Swiatsportu.pl > Kamil Stoch

Kamil Stoch

Kamil Stoch - to utytułowany polski skoczek narciarski urodzony w 1987 roku w Zakopanem. Przez wielu nazywany jest następcą legendarnego Adama Małysza. Zdobywca dwóch Kryształowych Kul za Puchar Świata oraz trzykrotny mistrz olimpijski i trzykrotny Trunieju Czterech Skoczni. Dwukrotny mistrz świata, raz w drużynie, a raz indywidualnie. Dwa razy udało mu się również triumfować w Raw Air.

Kamil Stoch
16.03.2024 08:58 Jak technologia zmieniła skoki narciarskie?

Skoki narciarskie to sport uwielbiany przez fanów na całym świecie. Wraz z upływem lat wiele się w nim jednak zmieniło, głównie za sprawą szeroko pojętej technologii, wkraczającej w niemal każdy obszar naszego życia. Inherentną cechą wprowadzania nowoczesnych rozwiązań technologicznych do danej dziedziny powinno być usprawnienie zastanych już w niej elementów – czy w skokach narciarskich zawsze tak jest? Jak rozwój technologii wpłynął na skoki narciarskie?

Kamil Stoch Wisła
17.06.2022 02:02 Kamil Stoch kontuzjowany. Mistrz nie pojawi się już na skoczni w Wiśle w ten weekend

Wielki pech Kamila Stocha. Trzykrotny mistrz olimpijski wygrał wczoraj kwalifikacje do dzisiejszego konkursu Letniego Grand Prix w Wiśle, ale ostatecznie nie weźmie w nim udziału, podobnie jak jutro. Lider naszej kadry ma problemy ze stawem skokowym, na którym pojawiła się opuchlizna. Warto podkreślić, że 32-latek niedawno przechodził zabieg właśnie w okolicach stawu skokowego. Kamil Stoch nie pojawi się już na rozbiegu skoczni w Wiśle W okolicach stawu skokowego naszego mistrza pojawiła się opuchlizna Lekarze wraz ze sztabem postanowili nie ryzykować zdrowa 32-latkaNiestety prawdopodobnie chodzi o nogę, którą Polak poddał niedawno zabiegowiKamil Stoch rozbudził wczoraj apetyty polskich kibiców. Nasz mistrz bardzo pewnie zwyciężył w kwalifikacjach i można było się spodziewać, że w trakcie tego weekend Letniego Grand Prix na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle będzie walczył o wygraną. Wiemy już, że tak się nie stanie. Z powodu opuchlizny, która pojawiła się w okolicach stawu skokowego lidera naszej kadry, jego starty w trakcie najbliższych dwóch dni zostały wykluczone. Niepokojący jest fakt, że prawdopodobnie chodzi staw skokowy, którego zabieg Stoch przechodził kilka tygodni temu, o czym pisaliśmy dla Was tutaj.

Kamil Stoch Ewa Bilan-Stoch
14.06.2022 02:02 Czy Kamil Stoch ma dzieci?

Kamil Stoch to wielka postać nie tylko skoków narciarskich, ale i polskiego sportu. Nasz mistrz ma na koncie m.in. 3 złote medale olimpijskie, indywidualne mistrzostwo świata, 2 Kryształowe Kule, 3 zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni oraz 2 wygrane w Raw Air. A to tylko namiastka jego osiągnięć.Na światowych skoczniach Polak pojawia się dokładnie od 15 lat, co oznacza ciągłe wyjazdy i wiele miesięcy poza domem. Dlatego niektórzy zadają sobie pytanie, czy Kamil Stoch ma dzieci? Wobec tak dużej liczby podróży, to mógłby być problem dla zawodnika z Zębu.

honor uratowany w ostatnich minutach (7)
19.03.2022 08:00 Poznaliśmy sportowca stulecia. Irena Szewińska wygrała w głosowaniu kibiców

Poznaliśmy sportowca stulecia "Przeglądu Sportowego". Zaskoczenia w głównej kategorii nie było. Wygrała siedmiokrotna medalistka igrzysk olimpijskich Irena Szewińska. Swoje statuetki otrzymali także Kamil Stoch i Robert Lewandowski. Dziennik uhonorował także siatkarzy i trenera Kazimierza Górskiego.Sportowcem stulecia "Przeglądu Sportowego" została Irena SzewińskaKibice przyznali siedem statuetek z okazji stulecia istnienia redakcjiSwoje wyróżnienie otrzymali także Robert Lewandowski i Kamil StochUroczysta gala z okazji stulecia istnienia redakcji "Przeglądu Sportowego" odbyła się 9 czerwca w Warszawie. Z okazji swojego jubileuszu dziennik postanowił wyróżnić najlepszych sportowców i trenerów minionego wieku.W sumie przyznano siedem statuetek: Sportowiec stulecia, Piłkarz stulecia, Drużyna stulecia, Trener stulecia, Wydarzenie sportowe stulecia, Olimpijczyk letni stulecia, Olimpijczyk zimowy stulecia. Wyboru w każdej kategorii dokonywali kibice, którzy mogli głosować od kilku tygodni.

EN 01403756 0451
19.03.2022 07:57 PŚ w Kuusamo: Wiadomo, kto zastąpi w kadrze Klemensa Murańkę

Puchar Świata w skokach narciarskich w najbliższy weekend zawita do Kuusamo. Przed zawodami w Finlandii w polskiej kadrze doszło do zmiany. Michal Doleżal zdecydował, kto zastąpi Klemensa Murańkę, który zaraził się koronawirusem i pozostaje w izolacji w rosyjskiej klinice. Puchar Świata w Kuusamo to kolejny przystanek naszych skoczków w nowym sezonie. W środę dowiedzieliśmy się, kto zastąpi w polskiej kadrze Klemensa Murańkę, który przebywa w izolacji. Polski Związek Narciarski wydał oficjalny komunikat.

Kamil Stoch Puchar Świata
19.03.2022 07:55 Wielki gest Kamila Stocha. Zapowiedział kolejną akcje charytatywną

Kamil Stoch już za niewiele ponad tydzień rozpocznie kolejny sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polski skoczek, jeszcze przed startem sezonu znalazł czas na działania charytatywne. Trzykrotny mistrz olimpijski za pomocą mediów społecznościowych przekazał, że przeprowadzi sprzedaż specjalnych biletów, a dochód ze sprzedaży przeznaczy na organizację obozów sportowych dla dzieci.Kamil Stoch jest na ostatniej prostej przygotowań do startu nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Ten rozpocznie się już w najbliższy piątek, a inauguracja rywalizacji tym razem nastąpi w Niżnym Tagile, a nie tak jak w ostatnich latach w Wiśle.

EN 01412437 0733
19.03.2022 07:53 Fatalne wiadomości dla kibiców. Wysokie ceny biletów na PŚ w Wiśle

Kibice, którzy zechcą w tym sezonie na żywo zobaczyć zawody Pucharu Świata w Wiśle, muszą przygotować się na spory wydatek. We wtorek poznaliśmy ceny biletów na zawody, które odbędą się 4 i 5 grudnia na skoczni imienia Adama Małysza. Ceny są znacznie wyższe niż w poprzednich latach.Kibice, którzy wybierają się na Puchar Świata w Wiśle, muszą przygotować się na spory wydatekPolski Związek Narciarski opublikował we wtorek ceny biletów na zawody, które odbędą się na skoczni imienia Adama MałyszaCeny wejściówek są znacznie wyższe, niż w poprzednich latachKibice skoków narciarskich w Polsce przeżyją dzisiaj spory szok. Wszyscy, którzy myśleli o wybraniu się na zawody Pucharu Świata w Wiśle, muszą przygotować się na ogromny wydatek. Ceny biletów są bardzo wysokie.

Projekt bez tytułu (43)
19.03.2022 07:51 Wielkie zmiany w kalendarzu Pucharu Świata. Nie będzie Willingen Six

Skoki Narciarskie już za niecałe dwa miesiące wkroczą w kolejny sezon Pucharu Świata. W nim nie powalczą o jedno z trofeów, które wydawało się, że na stałe wkroczy do zimowego kalendarza. Organizatorzy poinformowali, że w najbliższym sezonie nie odbędzie się miniturniej Willingen Six. Pierwszym triumfatorem cyklu był Kamil Stoch.Skoki narciarskie już niedługo wybudzą się z letniego letargu i pod koniec listopada ruszą z nowym sezonem Pucharu Świata. A ten będzie stał pod znakiem Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które na początku lutego odbędą się w Pekinie.

Kamil Stoch
19.03.2022 07:51 Kamil Stoch jest pełen obaw przed nadchodzącym sezonem Pucharu Świata

Kamil Stoch połowę sezonu letniego stracił przez kontuzję. Kiedy nasz mistrzów wrócił na skocznie, jego dyspozycja pozostawiała wiele od życzenia. Trzykrotny mistrz olimpijski sam jest niezadowolony ze swoich skoków i przyznał, że ma spore problemy. - Coś blokuje, nie wiem co, a to jeszcze bardziej gmatwa sytuację - powiedział 34-latek na łamach skijumping.pl.Kamil Stoch jest sfrustrowany swoją formą Skoczek w ostatnich zawodach LGP w Klingenthal zajął dopiero 21. lokatę - Może się starzeje, może muszę spojrzeć prawdzie w oczy, że ten poziom trochę mi odskoczył - zastanawia się 34-latek w rozmowie z portalem skjumping.plKamil Stoch ma za sobą trudny sezon letni. Polak miał wystartować w pierwszych zawodach Letniego Grand Prix w Wiśle i nawet uzyskał awans do konkursu, ale na starcie już się nie pojawił. Dwukrotny zwycięzca klasyfikacji Pucharu Świata miał problemy zdrowotne, które wymusiły na nim przejście operacji, o czym szerzej przeczytacie tutaj. Nasz mistrz powrócił po kilku miesiącach na skocznie, a jego treningowe próby napawały optymizmem. Niestety, kiedy nadeszły kolejne zawody LGP, Polak zajął 18. lokatę w Hinzenbach oraz 21. w Klingenthal, co było dla niego dużym rozczarowaniem. Stoch ma niemałe kłopoty z powrotem do dobrej dyspozycji, czego nie ukrywa w wywiadach.

Projekt bez tytułu (19)
19.03.2022 07:50 Kamil Stoch mocno o swoim starcie w LGP. "Jestem sfrustrowany"

Kamil Stoch w sobotę wrócił do rywalizacji na skoczni po niemal półrocznej przerwie. Nasz trzykrotny mistrz olimpijski wystartował w zawodach Letniego Grand Prix w Hinzenbach. Po pierwszej serii zajmował siódme miejsce z niewielką stratą do podium. Ostatecznie uplasował się na 18. miejscu. Po konkursie szukał przyczyn takiego wyniku.Kamil Stoch w sobotę wystartował w zawodach Letniego Grand Prix. W ten weekend skoczkowie rywalizowali w austriackim Hinzenbach (HS 90). Do tej pory nasz trzykrotny mistrz olimpijski nie miał zbyt dobrych wspomnień z tego obiektu. Swój najlepszy występ na tym obiekcie zaliczył w 2015 roku, kiedy zajął szóste miejsce.

Projekt bez tytułu - 2021-09-17T161224.894
19.03.2022 07:48 Wielkie zmiany w Turnieju Czterech Skoczni

Kamil Stoch na przełomie roku będzie walczył o czwarte zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni. W tym sezonie odbędzie się jubileuszowa 70. edycja cyklu. Z tego powodu organizatorzy zapowiedzieli wielkie zmiany. Zawodników czekają wielkie niespodzianki, w tym całkowity rebranding turnieju.Kamil Stoch, razem z innymi polskimi skoczkami już za dwa miesiące rozpocznie kolejny sezon Pucharu Świata. Ten będzie naznaczony przez lutowe Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, na których Polak będzie bronił złotego medalu wywalczonego na skoczni dużej najpierw w Soczi, a później w Pjongczangu.

Richard Freitag, Anders Fannemel i Kamil Stoch
19.03.2022 07:47 Reprezentant Norwegii i były rekordzista świata wraca do rywalizacji

Norweski związek narciarski poinformował o powrocie Andersa Fannemela na światowe skocznie. Reprezentant Norwegii to były rekordzista świata i medalista wielu ważnych imprez. Kilka lat temu Kamil Stoch kilkukrotnie rywalizował z nim o zwycięstwa w konkursach Pucharu Świata. Zawodnik wraca po długo bardzo długich problemach zdrowotnych. Anders Fannemel wraca do rywalizacji w zawodach rangi FISDwa lata temu skoczek doznał poważnej kontuzji w Wiśle i musiał przejść aż trzy operacjeZawodnik do treningów wrócił zimą i rozpoczął spokojne przygotowania do nowego sezonuDo kolejnego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich pozostało już tylko kilka tygodni. Na razie zawodnicy rywalizują w zawodach Letniego Grand Prix oraz Letniego Pucharu Kontynentalnego. To właśnie w konkursach tego drugiego cyklu w ten weekend zobaczymy Andersa Fannemela. Norweg latem 2019 roku wraz z reprezentacją trenował na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Tam niestety zaliczył bardzo niefortunny upadek, który zakończył się dla niego fatalnie. Skoczek zerwał więzadła krzyżowe i uszkodził łękotkę w lewym kolanie, a później musiał przejść aż trzy operacie.

Projekt bez tytułu
19.03.2022 07:47 Martin Schmitt totalnie zignorował Kamila Stocha. Niemiec się tłumaczy, “niezły wstyd”

Kamil Stoch przed laty jako młody przedskoczek miał okazję zebrać autografy wszystkich swoich idoli wielkich rywali Adama Małysza na specjalnej czapce. Nasz mistrz przyznał, że odmówił mu jednak wówczas legendarny Martin Schmitt. Niemiec po latach został zapytany o tę sytuację przez dziennikarzy TVP Sport. Schmitt przyznał się do błędu.Kamil Stoch nim został wybitnym skoczkiem, pojawiał się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem podczas Pucharu Świata w roli przedskoczkaMłody zawodnik zbierał autografy ówczesnych gwiazd skoków narciarskich, jednak podpisu odmówił mu Martin SchmittNiemiec po latach wytłumaczył swoje zachowanie i obiecał, że wkrótce uzupełni podpisKamil Stoch i Martin Schmitt stali się dzisiaj bohaterami polskich mediów za sprawą nieznanej dotąd historii. Przed laty legendarny niemiecki skoczek odmówił autografu młodemu wówczas polskiemu przedskoczkowi. Teraz zamierza naprawić ten błąd.

Projekt bez tytułu - 2021-08-15T182056.875
19.03.2022 07:44 Kamil Stoch wraca do formy. Po kontuzji niemal nie ma już śladu

Kamil Stoch od lipca walczył z urazem stawu skokowego. Przez kontuzję 34-latek opuścił inauguracyjne konkursy Letniego Grand Prix w Wiśle i francuskim Courchevel. Zawodnik razem z trenerem Michalem Doleżalem przekazał bardzo dobre wiadomości. Skoczek powoli wraca już do skakania.Kamil Stoch powoli wraca już do pełni zdrowiaPolski skoczek w lipcu doznał kontuzji stawu skokowego i musiał przejść operacjęStoch już wrócił do treningu, a Michal Doleżal jest zadowolony z jego formyKamil Stoch już na początku sezonu letniego musiał udać się na przymusową przerwę. Polak wygrał prolog przed inauguracją Letniego Grand Prix w Wiśle i był wymieniany jako jeden z faworytów do zwycięstwa w konkursie. Jednak w samych zawodach nie wystartował, a wszystkiemu winna była kontuzja stawu skokowego.Zawodnik zmagał się z opuchlizną prawego stawu skokowego, która była wywołana wiosenną operacją. Stoch przed rozpoczęciem sezonu letniego przeszedł zabieg usunięcia narośli chrzęstno-kostnej.

