Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Grzegorz Krychowiak rozważa transfer do topowej ligi
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:32

Grzegorz Krychowiak rozważa transfer do topowej ligi

Grzegorz Krychowiak
facebook.com/Grzegorz Krychowiak

Grzegorz Krychowiak od 2018 roku związany jest z Lokomotiwem Moskwa, jednak w przeszłości występował w topowych drużynach jak Sevilla i PSG. Pomocnik został zapytany przez dziennikarzy TVP Sport, czy zamierza w najbliższej przyszłości opuścić Rosję i ponownie spróbować sił w silniejszej lidze. Piłkarz nie ukrywa, że jest to możliwe.

Grzegorz Krychowiak odejdzie z Lokomotiwu Moskwa?

W 2018 roku Grzegorz Krychowiak zakończył zupełnie nieudaną przygodę z Paris Saint-Germain i przeprowadził się do Moskwy, gdzie zastał piłkarzem Lokomotiwu. W stolicy Rosji Krychowiak ponownie odzyskał dawny blask i stał się jednym z najlepszych zawodników tamtejszej ligi.

Od kilku miesięcy pojawiają się jednak plotki, że reprezentant Polski może odejść z Lokomotiwu, by ponownie spróbować swoich sił w jednej z najlepszych lig Starego Kontynentu. Sam piłkarz nie wyklucza takiego scenariusza, co przyznał w rozmowie z TVP Sport.

- Wszystko jest możliwe. Jeśli będzie jakaś ciekawa propozycja, która będzie mnie interesowała, to oczywiście się zastanowię, przeanalizuję i podejmę najlepszą decyzję z możliwych - przyznał Krychowiak.

W lutym pojawiły się doniesienia, że polskim pomocnikiem mocno interesuje się klub z Bundesligi. Nie ujawniono jednak o jaką dokładnie drużynę może chodzić. Na plotkach się skończyło, ale Krychowiak wciąż cieszy się uznaniem na europejskim rynku.

Lokomotiw nie spieszy się z ofertą nowego kontraktu

31-latek zdradził także, że nie podjął jeszcze negocjacji z aktualnym pracodawcą w kwestii przedłużenia umowy. Jego aktualny kontrakt z Lokomotiwem jest ważny do czerwca 2022 roku. Piłkarz przyznał, że aktualnie skupia się tylko na grze i nie ma wpływu na poczynania działaczy

- Nowa umowa? Jeszcze nie zaczęliśmy rozmów, ale z doświadczenia wiem, że Loko to klub, który robi wszystko na ostatnią chwilę. Po tym sezonie zostanie mi jeszcze jeden rok kontraktu - stwierdził.

- Chciałbym przede wszystkim skupić się na piłce. Żeby nie dzwonić co dwa tygodnie do agenta, pytać co i jak, i nie czekać do ostatniego momentu. Nie będę czekał do czerwca czy do maja, żeby wiedzieć co z moją przyszłością - skwitował. 

Grzegorz Krychowiak w tym sezonie ponownie jest jednym z liderów Lokomotiwu Moskwa. Jego drużyna zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli ligi rosyjskiej. Do miejsca dającego prawo gry w eliminacjach Ligi Mistrzów traci tylko punkt.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane