Swiatsportu.pl
Skoki Narciarskie Willingen Six Kamil Stoch

imago/Eibner/EAST NEWS

Wielkie zmiany w kalendarzu Pucharu Świata. Nie będzie Willingen Six

5 Października 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Skoki Narciarskie już za niecałe dwa miesiące wkroczą w kolejny sezon Pucharu Świata. W nim nie powalczą o jedno z trofeów, które wydawało się, że na stałe wkroczy do zimowego kalendarza. Organizatorzy poinformowali, że w najbliższym sezonie nie odbędzie się miniturniej Willingen Six. Pierwszym triumfatorem cyklu był Kamil Stoch.

Skoki narciarskie już niedługo wybudzą się z letniego letargu i pod koniec listopada ruszą z nowym sezonem Pucharu Świata. A ten będzie stał pod znakiem Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które na początku lutego odbędą się w Pekinie.

yt lnp

Robert Lewandowski zachwycony kolegą z kadry. “Wielka przyszłość przed nim”

CZYTAJ DALEJ

Skoki narciarskie: nie będzie Willingen Six w przysłym sezonie

Za to w kalendarzu najbliższego sezonu zabrakło cyklu Willingen Six, który wydawało się, że na stałe zagości w pucharowym kalendarzu. We wtorek organizatorzy poinformowali, że w 2022 roku mini cykl się nie odbędzie.

Organizatorzy przekazali, że w najbliższym sezonie Willingen będzie organizatorem weekendu Pucharu Świata w tradycyjnej formie. Muehlenkopfschanze w przyszłym roku będzie gościło po dwa konkursy indywidualne kobiet i mężczyzn. Do tego odbędzie się konkurs drużyn mieszanych.

- W 2022 roku Willingen będzie organizatorem zarówno Pucharu Świata mężczyzn, jak i kobiet. Z tego powodu nie zostanie wręczona dodatkowa nagroda za zwycięstwo w Willingen Six - przekazała Julia Tielmann z komitetu organizacyjnego PŚ w Willingen cytowana przez portal Skijumping.pl. - Być może w przyszłym sezonie ponownie będziemy mogli zaoferować tę dodatkową nagrodę - dodała.

Stoch nie powalczy o drugi triumf w cyklu

Cykl Willingen Six zadebiutował w Pucharze Świata w sezonie 2017/2018, ale wtedy jeszcze pod nazwą Willingen Five. Minicykl składał się z piątkowych i sobotnich kwalifikacji, a także sobotnich i niedzielnych pucharowych konkursów. W ubiegłym roku do cyklu dodano niedzielne kwalifikacje i cykl przemianowano na Willingen Six.

Zwycięzca minicyklu początkowo mógł liczyć na nagrodę pieniężną w wysokości 25 tysięcy euro. W ubiegłym roku zmieniono także system nagradzania zawodników. Zwycięzca otrzymał 15 tysięcy euro, drugi w klasyfikacji zarobił 10 tysięcy, a trzeci 5.

Pierwszym, historycznym triumfatorem cyklu był Kamil Stoch, który okazał się najlepszy w 2018 roku. W kolejnych latach wygrywali Ryoyu Kobayashi, Stephan Leyhe, a w minionym sezonie Halvor Egner Granerud. W 2019 roku drugie miejsce w cyklu zajął Piotr Żyła.

W nadchodzącym sezonie Willingen będzie gościło uczestników Pucharu Świata w weekend 28-30 stycznia przyszłego roku. Jednocześnie będzie to ostatni sprawdzian dla skoczków, przed rozpoczynającymi się tydzień później igrzyskami w Pekinie.

Zadanie jest proste. My podajemy imię i nazwisko polskiego sportowca, a Ty musisz wskazać związaną z nim dyscyplinę sportu. Sprawdź jak sobie poradzisz

Pytanie 1 z 10

Na początek coś łatwego. Adam Małysz

 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Trener polskich siatkarzy nagle odchodzi. Dopiero zdobył brąz mistrzostw świata, wielkie zaskoczenie

  • Reprezentant Polski kontuzjowany, Sousa wysłał awaryjne powołanie. Absurdalny wybór selekcjonera

  • Robert Lewandowski podjął decyzję o swojej przyszłości. Polak czeka tylko na decyzję klubu, znamy szczegóły