Swiatsportu.pl
Kamil Stoch Ewa Bilan-Stoch

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Czy Kamil Stoch ma dzieci?

5 Lutego 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Kamil Stoch jest jednym z najpopularniejszych sportowców w naszym kraju. Dzięki wspaniałym startom, osiągnięciom oraz dyspozycji, która praktycznie nieprzerwanie pozwala mu utrzymywać się w światowej czołówce, zainteresowanie naszym wybitnym skoczkiem nar

Kamil Stoch to wielka postać nie tylko skoków narciarskich, ale i polskiego sportu. Nasz mistrz ma na koncie m.in. 3 złote medale olimpijskie, indywidualne mistrzostwo świata, 2 Kryształowe Kule, 3 zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni oraz 2 wygrane w Raw Air. A to tylko namiastka jego osiągnięć.

Na światowych skoczniach Polak pojawia się dokładnie od 15 lat, co oznacza ciągłe wyjazdy i wiele miesięcy poza domem. Dlatego niektórzy zadają sobie pytanie, czy Kamil Stoch ma dzieci? Wobec tak dużej liczby podróży, to mógłby być problem dla zawodnika z Zębu.

Żona Kamila Stocha

Powszechnie wiadomo, że Kamil Stoch jest żonaty. Jego małżonką już ponad dekadę temu została Ewa Bilan.

Para powiedziała sobie tak 7 sierpnia 2010 w kościele paulinów na Bachledówce we wsi Czerwienne. Druga połówka naszego wybitnego skoczka przyjęła dwuczłonowe nazwisko Bilan-Stoch.

Choć Ewa Bilan-Stoch stosunkowo rzadko pojawia się na publicznych eventach, to zna ją wiele osób, m.in. z występów podczas Gali Mistrzów Sportu, gdzie nie raz miała przyjemność odbierać nagrody za swojego męża, a w ostatnim roku również za Dawida Kubackiego.

Małżeństwo nie ukrywa swoich uczyć. Zarówno Kamil jak i Ewa wielokrotnie podkreślają, iż tworzą bardzo udany związek, za który ich fani trzymają mocno kciuki.

Czy Kamil Stoch ma dzieci?

Choć małżeństwo Stochów trwa już ponad 10 lat, to oboje nie doczekali się jeszcze potomstwa. Najwidoczniej para uważa, iż przyjdzie na to jeszcze czas, być może po zakończeniu kariery przez Kamila Stocha, bowiem teraz trudno byłoby mu uczestniczyć w wychowaniu dziecka.

Innym zawodnikom jednak to nie przeszkadza. Przykładowo na pod koniec zeszłego roku, Dawidowi Kubackiemu i jego żonie Martynie urodziła się córeczka Zuzanna.

Z kolei Maciej Kot wraz ze swoją żoną Agnieszką, spodziewają się swojego potomka. Para przekazała już, że na świat przyjdzie chłopiec.

Podobne artykuły

Kamil Stoch

Skoki narciarskie

Kamil Stoch wygrywa kwalifikacje do jutrzejszego konkursu LGP w Wiśle

Czytaj więcej >
Tuomo Ylipulli

Skoki narciarskie

Nie żyje Tuomo Ylipulli, mistrz olimpijski i dwukrotny mistrz świata w skokach narciarskich

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski Doleżal Letnie Grand Prix

Skoki narciarskie

Polscy skoczkowie wracają do rywalizacji. Znamy skład Biało-Czerwonych na konkursy w Wiśle

Czytaj więcej >
Kamil Stoch z trofeum Złotego Orła za wygranie Turnieju Czterech Skoczni

Skoki narciarskie

Kamil Stoch udostępnia swoje trofea kibicom. Wszystkie z nich będzie można zobaczyć na żywo

Czytaj więcej >
Adam Małysz

Skoki narciarskie

Adam Małysz mówi o szczepieniach skoczków. W kadrze był jeden sceptyk

Czytaj więcej >
Zbigniew Klimowski - trener reprezentacji polski juniorów w skokach narciarskich.

Skoki narciarskie

Zbigniew Klimowski opowiedział o tym, jak ciężko przechodził koronawirusa

Czytaj więcej >