Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Niewytłumaczalny błąd Łukasza Fabiańskiego (WIDEO)
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:32

Niewytłumaczalny błąd Łukasza Fabiańskiego (WIDEO)

Łukasz Fabiański
screen - twitter.com/@Eddie_NUFC

Łukasz Fabiański zalicza się do zdecydowanych liderów drużyny West Ham United, która jest rewelacją obecnego sezonu Premier League. Niestety w sobotnim meczu z Newcastle United, Polak zaliczył fatalną wpadkę. Jego drużyna przegrała niespodziewanie 2:3.

Łukasz Fabiański popełnił fatalny błąd. West Ham stracił gola i punkty

W sobotę zainaugurowano 32. kolejkę rozgrywek Premier League. Na początek mieliśmy okazję oglądać prawdziwą gratkę dla polskich kibiców. Drużyna Łukasza Fabiańskiego, czyli West Ham United, zmierzyła się z Newcastle United. “Młoty” były zdecydowanym faworytem tego starcia.

Ekipa z Londynu to absolutna rewelacja obecnego sezonu. West Ham United zajmuje wysokie, czwarte miejsce w tabeli i liczy się w walce o udział w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. “Młoty” muszą jednak uważać, gdyż za ich plecami z niewielką stratą punktową czają się Chelsea oraz Liverpool.

Newcastle United z kolei rozgrywka kolejny rozczarowujący sezon. “Srokom” bliżej do walki o utrzymanie, niż gry o najwyższe miejsca w lidze. W sobotę jednak szczęście sprzyjało podopiecznym Steve’a Bruce’a. Nic nie szło natomiast po myśli drużyny Łukasza Fabiańskiego.

Już w 36. minucie meczu samobójcze trafienie zaliczył Issa Diop. Dwie minuty później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał natomiast Craig Dawson. West Ham od 38. minuty musiał zatem radzić sobie bez jednego zawodnika, przegrywając 0:1. Przed przerwą sytuacja londyńskiej drużyny jeszcze się pogorszyła.

Niestety tym razem antybohaterem został Łukasz Fabiański. Doświadczony golkiper popełnił niewytłumaczalny błąd w prostej sytuacji. Pomyłka Polaka doprowadziła do utraty kolejnej bramki przez jego zespół.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Fabiański bez problemu złapał piłkę. Polak o dziwo jednak ją wypuścił, a ta spadła wprost pod nogi Joelintona, Brazylijczyk skorzystał z prezentu i wpakował futbolówkę do bramki.

Liga Mistrzów nie dla West Hamu?

Po zmianie stron West Ham United ruszył do odrabiania strat. Mimo gry w osłabieniu zawodnikom Davida Moyesa udało się doprowadzić do wyrównania. W 80. minucie mieliśmy wynik 2:2.

Newcastle United nie zmarnowało jednak szansy na sensacyjne zwycięstwo. W 82. minucie gracze gospodarzy dobili osłabionych rywali. Łukasza Fabiańskiego pokonał wypożyczony z Arsenalu Joe Willock. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Newcastle.

Porażka ta sprawia, że West Ham może stracić miejsce w czołowej czwórce Premier League. Chelsea ma tylko punkt straty do drużyny “Młotów” i jeden mecz rozegrany mniej. Oba zespoły zmierzą się w bezpośredniej walce o punkty już 24 kwietnia. Blisko jest także Liverpool, który traci do West Ham trzy “oczka”. “The Reds” w poniedziałek zagrają z Leeds United.