Swiatsportu.pl
Paulo Sousa

screen - youtube.com/Łączy nas piłka

Poważne problemy Paulo Sousy. Kilku zawodników wypada z gry

4 Października 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Reprezentacja Polski rozpoczyna zgrupowanie przed październikowymi meczami eliminacji mistrzostw świata 2022. W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa z udziałem selekcjonera Paulo Sousy. Portugalczyk przekazał, że niestety w ostatniej chwili z udziału w zgrupowaniu wypadło kilku piłkarzy. Jednego z nich dotknęła rodzinna tragedia. 

  • Reprezentacja Polski w poniedziałek rozpoczęła zgrupowanie przed meczami el. MŚ z San Marino i Albanią

  • Selekcjoner Paulo Sausa na konferencji prasowej przekazał, że nie będzie mógł skorzystać z kilku powołanych zawodników

  • Kilku naszych zawodników zmaga się z kontuzjami. Jeden natomiast przeżywa rodzinny dramat

Reprezentacja Polski w najbliższych dniach rozegra dwa spotkania w ramach eliminacji do przyszłorocznego mundialu. W poniedziałek selekcjoner Paulo Sousa przekazał, że nie będzie mógł skorzystać z kilku zawodników. Naszych kadrowiczów dopadły kontuzje, a Nicola Zalewski przeżywa rodzinną tragedię.

EN 01471620 0023

Gigant Premier League chce młodego reprezentanta Polski

CZYTAJ DALEJ

Reprezentacja Polski osłabiona rozpoczyna zgrupowanie

Reprezentacja Polski już za kilka dni rozegra kolejne spotkania w ramach eliminacji do mistrzostw świata Katar 2022. Biało-Czerwonych tym razem czeka pojedynek na Stadionie Narodowym z San Marino oraz wyjazdowe starcie z Albanią. Nasi piłkarze w poniedziałek rozpoczęli zgrupowanie.

O godzinie 13:45 selekcjoner Paulo Sousa wziął udział w konferencji prasowej i odpowiadał na pytania dziennikarzy. Niestety Portugalczyk przekazał kilka złych wiadomości. Z udziału w zgrupowaniu już na starcie wypadło kilku piłkarzy.

Wśród powołanych na październikowe mecze znaleźli się m.in. Maciej Rybus i Arkadiusz Reca. Sousa przekazał, że obaj zawodnicy nie będą w stanie zagrać. Rybus od kilku tygodni zmaga się z kontuzją mięśnia  dwugłowego i dopiero powoli wraca do zdrowia. Reca natomiast zerwał mięsień czworogłowy i czeka go pauza. 

Na tym nie koniec problemów selekcjonera. Możliwe, że będzie musiał powołać awaryjnie kolejnego bramkarza w miejsce Bartłomieja Drągowskiego. Golkiper Fiorentiny w końcówce wczorajszego meczu z Napoli zszedł z boiska z wyraźnym grymasem bólu (więcej TUTAJ). Może się okazać, że uraz wyeliminuje go z gry.

- Jutro dowiemy się, jak wygląda sytuacja z Drągowskim. Jeśli Drągowski nie będzie mógł pojawić się na zgrupowaniu, będziemy musieli kogoś dowołać na pozycję bramkarza, dlatego że Fabiański zagra tylko przeciwko San Marino - ujawnił Sousa. 

- Rybus i Reca niestety nie dołączą na zgrupowanie ze względu na kontuzje. Mamy inne możliwości z Gumnym czy Kędziorą. Możemy także zdecydować się na skrzydłowego - powiedział natomiast w kwestii wcześniej wymienionych obrońców.

Dramat reprezentanta Polski

Nasz selekcjoner nie będzie mógł skorzystać z jeszcze jednego piłkarza. Z udziału w październikowych meczach musiał zrezygnować Nicola Zalewski. Piłkarz AS Romy przeżywa rodzinną tragedię, gdyż niedawno zmarł jego tata (więcej TUTAJ).

- Nicola Zalewski nie będzie w stanie być z nami. To dla niego trudny czas. Musi być z rodziną. Wspieramy go. - powiedział Paulo Sousa.  

Kilka prostych pytań ze sportu, na które powinieneś znać odpowiedź. Sprawdź, jak sobie poradzisz.

Pytanie 1 z 10

Co ile lat odbywają się siatkarskie mistrzostwa świata?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: