Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Jerzy Brzęczek liczy na ofertę z zagranicy?
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:32

Jerzy Brzęczek liczy na ofertę z zagranicy?

Jerzy Brzęczek praca
JACK GUEZ/AFP/East News
  • Jerzy Brzęczek blisko powrotu na ławkę trenerską

  • Z byłym selekcjonerem reprezentacji Polski kontaktowała się Wisła Płock

  • Pojawiła się informacja, że szkoleniowiec liczy na ofertę z zagranicznego klubu

Jerzy Brzęczek pozostaje bez pracy po tym, jak został w styczniu zwolniony z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski. W ostatnich tygodniach pojawiła się informacja, że może wrócić na ławkę trenerską.

50-letni szkoleniowiec był jednym z kandydatów do objęcia Wisły Płock. Brzęczek w tym klubie pracował w sezonie 2017/2018. Poprowadził Nafciarzy do piątego miejsca w Ekstraklasie, co zaowocowało posadą selekcjonera reprezentacji Polski.

Jerzy Brzęczek liczy na pracę za granicą?

Ostatecznie kontrakt z płockim klubem podpisał Maciej Bartoszek, ale tylko do końca obecnego sezonu. Władze Wisły przyznały, że są zainteresowane ponowną współpracą z trenerem Brzęczkiem.

- Wpisywałby się w nasz plan. Trzeba pamiętać, że zapewne ma też inne, ciekawe propozycje. Nie mówimy nie, nie mówimy tak. Badamy temat - przekazał prezes Wisły, Tomasz Marzec w sportowej audycji "Radia Dla Ciebie".

Zupełni inne światło na sprawę rzucił dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Maciej Wąsowski. Jego zdaniem były selekcjoner Biało-Czerwonych na razie nie myśli o powrocie do Ekstraklasy, ale chciałby objąć jakiś zagraniczny klub.

- Był kontakt Wisły Płock z byłym selekcjonerem. Ale Brzęczek nie jest specjalnie zainteresowany. Liczy na zagranicę - powiedział Wąsowski w programie "Stan Futbolu".

- Musimy pamiętać, że Brzęczek ma wyrobione nazwisko w Austrii, a w eliminacjach ograł ich kadrę. Nie zdziwi mnie ten kierunek - podkreślił.

Brzęczek obejmie klub w Austrii?

Brzęczek jako piłkarz był związany z czterema austriackimi klubami: FC Wacker Innsbruck, SK Sturm Graz, LASK i FC Kärnten. W Austrii spędził z drobą przerwą 12 lat. W austriackiej Bundeslidze rozegrał 506 spotkań, w których strzelił 38 goli i zanotował 15 asyst. Do tego Brzęczek ma na swoim koncie roczny pobyt w izraelskim Maccabi Haifa.

Z kolei Piotr Janas z "Gazety Wrocławskiej" przekazał informacje, że Brzęczek może po sezonie objąć Górnik Zabrze, w którym grał w latach 1993-1995, a później 2007 - 2009. Te informacje potwierdził portal "Weszło".

W swojej karierze trenerskiej Brzęczek prowadził, oprócz reprezentacji Polski i Wisły Płock, Raków Częstochowa, Lechię Gdańsk i GKS Katowice.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane