Swiatsportu.pl > Skoki narciarskie > Fatalne wiadomości dla kibiców. Wysokie ceny biletów na PŚ w Wiśle
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:53

Fatalne wiadomości dla kibiców. Wysokie ceny biletów na PŚ w Wiśle

EN 01412437 0733
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kibice, którzy zechcą w tym sezonie na żywo zobaczyć zawody Pucharu Świata w Wiśle, muszą przygotować się na spory wydatek. We wtorek poznaliśmy ceny biletów na zawody, które odbędą się 4 i 5 grudnia na skoczni imienia Adama Małysza. Ceny są znacznie wyższe niż w poprzednich latach.

  • Kibice, którzy wybierają się na Puchar Świata w Wiśle, muszą przygotować się na spory wydatek

  • Polski Związek Narciarski opublikował we wtorek ceny biletów na zawody, które odbędą się na skoczni imienia Adama Małysza

  • Ceny wejściówek są znacznie wyższe, niż w poprzednich latach

Kibice skoków narciarskich w Polsce przeżyją dzisiaj spory szok. Wszyscy, którzy myśleli o wybraniu się na zawody Pucharu Świata w Wiśle, muszą przygotować się na ogromny wydatek. Ceny biletów są bardzo wysokie.

Kibice muszą drogo zapłacić za bilety na PŚ w Wiśle

Kibice skoków narciarskich z niecierpliwością odliczają już dni do startu nowego sezonu Pucharu Świata. Jak zwykle, najlepsi skoczkowie świata zawitają także do Polski. Tradycyjnie odbędą się zawody w Wiśle i Zakopanem.

We wtorek Polski Związek Narciarski opublikował na swojej stronie internetowej ceny biletów na zawody w Wiśle. Karuzela Pucharu Świata zatrzyma się na skoczni imienia Adama Małysza na początku grudnia. 3 grudnia odbędą się treningi i kwalifikacje. Dzień później, czyli w sobotę 4 grudnia, odbędzie się konkurs drużynowy. W niedzielę 5 grudnia natomiast rozegrane zostaną zmagania indywidualne.

Dla wszystkich kibiców, którzy planowali wybrać się do Wisły i na żywo zobaczyć wystąp Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i spółki, nie mamy dobrych wiadomości. Ceny biletów w tym roku są wyjątkowo wysokie. Znacznie wyższe, niż w poprzednich latach.

W pierwszej puli biletów, która będzie dostępna od 22 października do 30 listopada, za miejsce stojące trzeba zapłacić aż 110 złotych. Za miejsce siedzące natomiast fani muszą wyłożyć aż 259 złotych!

W drugiej puli będzie jeszcze drożej. Sprzedaż w niej rozpocznie się 1 grudnia. Wówczas za miejsce stojące zapłacimy 129 złotych, a za siedzące aż 279.

Ceny absurdalnie poszybowały w górę

Warto przypomnieć, że w poprzednich latach ceny za wejściówki były znacznie niższe. W ubiegłym roku z powodu pandemii kibice nie mogli wejść na trybuny. W 2019 roku np. za miejsce stojące trzeba było zapłacić tylko 60 złotych. Za siedzące natomiast 180 złotych.

Prezydium Zarządu Polskiego Związku Narciarskiego oraz Komitety Organizacyjne w Wiśle i Zakopanem podjęły także decyzję, że każdy z kibiców, który chce pojawić się na skoczni, muszą być w pełni zaszczepieni przeciw COVID-19 lub posiadać status ozdrowieńca. Bez tego nie będą mogli oglądać zawodów na żywo. 

Źródło: PZN, WP SportoweFakty

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane