Swiatsportu.pl
Adam Małysz TVP TVN Skoki narciarskie Puchar Świata

Jan BIELECKI/East News

Małysz zabrał głos w sprawie transmisji skoków. "Jesteśmy poza polityką"

8 Października 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

TVP w czwartek dowiedziało się, że nie będzie od najbliższego sezonu transmitować Pucharu Świata w skokach narciarskich. Niemal wszystkie konkursy pokaże konkurencyjny TVN. W piątek do całej sprawy odniósł się Adam Małysz żywa legenda polskich sportów narciarskich. - Jesteśmy poza polityką - odpowiedział.

TVP nie pokaże w całości przyszłego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Właściciel praw do transmisji grupa Discovery zdecydowała, że transmisje będą pokazywane jedynie na jej stacjach, czyli TVN oraz Eurosport, a w internecie także na platformie player.pl.

Projekt bez tytułu (60)

Problemy Zalewskiego w AS Romie. Wyciekło nagranie z imprezy

CZYTAJ DALEJ

TVP nie pokaże konkursów Pucharu Świata

To powoduje, że nadawca publiczny w nadchodzącym sezonie pokaże jedynie konkursy rozgrywane w Wiśle i Zakopanem, a także w rumuńskim Rasnovie. Do tego dojdą konkursy mistrzostw świata w lotach narciarskich z norweskiego Vikersund. Wciąż nie wiadomo co z zimowymi igrzyskami olimpijskimi, do których prawa także ma grupa Discovery.

To wielka zmiana w pokazywaniu tego sportu w naszym kraju. TVP od lat pokazywało niemal każdy pucharowy weekend. Do całej sprawy odniósł się także Adam Małysz legenda polskich skoków narciarskich, a obecnie dyrektor w Polskim Związku Narciarskim.

- Cóż można tu więcej powiedzieć. Pozostaje mieć nadzieję, że konkursy będą pokazywane na wysokim poziomie. Na TVP nie mamy co narzekać, bo współpraca jest super. Ale dla nas jest najważniejsze, aby kibice śledzili zawody w otwartym kanale - podkreślił "Orzeł z Wisły" w rozmowie z WP SportoweFakty.

Małysz zabrał głos w sprawie transmisji skoków

Jednocześnie zaznaczył, że Związkowi najbardziej zależy na tym aby o dyscyplinie mówiło się dużo i głośno w naszym kraju. Na pytanie portalu o ewentualną współpracę ze stacją TVN nie wykluczył takiej możliwości.

- Musimy robić wszystko w kierunku rozwoju dyscypliny, a więc tego, aby była jak najczęściej pokazywana. Przypuszczam, że jakieś rozmowy ze związkiem będą. Mam nadzieję, że będziemy w to wtajemniczeni - zaznaczył Małysz.

Jednocześnie stwierdził, że Eurosport już w poprzednich latach pokazywał skoki narciarskie w naszym kraju, więc kibice na pewno są przyzwyczajeni do komentatorów tej stacji. Przyznał, że jeżeli TVN zdecyduje się na nowych sprawozdawców, to ci będą na pewno potrzebować czasu, żeby zaznajomić się ze specyfiką i zasadami konkursów.

Portal przy okazji zapytał dyrektora PZN-u o oświadczenie, jakie TVP wydało w czwartek. Telewizja Polska zarzuciła władzom Discovery, że decyzja o braku sublicencji jest podyktowana względami politycznymi. Sam Małysz odciął się od takiego stwierdzenia.

- Jesteśmy poza polityką. Jako związek zostajemy również poza uzgodnieniami mediów. Mamy prawa tylko do naszych konkursów, ale te są odsprzedane już dawno, więc akurat w tym przypadku nie było o czym mówić - zakończył skoczek z Wisły.

Najważniejsze momenty Łukasza Fabiańskiego w Reprezentacji Polski

Slajd 1 z 6

screen biblioteka Łączy Nas Piłka

Debiut w 2006 roku

Historyczny moment. Wtedy bramkarz Legii zmieniał wielkiego Jerzego Dudka, za którego później pojechał na mundial w Niemczech. Fabiański był wtedy jeszcze na tyle mało znany, że realizator z Arabii Saudyjskiej miał problem z jego imieniem. źródło: screen biblioteka Łączy Nas Piłka

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Łukasz Piszczek zdradził, z kim wolał grać. Fabiański czy Szczęsny? Jednemu z nich ta odpowiedź się nie spodoba

  • Awantura w klubie Krzysztofa Piątka. Gwiazdor wściekły ruszył na trenera, koledzy musieli go powstrzymać

  • Koniec ze skokami narciarskimi w TVP. Wielki rywal medialny triumfuje, wiemy kto pokaże Puchar Świata