Swiatsportu.pl > Skoki narciarskie > Czy Kamil Stoch ma dzieci?
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 14.06.2022 02:02

Czy Kamil Stoch ma dzieci?

Kamil Stoch Ewa Bilan-Stoch
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kamil Stoch to wielka postać nie tylko skoków narciarskich, ale i polskiego sportu. Nasz mistrz ma na koncie m.in. 3 złote medale olimpijskie, indywidualne mistrzostwo świata, 2 Kryształowe Kule, 3 zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni oraz 2 wygrane w Raw Air. A to tylko namiastka jego osiągnięć.

Na światowych skoczniach Polak pojawia się dokładnie od 15 lat, co oznacza ciągłe wyjazdy i wiele miesięcy poza domem. Dlatego niektórzy zadają sobie pytanie, czy Kamil Stoch ma dzieci? Wobec tak dużej liczby podróży, to mógłby być problem dla zawodnika z Zębu.

Żona Kamila Stocha

Powszechnie wiadomo, że Kamil Stoch jest żonaty. Jego małżonką już ponad dekadę temu została Ewa Bilan.

Para powiedziała sobie tak 7 sierpnia 2010 w kościele paulinów na Bachledówce we wsi Czerwienne. Druga połówka naszego wybitnego skoczka przyjęła dwuczłonowe nazwisko Bilan-Stoch.

Choć Ewa Bilan-Stoch stosunkowo rzadko pojawia się na publicznych eventach, to zna ją wiele osób, m.in. z występów podczas Gali Mistrzów Sportu, gdzie nie raz miała przyjemność odbierać nagrody za swojego męża, a w ostatnim roku również za Dawida Kubackiego.

Małżeństwo nie ukrywa swoich uczyć. Zarówno Kamil jak i Ewa wielokrotnie podkreślają, iż tworzą bardzo udany związek, za który ich fani trzymają mocno kciuki.

Czy Kamil Stoch ma dzieci?

Choć małżeństwo Stochów trwa już ponad 10 lat, to oboje nie doczekali się jeszcze potomstwa. Najwidoczniej para uważa, iż przyjdzie na to jeszcze czas, być może po zakończeniu kariery przez Kamila Stocha, bowiem teraz trudno byłoby mu uczestniczyć w wychowaniu dziecka.

Innym zawodnikom jednak to nie przeszkadza. Przykładowo na pod koniec zeszłego roku, Dawidowi Kubackiemu i jego żonie Martynie urodziła się córeczka Zuzanna.

Z kolei Maciej Kot wraz ze swoją żoną Agnieszką, spodziewają się swojego potomka. Para przekazała już, że na świat przyjdzie chłopiec.

Tagi: Kamil Stoch
Powiązane