Projekt bez tytułu (63)
19.03.2022 07:41 Stoch, Żyła i Kubacki poza reprezentacją Polski

Kamil Stoch na pewno nie wystąpi w kolejnych zawodach Letniego Grand Prix. Trzykrotny mistrz olimpijski zmaga się kontuzją stawu skokowego. Jak się okazuje, trener Michal Doleżal na zawody w Courchevel nie zabrał także Dawida Kubackiego i Piotra Żyły. Do Francji pojedzie siedmiu Biało-Czerwonych.Kamil Stoch z powodu kontuzji nie wystąpi w kolejnych zawodach Letniego Grand PrixOprócz trzykrotnego mistrza olimpijskiego w najbliższych zawodach nie wystąpią także Dawid Kubacki i Piotr ŻyłaTrener Michal Doleżal do francuskiego Courchevel zabiera siedmiu skoczkówKamil Stoch w bardzo dobrym stylu rozpoczął sezon letni. Trzykrotny mistrz olimpijski wygrał piątkowe kwalifikacje do zawodów w Wiśle i wydawał się jednym z faworytów do zwycięstwa w inauguracyjnym weekendzie Letniego Grand Prix.Już w takcie skoku kwalifikacyjnego w odczuwał dyskomfort w stawie skokowym. Stoch nie wystąpił w żadnym z konkursów, a do tego okazało się, że jego uraz jest poważniejszy, niż początkowo zakładano i trzykrotny mistrz olimpijski nie wystąpi w żadnych zawodach tegorocznego letniego cyklu.

ANDRZEJ IWANCZUKREPORTER (4)
19.03.2022 07:41 Kamil Stoch pokazał zdjęcie kontuzjowanej nogi. "Serce pęka"

Kamil Stoch nie może wziąć udziału w weekendowych zmaganiach w Letnim Grand Prix w Wiśle. Skoczek z Zębu nabawił się urazu, który wyeliminował go z udziału w pierwszych konkursach tego lata. Ulubieniec kibiców w mediach społecznościowych pokazał, jak wygląda jego kontuzja. Dołączył także poruszającą wypowiedź skierowaną do kibiców.Kamil Stoch zmuszony był wycofać się ze startu w Letnim Grand Prix w WiśleLider polskiej kadry skoczków nabawił się kontuzji stawu skokowego tuż przed sobotnimi zawodamiSkoczek pokazał kibicom, jak wygląda jego kontuzjowana stopa i zwrócił się do nich z emocjonalnym przekazemKamil Stoch z powodu urazu nogi musiał wycofać się ze startów w Letnim Grand Prix w Wiśle. Utytułowany skoczek pokazał kibicom, jak wygląda jego uraz i zwrócił się do nich w poruszających słowach.

Kamil Stoch z trofeum Złotego Orła
19.03.2022 07:40 Kamil Stoch udostępnia swoje trofea kibicom. Wszystkie z nich będzie można zobaczyć na żywo

Kamil Stoch jest najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii polskich skoków narciarskich. Skoczek z Zębu ma na swoim koncie ogromną ilość trofeów, których widokiem wreszcie postanowił się podzielić. Nasz mistrz otwiera bowiem galerię ze wszystkimi zdobyczami, dzięki czemu jego fani będą mogli zobaczyć je na własne oczy. Kamil Stoch otwiera galerię ze swoimi trofeamiSkoczek ma na swoim koncie m.in. złote medale olimpijskie i Kryształowe KuleWystawę naszego mistrza będzie można podziwiać w centrum ZakopanegoKamil Stoch w trakcie swojej bogatej kariery zdobył tyle trofeów, że aż trudno sobie wyobrazić, gdzie udało mu się je do tej pory pomieścić. Polak ma na swoim koncie m.in. trzy złote medale igrzysk olimpijskie, dwie Kryształowe Kule za Puchar Świata i trzy Złote Orły za triumfy w Turnieju Czterech Skoczni. Do tej pory skoczek z Zębu trzymał je tylko dla swojego widoku, ale ku uciesze fanów już lada dzień możne będzie je na własne oczy. Stoch postanowił bowiem otworzyć galerię ze swoimi nagrodami, tak aby kibice mogli je zobaczyć już nie z odległości kilkudziesięciu metrów, a kilkunastu centymetrów i nie na zdjęciach, a na własne oczy.

ANDRZEJ IWANCZUKREPORTERstoch
19.03.2022 07:38 Kamil Stoch po mistrzowsku zripostował wścibską fankę

Kamil Stoch po raz kolejny wziął udział w dyskusji z kibicami na łamach mediów społecznościowych. Nasz utytułowany skoczek narciarski opowiedział fanom, jak wygląda jego życie w trakcie sezonu. Niestety spotkał się także z chamskim komentarzem ze strony jednej z internautek. Stoch w mistrzowski sposób odpowiedział jednak wścibskiej kobiecie.Kamil Stoch wdał się w dyskusję z kibicami za pomocą mediów społecznościowychIdol Polaków zdradził, jak wyglądają jego podróże na zawody i rozłąka z bliskimi w trakcie sezonuJedna z internautek zdecydowała się w chamski sposób zaczepić skoczkaStoch w mistrzowski sposób odpowiedział wścibskiej kobiecieKamil Stoch kolejny już raz został bohaterem internetu. Tym razem furorę robi riposta skoczka na chamski komentarz jednej z internautek. Skoczek z wielką klasą zripostował wścibską kobietę.

Kamil Stoch
19.03.2022 07:36 Kamil Stoch przeszedł zabiegł usunięcia narośli na kostce

Kamil Stoch przeszedł w ostatnich dniach operacjęNa jego prawej kostce pojawiła się narośl, którą trzeba była usunąćDla naszego mistrza to już drugi tego typu zabiegPolaka czeka kilkudniowa przerwa w treningachKamil Stoch jest jednym z najwybitniejszych skoczków nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Nasz trzykrotny mistrz olimpijski od dekady niemal nieprzerwanie nie wypada z czołówki, mimo upływu lat i pewnych problemów ze zdrowiem.W 2014 roku zawodnik z Zębu przeszedł pierwszą operację usunięcia narośli na kostce. Wówczas dolegliwości pojawiły się w lewej nodze. Niestety po latach problem powrócił i Stoch w ostatnich dniach musiał znów poddać się zabiegowi, ale tym razem w prawej nodze.

Kamil Stoch
19.03.2022 07:36 Czy Kamil Stoch zdobył Kryształową Kulę?

Kamil Stoch to wybitny sportowiec. Na swoim koncie ma m.in. 3 tytuły mistrza olimpijskiego i 3 zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni oraz dwa tytuły mistrza świata (jeden indywidualnie i jeden w drużynie. Nie ma jednak nic trudniejszego do zdobycia, jak Kryształowa Kula za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Czy Kamil Stoch ją zdobył?

Kamil Stoch skoki narciarskie
19.03.2022 07:35 Kamil Stoch trzeci w Rasnovie

PŚ w skokach narciarskich w ten weekend rozgrywany jest w RasnovieDo Rumunii udało się 7 reprezentantów PolskiW dzisiejszym prologu 3. miejsce zajął Kamil Stoch, a reszta Polaków uplasowała się w „30” Rumuński Rasnov po raz drugi w historii jest gospodarzem Pucharu Świata w skokach narciarskich. W ten weekend zawody będą rozgrywane dosyć nietypowo, bowiem już jutro czeka nas konkurs indywidualny, a w sobotę rywalizacja drużyn mieszanych, poniważ w Kraju Draculi swoje zawody mają również Panie.Do Rumunii udało się 7 naszych skoczków. Nasi reprezentanci stanęli dziś do rywalizacji w prologu, który został rozegrany w miejsce kwalifikacji, bowiem do zawodów zgłoszono zaledwie 49 zawodników. Polacy wypadli w nim dosyć dobrze, zwłaszcza jeśli chodzi o naszych liderów z Kamilem Stochem na czele. Błysnął również Klemens Murańka.

Kamil Stoch
19.03.2022 07:35 Kamil Stoch szczerze o prologu w Rasnowie. "musiałem załapać o co chodzi"

Kamil Stoch w Rasnovie pokazuje, że jest na dobrej drodze, aby znów zajmować czołowe lokatyNasz mistrz podczas II treningu oraz prologu uplasował się w najlepszej „4”Reprezentant Polski podkreślił, że największy problem z jego skokami leżał w pozycji najazdowejKaruzela Pucharu Świata w tym tygodniu zawitała do Rasnova. Rumuński kompleks po raz drugi w historii gości najlepszych skoczków globu. Z pewnością polskich kibiców może cieszyć dobra postawa naszych reprezentantów podczas dzisiejszych treningów oraz prologu.Szczególne powody do zadowolenia po czwartkowych próbach może mieć Kamil Stoch. Nasz mistrz po fatalnym weekendzie w Zakopanem, gdzie zajmował 20. i 23. pozycję, zaniepokoił prawdopodobnie nie tylko kibiców, ale również sztab i samego siebie. Jednak szybko udało się odnaleźć przyczynę tak słabych rezultatów, dzięki czemu nasz mistrz ponownie może walczyć o czołowe lokaty.

Kamil Stoch
19.03.2022 07:35 Kamil Stoch wróci do formy? Michal Doleżal udzielił mu kluczowych rad w trakcie treningu w Oberstdorfie

Nasi skoczkowie mają za sobą pierwsze skoki treningowe podczas Mistrzostw ŚwiataKamil Stoch w pierwszej sesji zajął 14. miejsce, ale w drugiej był już 8.W trakcie przerwy między treningami Michał Doleżał udzielił wskazówek naszemu mistrzowi dotyczących pozycji dojazdowejEfekt przerósł najśmielsze oczekiwania, bowiem Polak był szybszy na progu od czołowych zawodników, co praktycznie mu się nie zdarzaWczoraj w Oberstdorfie rozpoczęły się 49. Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym. Dziś na skoczni normalnej zostały rozegrane dwie sesje treningowe. W trakcie pierwszej Kamil Stoch nie zaprezentował się rewelacyjnie, ale w drugiej znacząco poprawił swój rezultat (szerzej o rezultatach naszych zawodników na dzisiejszych treningach pisaliśmy dla Was tutaj).Okazało się, że diabeł tkwił w szczegółach. Filip Czyszanowski dziennikarz TVP Sport zarejestrował sytuację, w której widać, jak Michal Doleżal pokazuje skoczkowi z Zębu, w jaki sposób powinien układać się podczas pozycji najazdowej. Ten drobny element, który Stoch poprawił w drugim skoku, pozwolił mu być szybszym na progu m.in. lidera Pucharu Świata, Halvora Egnera Graneruda.

Kamil Stoch Puchar Świata
19.03.2022 07:34 Kamil Stoch pokazał, co robi w wolnym czasie. Zdjęcie skoczka zachwyciło fanów

Kamil Stoch dopiero pod koniec marca wróci do rywalizacji w Pucharze ŚwiataPolak pokazał jak spędza czas wolny od pucharowych konkursówSkoczek był z wizytą na treningu podopiecznych swojego klubuOstatnie dni Kamil Stoch spędza na odpoczynku od Pucharu Świata. Z powodu odwołania konkursów Raw Air w kalendarzu cyklu pojawiła się dwutygodniowa przerwa. Skoczkowie wrócą do rywalizacji w Planicy 25 marca.W najbliższy weekend skoczkowie będą rywalizowali w Pucharze Kontynentalnym na skoczni w Zakopanem. Na starcie pojawi się dwunastu Biało-Czerwonych, ale wśród nich nie ma liderów kadry, czyli Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyły i Andrzeja Stękały.

Kamil Stoch dziadek instagram
19.03.2022 07:33 Niesamowita historia dziadka Kamila Stocha. Podczas wojny dokonał niemożliwego

Kamil Stoch przez lata udowadniał Polakom, że nie można poddawać się nawet w najmniej sprzyjających okolicznościach. Choć przez lata często zaliczał łatwe zwycięstwa, to zdarzało mu się również wygrywać w sytuacjach, które nie były na tyle sprzyjające. Nasz skoczek pokazał, że ciężką pracą można osiągnąć absolutnie wszystko, dlatego dziś możemy uznawać go za jednego z najlepszych skoczków w historii Polski.Mało kto słyszał za to historię przodka Kamila Stocha. Jego dziadek Franciszek musiał mierzyć się z trudami II wojny światowej, natomiast nawet w tych trudnych okolicznościach potrafił zaprezentować ogromną odwagę i wiarę we własne możliwości, dzięki czemu przetrwał nawet najtrudniejsze chwile.Historia Franciszka Stocha nie jest przesadnie znana polskim kibicom, jednak w internecie da się odnaleźć kilka publikacji na jej temat. Fani Kamila Stocha niejednokrotnie wyrażali natomiast podziw wobec tego, co osiągnął niegdyś jego dziadek. Jego przeżycia z pewnością mogłyby zostać zekranizowane, ponieważ jest to opowieść świetnie nadająca się na film.

Kamil Stoch poza kadra
19.03.2022 07:33 Kamil Stoch poza kadrą na konkurs drużynowy

Kamil Stoch nie znajdzie się w kadrze reprezentacji Polski na sobotni konkurs drużynowy, w którym wystąpi nasza drużyna w Słowenii. Taka sytuacja dla tysięcy kibiców jest niezrozumiała, bo mistrz olimpijski był prawdziwym trzonem naszego zespołu w minionych lat i wciąż pozostaje najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem spośród wszystkich naszych rodaków w Pucharze Świata. Trener Michal Doleżal miał jednak poważne podstawy, by podjąć taką decyzję.Wszystko przez fatalne występy Kamila Stocha w dotychczasowych tegorocznych konkursach w Planicy. Znacznie lepiej od niego radzili sobie Piotr Żyła i choćby Andrzej Stękała, natomiast sam Stoch nie zajął nawet miejsca premiowanego awansem do drugiej serii. Kibice nie dowierzali własnym oczom, jednak tylko na tyle pozwala obecna dyspozycja Kamila.Trener Michal Doleżal musiał zadecydować, których zawodników zdecyduje się wystawić na najbliższy konkurs drużynowy, jednocześnie biorąc pod uwagę ich obecną formę. W tym momencie jednak Stoch nie znajduje się wśród naszych czterech najlepszych kadrowiczów, co po dotychczasowych zmaganiach w tym tygodniu po prostu nie ulega wątpliwości.

Kamil Stoch
19.03.2022 07:33 Kamil Stoch w mocnych słowach o występie w Planicy

Za nami ostatnie zawody Pucharu Świata w sezonie 2020/2021Polacy spisali się poniżej oczekiwań, gdyż żaden z naszych reprezentantów nie znalazł się w czołowej dziesiątce zawodówRozczarowujące dla kibiców były skoki Kamila Stocha, który zajął dopiero 20. miejsceSkoczek przyznał w wywiadzie dla TVP Sport, że zmaga się z kryzysem formyKamil Stoch zajął dopiero 20. miejsce podczas ostatniego konkursu sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Po zawodach skoczek zdecydował się udzielić wywiadu dla TVP Sport, w którym wyznał, że przechodzi aktualnie kryzys formy. Wyjawił, że start w Planicy był dla niego niczym koszmar.

Kamil Stoch
19.03.2022 07:33 Kamil Stoch wspiera Daniela Andre Tande

Kamil Stoch nie zapomniał o fatalnym upadku Daniela Andre TandegoNasz mistrz przesłał norweskiego skoczkowi wyrazy wsparcia33-latek użył do tego słów z refrenu hymnu Liverpoolu, któremu obaj zawodnicy kibicująKamil Stoch, choć zanotował bardzo słabą końcówkę sezonu, to w trakcie ostatnich miesięcy znów dorzucił do swej gabloty wiele trofeów. Nasz mistrz po raz trzeci w karierze wygrał Turniej Czterech Skoczni, zdobył dwa brązowe medale w drużynie na MŚ i MŚ w lotach oraz zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.Weekend w Planicy w wykonaniu naszego skoczka nie był udany, ale to nic w porównaniu do tego, co przeżył Daniel Andre Tande. Jego upadek z czwartkowej serii próbnej przed konkursem indywidualnym już na zawsze pozostanie w pamięci fanów skoków narciarskich. Norweg dochodzi teraz do zdrowia, a reprezentant Polski w szczególny sposób postanowił przekazać mu swoje wsparcie.

  • 1
  • 2