Swiatsportu.pl > Siatkówka > Daniel Pliński odchodzi z kadry U-21. Dopiero zdobył brąz mistrzostw świata
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:51

Daniel Pliński odchodzi z kadry U-21. Dopiero zdobył brąz mistrzostw świata

fb polska siatkówka
facebook.com/Polska Siatkówka

Polscy siatkarze kadry U-21 w niedzielę sięgnęli po brązowy medal mistrzostw świata rozgrywanych w Bułgarii i Włoszech. Naszych młodych zawodników do sukcesu poprowadził trener Daniel Pliński. Po tym sukcesie niespodziewanie zakończył on współpracę z reprezentacją. 

  • Polscy siatkarze reprezentacji U-21 zostali brązowymi medalistami mistrzostw świata

  • Po tym sukcesie dość niespodziewanie z pracą w kadrze pożegnał się trener Daniel Pliński

  • W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" zdradził on, dlaczego żegna się z tym stanowiskiem

Polscy siatkarze kadry do lat 21 będą mieli nowego trenera. Daniel Pliński, który doprowadził naszą reprezentacją do trzeciego miejsca zakończonych w weekend mistrzostw świata, odchodzi ze stanowiska. Trener ma inny pomysł na swoją karierę.

Polscy siatkarze U-21 stracili trenera. Daniel Pliński odchodzi

Polscy siatkarze reprezentacji do lat 21 w minioną niedzielę zdobyli brązowy medal mistrzostw świata. W decydującym o medalu spotkaniu pewnie pokonali Argentynę 3:0 (25:16, 25:14, 25:19). W meczu tym oddali rywalom zaledwie 49 punktów (więcej TUTAJ)! 

Nasi młodzi zawodnicy świetnie prezentowali się w turnieju organizowanym wspólnie przez Włochy i Bułgarię. Jak burza przeszli przez dwie rundy grupowe do najlepszej czwórki mistrzostw. Po drodze doznali tylko dwóch porażek, z Rosją w drugiej fazie grupowej i Włochami w półfinale. 

W sukcesie naszych reprezentantów wielki udział miał oczywiście ich selekcjoner, Daniel Pliński. Były wybitny reprezentant Polski przejął prowadzenie kadry w maju i w krótkim czasie doskonale przygotował swoich podopiecznych do najważniejszej imprezy roku. Polacy na turniej dostali się dzięki “dzikiej karcie” i osiągnęli fantastyczny wynik.

- Dostaliśmy dziką kartę i chyba zrobiliśmy z niej dobry użytek? - pyta w rozmowie z “Przeglądem Sportowym” Pliński. Przy okazji wywiadu trener potwierdził także, że odchodzi z reprezentacji Polski. Ma teraz inne plany.

- Miałem kontrakt do końca mistrzostw świata i moja przygoda z tą fantastyczną grupą się kończy. Idę swoją drogą, mam swój plan. Zobaczymy czy uda mi się go zrealizować - wyznał 42-latek. 

Co teraz przed Danielem Plińskim?

Na razie nie wiadomo, jaki jest ów plan byłego już selekcjonera kadry U-21. Można jednak być pewnym, że nie będzie miał on problemu ze znalezieniem nowego pracodawcy. W krótkim czasie Daniel Pliński wyrósł na cenionego fachowca. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane