Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Poważne problemy Paulo Sousy. Kilku zawodników wypada z gry
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 16.06.2022 02:02

Poważne problemy Paulo Sousy. Kilku zawodników wypada z gry

Paulo Sousa
screen - youtube.com/Łączy nas piłka

Reprezentacja Polski rozpoczyna zgrupowanie przed październikowymi meczami eliminacji mistrzostw świata 2022. W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa z udziałem selekcjonera Paulo Sousy. Portugalczyk przekazał, że niestety w ostatniej chwili z udziału w zgrupowaniu wypadło kilku piłkarzy. Jednego z nich dotknęła rodzinna tragedia. 

  • Reprezentacja Polski w poniedziałek rozpoczęła zgrupowanie przed meczami el. MŚ z San Marino i Albanią

  • Selekcjoner Paulo Sausa na konferencji prasowej przekazał, że nie będzie mógł skorzystać z kilku powołanych zawodników

  • Kilku naszych zawodników zmaga się z kontuzjami. Jeden natomiast przeżywa rodzinny dramat

Reprezentacja Polski w najbliższych dniach rozegra dwa spotkania w ramach eliminacji do przyszłorocznego mundialu. W poniedziałek selekcjoner Paulo Sousa przekazał, że nie będzie mógł skorzystać z kilku zawodników. Naszych kadrowiczów dopadły kontuzje, a Nicola Zalewski przeżywa rodzinną tragedię.

Reprezentacja Polski osłabiona rozpoczyna zgrupowanie

Reprezentacja Polski już za kilka dni rozegra kolejne spotkania w ramach eliminacji do mistrzostw świata Katar 2022. Biało-Czerwonych tym razem czeka pojedynek na Stadionie Narodowym z San Marino oraz wyjazdowe starcie z Albanią. Nasi piłkarze w poniedziałek rozpoczęli zgrupowanie.

O godzinie 13:45 selekcjoner Paulo Sousa wziął udział w konferencji prasowej i odpowiadał na pytania dziennikarzy. Niestety Portugalczyk przekazał kilka złych wiadomości. Z udziału w zgrupowaniu już na starcie wypadło kilku piłkarzy.

Wśród powołanych na październikowe mecze znaleźli się m.in. Maciej Rybus i Arkadiusz Reca. Sousa przekazał, że obaj zawodnicy nie będą w stanie zagrać. Rybus od kilku tygodni zmaga się z kontuzją mięśnia  dwugłowego i dopiero powoli wraca do zdrowia. Reca natomiast zerwał mięsień czworogłowy i czeka go pauza. 

Na tym nie koniec problemów selekcjonera. Możliwe, że będzie musiał powołać awaryjnie kolejnego bramkarza w miejsce Bartłomieja Drągowskiego. Golkiper Fiorentiny w końcówce wczorajszego meczu z Napoli zszedł z boiska z wyraźnym grymasem bólu (więcej TUTAJ). Może się okazać, że uraz wyeliminuje go z gry.

- Jutro dowiemy się, jak wygląda sytuacja z Drągowskim. Jeśli Drągowski nie będzie mógł pojawić się na zgrupowaniu, będziemy musieli kogoś dowołać na pozycję bramkarza, dlatego że Fabiański zagra tylko przeciwko San Marino - ujawnił Sousa. 

- Rybus i Reca niestety nie dołączą na zgrupowanie ze względu na kontuzje. Mamy inne możliwości z Gumnym czy Kędziorą. Możemy także zdecydować się na skrzydłowego - powiedział natomiast w kwestii wcześniej wymienionych obrońców.

Dramat reprezentanta Polski

Nasz selekcjoner nie będzie mógł skorzystać z jeszcze jednego piłkarza. Z udziału w październikowych meczach musiał zrezygnować Nicola Zalewski. Piłkarz AS Romy przeżywa rodzinną tragedię, gdyż niedawno zmarł jego tata (więcej TUTAJ).

- Nicola Zalewski nie będzie w stanie być z nami. To dla niego trudny czas. Musi być z rodziną. Wspieramy go. - powiedział Paulo Sousa. 

 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane