Swiatsportu.pl > Piłka nożna > TVP podjęła decyzję ws. Macieja Szczęsnego
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:51

TVP podjęła decyzję ws. Macieja Szczęsnego

Projekt bez tytułu (48)
Jakub Kaminski/East News

TVP zdecydowała, co z dalszą współpracą z Maciejem Szczęsnym, jednym z głównych ekspertów piłkarskich stacji TVP Sport. Były piłkarz został zatrzymany we wtorek przez policję za jazdę pod wpływem alkoholu. Szef TVP Sport Marek Szkolnikowski zdradził w rozmowie z WP SportoweFakty, jak będzie wyglądać najbliższa współpraca ze Szczęsnym. 

  • TVP zdecydowała, co z dalszą współpracą z ekspertem Maciejem Szczęsnym

  • Były piłkarz został we wtorek zatrzymany przez policję za jazdę pod wpływem alkoholu

  • Dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski zdecydował o odsunięciu Szczęsnego od pracy w najbliższym czasie

TVP podjęła decyzję co do dalszej współpracy z Maciejem Szczęsnym. Ekspert został we wtorek zatrzymany przez policję, gdyż prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Wiemy, jakie zawodowe konsekwencje będzie dla niego miała ta wpadka. 

TVP zdecydowała ws. Macieja Szczęsnego

TVP Sport w najbliższym czasie będzie radzić sobie bez jednego ze stałych ekspertów. Mowa o Macieju Szczęsnym, który we wtorek został zatrzymany przez policję. Badanie alkomatem wykazało, że były piłkarz miał we krwi 0,6 promila alkoholu (więcej TUTAJ). 

- Nie mam zamiaru się usprawiedliwiać i udawać, że wszystko jest ok. To była straszna głupota. Jestem tym załamany, zażenowany, jest mi strasznie wstyd. - powiedział o zdarzeniu Maciej Szczęsny w rozmowie z WP SportoweFakty.

W czwartek dowiedzieliśmy się także, jakie konsekwencje zawodowe będzie miał dla eksperta TVP ten nieprzyjemny incydent. Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport, przekazał w rozmowie także z WP, że Szczęsnego w najbliższym czasie nie zobaczymy na antenie stacji Telewizji Polskiej.

- Maciej Szczęsny miał pracować przy najbliższych meczach kadry narodowej z San Marino i Albanią, ale w związku z zaistniałą sytuacją, nie będzie. Można to potraktować jako formę zawieszenia - przekazał szef TVP Sport.

- Dobrze, że Szczęsny rozumie swój błąd i wprost nazywa to zachowanie wstydliwym. Z mojej strony na pewno jest rozczarowanie, ale też wiem, że to jest pierwszy taki przypadek. Oczywiście nie mam zamiaru relatywizować tej sytuacji, natomiast niekoniecznie zgadzam się z opinią publiczną, która chce szybko wydawać wyroki - dodał Szkolnikowski.

Co dalej z karierą Macieja Szczęsnego w TVP?

Co dalej czeka Macieja Szczęsnego jako eksperta TVP? Na razie Marek Szkolnikowski wstrzymuje się z decyzją. Zaznaczył jednak, że takie zachowanie nie przejdzie u jego pracowników. Eksperta może czekać zatem dłuższy rozbrat z Telewizją Publiczną.

- Co do dalszych działań, nie chcę podejmować decyzji na gorąco, pod wpływem emocji, ale konsekwencje muszą być. Z naszej strony nie ma tolerancji dla tego typu zachowania. To Telewizja Publiczna i chcielibyśmy, żeby jej eksperci byli postrzegani jako autorytety, osoby godne zaufania - powiedział Szkolnikowski. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane