skoków narciarskich i niejednokrotnie byliśmy świadkami ich wielkich triumfów.Fin w przeciwieństwie do Polaka miał kłopot z tym, aby porzucić skoki, bo kończył karierę trzykrotnie, ale ostatecznie udało mu się przejść na emeryturę po sezonie 2017/2018. Jednak Ahonen najwidoczniej bardzo nudził się, siedząc w domu, ponieważ już rok później zaczął współpracę z fińską reprezentacją.

Adam Małysz
19.03.2022 07:34 Córka Adama Małysza powiedziała o tym, kiedy zajdzie w ciążę

Karolina Małysz odpowiedziała na pytania fanów w sprawie swojego poglądu na ciążęO ile córka skoczka narciarskiego przyznała, że lubi dzieci, o tyle sprawa powiększenia rodziny jest dla niej przyszłościąCzłonkini rodziny polskiego mistrza powiedziała także, jak wyobraża sobie swój ślubKarolina Małysz jest postacią, która wzbudza zainteresowanie fanów skoków narciarskich i polskiego show-biznesu. Córka Adama zaręczyła się z ukochanym w 2019 roku i coraz głośniej mówi się o ich ślubie. Sama Małyszówna brała ostatnio udział w spotkaniu ze swoimi fanami w formule Q&A, w którym odpowiadała na zadane jej pytania. W trakcie tego wydarzenia powiedziała, kiedy planuje powiększyć swoją rodzinę. Okazuje się, że legenda polskich skoków narciarskich będzie musiała jeszcze poczekać na to, aby zostać dziadkiem.

Adam Małysz
19.03.2022 07:33 Tak mieszka Adam Małysz (FOTO)

Adam Małysz uważany jest za jednego z największych sportowców w historii Polski“Orzeł z Wisły” przez lata występów na skoczni zapracował na wielką sławę, a także luksusowe życieSzczególnie imponujący jest dom byłego skoczka w Wiśle, który fani mogą podziwiać na licznych zdjęciach publikowanych przez ich idolaAdam Małysz przez lata występów na światowych skoczniach zapracował na status legendy polskiego sportu. Dzięki sukcesom ulubieniec Polaków mógł także zagwarantować komfort sobie i swoim bliskim. “Orzeł z Wisły” mieszka wraz z małżonką w przepięknym domu.

Adam Małysz
19.03.2022 07:33 Adam Małysz niezadowolony z kadry kobiet

Adam Małysz w trakcie sezonu był wysoce niezadowolony z wyników kadry polskich skoczkińDyrektor ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej miał również zastrzeżenia do pracy Łukasza KruczkaOstatnio kadra odbyła rozmowę z MałyszemReprezentacja Polski kobiet w skokach narciarskich zanotowała, delikatnie mówiąc nie najlepszą zimę. Wyniki osiągane przez nasze zawodniczki były zdecydowanie gorsze od tego, co zakładano. Właściwie postęp zrobiły tylko Anna Twardosz i Nicole Konderla, a ich koleżanki zanotowały za to wyraźny regres.Dlatego podczas Mistrzostw Świata w Oberstdorfie Adam Małysz, jak sam przyznaje, nieco niepotrzebnie podgrzał atmosferę, publicznie mówiąc o zastrzeżeniach do Łukasza Kruczka. Światło dzienne ujrzały również fakty mówiące o niepełnym zaufaniu podopiecznych do swojego szkoleniowca. Teraz obie strony odbyły rozmowę, w trakcie której założono pewne cele i wyjaśniono wszelkie niesnaski.

Karolina Małysz córka Adam Małysz
19.03.2022 07:33 Tak wygląda córka Adama Małysza. Wyrosła na piękną kobietę

Adam Małysz w przeszłości był jednym z najwybitniejszych skoczków biorących udział w konkursach Pucharu Świata. Legenda polskiego sportu w przeszłości odnosiła wielkie sukcesy poprzez liczne zwycięstwa na najbardziej znanych skoczniach świata. Nasz skoczek przez wiele miesięcy był w podróży na kolejne zawody i zimą nie mógł spędzać tak wiele czasu z najbliższą rodziną. Mimo wszystko polskie media co jakiś czas opisywały również życie prywatne naszego kultowego zawodnika.Dzięki temu Polacy dowiedzieli się o małej Karolinie, która towarzyszyła mamie podczas konkursów organizowanych w naszym kraju w Zakopanem. Karolina Małysz dziś coraz chętniej udziela się w mediach społecznościowych, gdzie opowiada o szczegółach dotyczących jej życie. Wielu kibiców może zaobserwować wielką przemianę córki naszego słynnego skoczka. Karolina Małysz stroni od świata celebrytów i nie zamierza czerpać korzyści z sukcesów jej ojca, jednak nie oznacza to oczywiście, że ma zamiar kompletnie zrezygnować z publicznego udzielenia się w portalach społecznościowych. 24-letnia kobieta zabiera głos coraz częściej, co wiąże się z dużym przyrostem obserwujących na Instagramie.

Adam Małysz Wujek
19.03.2022 07:32 Adam Małysz rozpoczynał karierę pod okiem znanego wujka

Adam Małysz jako początkujący zawodnik skakał pod skrzydłami swojego wujka Jana SzturcaW przeszłości Szturc zajmował się nie tylko sportami Zimowymi, ale także piłką nożnąLegendarny trener wychował w swojej karierze już dwóch mistrzów świata, w tym roku do Małysza dołączył Piotr ŻyłaPrzełom marca i kwietnia w ostatnich latach przypomina polskim kibicom, że minął właśnie kolejny rok, odkąd Adam Małysz zakończył karierę. W tym roku minęło już okrągłe 10 lat, odkąd "Orzeł z Wisły" odłożył narty.Wtedy przychodzi też refleksja jak wiele polskie skoki i polski sport zawdzięcza skoczkowi z Wisły. Małysz w swojej kolekcji ma cztery Kryształowe Kule, cztery tytuły mistrza świata i cztery medale olimpijskie. Do tego powstała otoczka wokół niego - "małyszomania", którą żyła cała Polska i która zainspirowała kolejne pokolenia młodych polskich skoczków na czele z Kamilem Stochem, Dawidem Kubackim czy Piotrem Żyłą.

Adam Małysz Wujek
19.03.2022 07:32 Adam Małysz rozpoczynał karierę pod okiem znanego wujka

Adam Małysz jako początkujący zawodnik skakał pod skrzydłami swojego wujka Jana SzturcaW przeszłości Szturc zajmował się nie tylko sportami Zimowymi, ale także piłką nożnąLegendarny trener wychował w swojej karierze już dwóch mistrzów świata, w tym roku do Małysza dołączył Piotr ŻyłaPrzełom marca i kwietnia w ostatnich latach przypomina polskim kibicom, że minął właśnie kolejny rok, odkąd Adam Małysz zakończył karierę. W tym roku minęło już okrągłe 10 lat, odkąd "Orzeł z Wisły" odłożył narty.Wtedy przychodzi też refleksja jak wiele polskie skoki i polski sport zawdzięcza skoczkowi z Wisły. Małysz w swojej kolekcji ma cztery Kryształowe Kule, cztery tytuły mistrza świata i cztery medale olimpijskie. Do tego powstała otoczka wokół niego - "małyszomania", którą żyła cała Polska i która zainspirowała kolejne pokolenia młodych polskich skoczków na czele z Kamilem Stochem, Dawidem Kubackim czy Piotrem Żyłą.

Adam Małysz
19.03.2022 07:32 Tyle zarobił Adam Małysz w trakcie swojej kariery. Imponująca kwota

Adam Małysz na światowych skoczniach występował w latach 1994-2011W tym czasie nasz mistrz osiągnął wiele niezapominanych sukcesówDzięki nim Polakowi udało się zgarnąć prawdziwą fortunęAdam Małysz był wielkim mistrzem. W Pucharze Świata pojawił się już w grudniu 1994 roku, ale wówczas nie udało mu się wywalczyć awansu do konkursu głównego. Ta sztuka powiodła mu się już miesiąc później, a dokładnie 4 stycznia, podczas Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku, gdzie od razu Polak zgarnął premierowy punkty, zajmując 17. miejsce. To był początek wyjątkowej kariery wiślanina.W trakcie swoich startów Małysz m.in. wygrał cztery Kryształowe Kule, Turniej Czterech Skoczni oraz cztery tytuły mistrza świata i trzy srebrne medale na igrzyskach olimpijskich. To tylko część sukcesów jego sukcesów, dzięki którym „Orzeł z Wisły” dorobił się prawdziwej fortuny.

Adam Małysz
19.03.2022 07:32 Adam Małysz pokazał swój luksusowy dom (FOTO)

Adam Małysz od ponad dwudziestu lat jest jedną z najpopularniejszych postaci w polskim sporcie. Dzięki rozwojowi social mediów kibice mogli się zbliżyć do swojego sportowego bohatera sprzed lat. Małysz podzielił się z nimi szczegółami z życia prywatnego, m.in. tym, jak wygląda jego dom.

Adam Małysz
19.03.2022 07:32 Adam Małysz ze strachu musiał uciekać przed fanami

Adam Małysz to być może najbardziej uwielbiany i szanowany sportowiec w historii Polski. Życie skoczka nie zawsze jednak było proste, gdy znajdował się u szczytu sławy. Przed laty spotkała go bardzo nieprzyjemna sytuacja i jak sam zdradził, naprawdę się bał.

Adam Małysz samochody
19.03.2022 07:31 Adam Małysz pokazał fanom swój samochód (FOTO)

Adam Małysz słynie z zamiłowania do szybkich i drogi samochodówByły skoczek ściśle współpracuje z deweloperem Mercedesa i auta tej marki pojawiają się w mediach społecznościowych Małysza"Orzeł z Wisły" bierze także czynny udział w edukacji najmłodszych w kwestii bezpieczeństwa na drogachAdam Małysz przez lata był jednym z najlepszych skoczków narciarskich na świecie. Jeszcze w trakcie swojej kariery wielokrotnie mówił, że jego drugą wielką pasją są samochody i motoryzacja.Nawet zaraz po zakończeniu kariery skoczka rozpoczął swoją przygodę z rajdami samochodowymi. W latach 2012-2015 czterokrotnie walczył nawet na Rajdzie Dakar. W 2014 roku zajął nawet 13 miejsce w klasyfikacji generalnej.