Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Adam Małysz pokazał fanom swój samochód (FOTO)
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:31

Adam Małysz pokazał fanom swój samochód (FOTO)

Adam Małysz samochody
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
  • Adam Małysz słynie z zamiłowania do szybkich i drogi samochodów

  • Były skoczek ściśle współpracuje z deweloperem Mercedesa i auta tej marki pojawiają się w mediach społecznościowych Małysza

  • "Orzeł z Wisły" bierze także czynny udział w edukacji najmłodszych w kwestii bezpieczeństwa na drogach

Adam Małysz przez lata był jednym z najlepszych skoczków narciarskich na świecie. Jeszcze w trakcie swojej kariery wielokrotnie mówił, że jego drugą wielką pasją są samochody i motoryzacja.

Nawet zaraz po zakończeniu kariery skoczka rozpoczął swoją przygodę z rajdami samochodowymi. W latach 2012-2015 czterokrotnie walczył nawet na Rajdzie Dakar. W 2014 roku zajął nawet 13 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Adam Małysz znany jest z zamiłowania do motoryzacji

Swoją pasję realizuje do tej pory, ale już jako dyrektor koordynator do spraw skoków narciarskich i kombinacji norweskiej Polskiego Związku Narciarskiego. Polak ściśle współpracuje z sosnowieckim dealerem Mercedes-Benz.

Umowa Małysza owocuje kolejnymi zdjęciami sportowych samochodów niemieckiej marki w mediach społecznościowych czterokrotnego mistrza świata. Były skoczek może nie tylko przebierać w luksusowych samochodach Mercedesa, ale bierze także udział w zajęciach AMG Driving Academy.

Jednak na co dzień wyborem Małysza jest efektowny SUV z serii Mercedes GLS. Najmniejszy silnik w tych pojazdach to 6-cylindrowy diesel o pojemności 2.9 litra. Model, którym jeździ "Orzeł z Wisły" ma 286 Koni Mechanicznych i do setki rozpędza się w 7 sekund.

Ogromne wrażenie robi także cena za ponad pięciometrowego kolosa. W najtańszej wersji kosztuje on 423 100 zł. W tej cenie właściciel już może liczyć na całą masę dodatkowego wyposażenia jak skórzana tapicerka, system MBUX czy 21-calowe felgi.

``

Małysz działa na rzecz bezpieczeństwa na drogach

Małysz nie tylko jeździ sportowymi samochodami, ale także czynnie działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach. Pod koniec marca były skoczek poprowadził lekcję przy wsparciu Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego dla uczniów w szkole podstawowej w Rębielicach Szlacheckich.

Były skoczek prezentował najważniejsze zasady zachowania bezpieczeństwa na drogach i chodnikach. Podczas zajęć wyznał, że po zakończeniu kariery kierowcy rajdowego uświadomił sobie, jak ważne jest przestrzeganie zasad ruchu drogowego.

- Jeśli chcesz się wyszaleć, od tego są tory i rajdy samochodowe, ale na drogach trzeba naprawdę zachować przede wszystkim ogromną ostrożność. To nie tylko piesi, ale również i kierowcy, którzy muszą mieć oczy dookoła siebie - powiedział Małysz na spotkaniu z uczniami.

Od lat "Orzeł z Wisły" jest zaangażowany w różne akcje mające poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach. W sierpniu ubiegłego roku wziął udział w akcji "Posłuchaj znanego człowieka, co złego na drodze Cię czeka", gdzie humorystycznie komentował zachowania kierowców.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane