Swiatsportu.pl > Skoki narciarskie > Skoki narciarskie niemal znikną z TVP. Wiemy kto pokaże Puchar Świata
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:51

Skoki narciarskie niemal znikną z TVP. Wiemy kto pokaże Puchar Świata

Kamil Stoch
CHRISTOF STACHE/AFP/East News

Skoki narciarskie po latach niemal zupełnie znikną z anteny Telewizji Polskiej. Publiczny nadawca nie otrzymał sublicencji na pokazywanie zawodów Pucharu Świata w nadchodzącym sezonie. Grupa TVN Discovery, która posiada prawa do transmisji. nie zdecydowała się odsprzedać jej medialnemu rywalowi. Polacy będą zatem śledzić występy Kamila Stocha i reszty naszych skoczków na zupełnie innych kanałach!

  • Skoki narciarskie od nowego sezonu niemal zupełnie znikną z anteny TVP

  • Telewizja Publiczna nie uzyska sublicencji na pokazywanie rywalizacji w Pucharze Świata od sezonu 2021/2022

  • Polscy kibice będą mogli śledzić zmagania Kamila Stocha i pozostałych skoczków na antenie TVN

Skoki narciarskie znikają z TVP. Telewizja Publiczna w nadchodzącym sezonie Pucharu Świata będzie mogła pokazać tylko konkursy organizowane w Polsce. Pozostałe zawody transmitować będzie już inny nadawca, którego poznaliśmy w czwartek.

Skoki narciarskie niemal znikną z anteny TVP

Skoki narciarskie po latach znikną niemal zupełnie z anteny Telewizji Publicznej. W czwartek oficjalnie potwierdzono, że TVN Discovery Group nabyła prawa do pokazywania rywalizacji w Pucharze Świata w nadchodzącym sezonie. TVP natomiast nie uzyska sublicencji na pokazywanie zawodów!

Do tej pory występy Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i pozostałych naszych skoczków śledzić można było właśnie w TVP i Eurosporcie. Już od sezonu 2021/2022 to się jednak zmieni. 

Ustawa o radiofonii i telewizji mówi, że najważniejsze wydarzenia sportowe dla Polaków, w tym właśnie Puchar Świata w skokach narciarskich, muszą być pokazywane w telewizji ogólnodostępnej. Od lat nadawcą tym była właśnie Telewizja Publiczna. Teraz jednak zostanie nim stacja TVN! 

- W TVN mamy bezkonkurencyjną ofertę rozrywkową, świetne seriale, niedoścignione w swojej kategorii newsy, najlepszą telewizję śniadaniową, a teraz dodatkowo jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych tej zimy – skoki narciarskie. To historyczna zmiana w naszej ofercie programowej. Ucieszą się z niej widzowie naszego głównego kanału i wszyscy fani skoków w Polsce. Damy z siebie wszystko, by zobaczyli tę kultową dyscyplinę w niespotykanej dotąd odsłonie - powiedział Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN, cytowany przez portal wirtualnemedia.pl.

Transmisje z zawodów nadal będą oczywiście dostępne także w Eurosporcie. Występy polskich skoczków będzie można także oglądać na platformie player.pl. Na kibiców czeka całe mnóstwo atrakcji, związanych także z innymi dyscyplinami, jak łyżwiarstwo, czy narciarstwo alpejskie.

- Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy polskich widzów i inwestujemy, aby pokazywać im najważniejsze wydarzenia sportowe świata! Od lat budujemy i rozwijamy portfolio praw sportowych, a dyscypliny zimowe zawsze zajmowały w nim szczególne miejsce. Jestem bardzo szczęśliwa, że w nadchodzących latach wszyscy Polacy będą mogli z zapartym tchem oglądać starty naszych skoczków w TVN, Eurosporcie i Playerze. Skoki to podstawa sportowej zimy, ale nasza propozycja dla widzów jest kompleksowa i gwarantuje tysiące godzin transmisji z wielu pasjonujących dyscyplin - mówi Dorota Żurkowska-Bytner, dyrektor Eurosportu w Polsce.

TVP pokaże tylko nieliczne konkursy

Telewizja Polska w nadchodzącym sezonie będzie mogła pokazać tylko kilka konkursów skoków narciarskich. TVP pokaże zawody, które odbędą się w Wiśle i Zakopanem. Portal sport.pl podaje także, że na antenach TVP kibice będą mogli obejrzeć mistrzostwa świata w lotach, które odbędą się w dniach 11-13 marca 2022 w Vikersund.

Nowy sezon Pucharu Świata wystartuje już 20 listopada. Wszystkie konkursy, z wyjątkiem Wisły i Zakopanego, Polacy będą mogli zatem obejrzeć w TVN-ie. 

Źródło: wirtualnemedia.pl, sport.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane