Swiatsportu.pl
Adam Małysz samochody

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Adam Małysz pokazał fanom swój samochód (FOTO)

19 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Adam Małysz znany jest ze swojego zamiłowania do motoryzacji. Zresztą po zakończeniu kariery skoczka narciarskiego brał udział w Rajdzie Dakar. Do tej pory "Orzeł z Wisły" realizuje swoją pasję do szybkich samochodów. Jest ambasadorem Mercedesa,

  • Adam Małysz słynie z zamiłowania do szybkich i drogi samochodów

  • Były skoczek ściśle współpracuje z deweloperem Mercedesa i auta tej marki pojawiają się w mediach społecznościowych Małysza

  • "Orzeł z Wisły" bierze także czynny udział w edukacji najmłodszych w kwestii bezpieczeństwa na drogach

Adam Małysz przez lata był jednym z najlepszych skoczków narciarskich na świecie. Jeszcze w trakcie swojej kariery wielokrotnie mówił, że jego drugą wielką pasją są samochody i motoryzacja.

Nawet zaraz po zakończeniu kariery skoczka rozpoczął swoją przygodę z rajdami samochodowymi. W latach 2012-2015 czterokrotnie walczył nawet na Rajdzie Dakar. W 2014 roku zajął nawet 13 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Adam Małysz znany jest z zamiłowania do motoryzacji

Swoją pasję realizuje do tej pory, ale już jako dyrektor koordynator do spraw skoków narciarskich i kombinacji norweskiej Polskiego Związku Narciarskiego. Polak ściśle współpracuje z sosnowieckim dealerem Mercedes-Benz.

Umowa Małysza owocuje kolejnymi zdjęciami sportowych samochodów niemieckiej marki w mediach społecznościowych czterokrotnego mistrza świata. Były skoczek może nie tylko przebierać w luksusowych samochodach Mercedesa, ale bierze także udział w zajęciach AMG Driving Academy.

Jednak na co dzień wyborem Małysza jest efektowny SUV z serii Mercedes GLS. Najmniejszy silnik w tych pojazdach to 6-cylindrowy diesel o pojemności 2.9 litra. Model, którym jeździ "Orzeł z Wisły" ma 286 Koni Mechanicznych i do setki rozpędza się w 7 sekund.

Ogromne wrażenie robi także cena za ponad pięciometrowego kolosa. W najtańszej wersji kosztuje on 423 100 zł. W tej cenie właściciel już może liczyć na całą masę dodatkowego wyposażenia jak skórzana tapicerka, system MBUX czy 21-calowe felgi.

Małysz działa na rzecz bezpieczeństwa na drogach

Małysz nie tylko jeździ sportowymi samochodami, ale także czynnie działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach. Pod koniec marca były skoczek poprowadził lekcję przy wsparciu Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego dla uczniów w szkole podstawowej w Rębielicach Szlacheckich.

Były skoczek prezentował najważniejsze zasady zachowania bezpieczeństwa na drogach i chodnikach. Podczas zajęć wyznał, że po zakończeniu kariery kierowcy rajdowego uświadomił sobie, jak ważne jest przestrzeganie zasad ruchu drogowego.

- Jeśli chcesz się wyszaleć, od tego są tory i rajdy samochodowe, ale na drogach trzeba naprawdę zachować przede wszystkim ogromną ostrożność. To nie tylko piesi, ale również i kierowcy, którzy muszą mieć oczy dookoła siebie - powiedział Małysz na spotkaniu z uczniami.

Od lat "Orzeł z Wisły" jest zaangażowany w różne akcje mające poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach. W sierpniu ubiegłego roku wziął udział w akcji "Posłuchaj znanego człowieka, co złego na drodze Cię czeka", gdzie humorystycznie komentował zachowania kierowców.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Kamil Glik mieszka bez żony i dzieci

  • Niewytłumaczalny błąd Łukasza Fabiańskiego (WIDEO)

  • Jerzy Brzęczek liczy na ofertę z zagranicy?

Podobne artykuły

Jose Mourinho

Piłka nożna

Jose Mourinho zostanie nowym trenerem AS Roma

Czytaj więcej >
Wojciech Szczęsny

Piłka nożna

Wojciech Szczęsny na wylocie z Juventusu. Włosi już szukają mu nowego klubu

Czytaj więcej >
Wiadomości

Piłka nożna

Tragiczna śmierć młodego piłkarza. Miał tylko 19 lat

Czytaj więcej >
Legia Warszawa

Piłka nożna

Łukasz Piszczek w Legii Warszawa? Media podają zaskakującą wiadomość

Czytaj więcej >
Cristiano Ronaldo

Piłka nożna

Cristiano Ronaldo zdecydował, gdzie chce grać. Ma dość Juventusu

Czytaj więcej >
Łukasz Fabiański

Piłka nożna

Kapitalna interwencja Łukasza Fabiańskiego (WIDEO)

Czytaj więcej >