Swiatsportu.pl > Tenis > Agnieszka Radwańska wróci do gry? Zaskakujące informacje
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:51

Agnieszka Radwańska wróci do gry? Zaskakujące informacje

EN 01369421 0018
AGENCJA SE/East News

Agnieszka Radwańska zakończyła profesjonalną karierę już niemal trzy lata temu. Teraz pojawiają się jednak informacje, że jedna z najlepszych zawodniczek w historii polskiego tenisa może wrócić do gry. 32-latka miałaby wziąć udział w zupełnie nowych rozgrywkach, które już w 2022 roku wystartują w Polsce. 

  • Agnieszka Radwańska może wznowić sportową karierę, podaje portal interia.pl

  • Utytułowana tenisistka miałaby wrócić do gry w 2022 roku i brać udział w Superlidze, nowych rozgrywkach, które powstaną w Polsce

  • Na temat ewentualnego powrotu Radwańskiej wypowiedział się jej ojciec i pierwszy trener Robert Radwański

Agnieszka Radwańska od 2018 roku zawodowo nie gra w tenisa. Jak się jednak okazuje, utytułowana zawodniczka może niedługo wznowić karierę! Popularna “Isia” miałaby zostać jedną z twarzy Superligi, nowych rozgrywek, które ruszają już w maju 2022 roku.

Agnieszka Radwańska wznowi karierę?

Agnieszka Radwańska wycofała się z zawodowej gry w tenisa w listopadzie 2018 roku. Jedna z najlepszych tenisistek w historii Polski poświęciła się rodzinie, urodziła dziecko, a także zajęła się biznesem. W ostatnich godzinach pojawiła się sensacyjna informacja, że 32-latka może wznowić karierę.

Wszystko zaczęło się od wypowiedzi prezesa Polskiego Związku Tenisowego Mirosława Skrzypczyńskiego. W rozmowie z portalem interia.pl wypowiedział się na temat Superligi, nowych rozgrywek, które ruszą w Polsce w maju 2022 roku. Skrzypczyński wyznał, że w tych rozgrywkach możemy zobaczyć właśnie Agnieszkę Radwańską!

- W Superlidze, która ruszy w maju przyszłego roku, będą m.in. mecze debla kobiet. I tutaj otwiera się pole dla Agnieszki Radwańskiej. Ona jest cały czas aktywna sportowo i tenisowo. Jej udział w rozgrywkach podniósłby znacząco prestiż naszego przedsięwzięcia  - powiedział szef PZT. 

Superliga ma być ligą zawodową, w której skład wchodzić będzie osiem drużyn. Rozgrywki miałyby też toczyć się w niższych klasach rozgrywkowych. Istnieć będą zatem też 1., 2., i 3. liga. W skład każdego klubu ma wchodzić po dwóch tenisistów i dwie tenisistki. 

- To będzie klasyczna liga zawodowa. Podobne są w Niemczech, Czechach, Francji czy we Włoszech. Z tym, że u nas ma być nieco szersza formuła. Na koniec sezonu odbywać się będzie runda finałowa złożona z czterech kolejek o mistrzostwo kraju i z czterech o utrzymanie. Do niższej klasy rozgrywkowej spadną po dwa zespoły. Podobnie będzie w niższych ligach, cztery pierwsze powalczą o awans do wyższej klasy a cztery ostatnie o utrzymanie - tłumaczył w rozmowie z interia.pl Mirosław Skrzypczyński. 

Agnieszka Radwańska miałaby reprezentować barwy zespołu Mer Warszawa. Obok niej występowałaby jej siostra Urszula Radwańska. Mówi się także o udziale Jerzego Janowicza oraz… Igi Świątek! 20-latka miałaby grać dla Legii Warszawa i występować w Superlidze w terminach, które nie byłyby zajęte przez turnieje WTA, w których bierze udział. 

Ojciec Agnieszki Radwańskiej skomentował informacje na temat jej powrotu

Na temat możliwego powrotu Agnieszki Radwańskiej na kort wypowiedział się jej ojciec i pierwszy trener Robert Radwański. Zdecydowanie nie wykluczył on tego, że “Isia” wróci na kort. 

- Ja nawet z Agnieszką na ten temat nie rozmawiałem, ale wiem, jaki ona ma do tego stosunek. Na pewno sam pomysł założenia Superligi jest bardzo dobry. Ja wspieram takie idee - powiedział ojciec utytułowanej zawodniczki dla interia.pl.

- Jeżeli duże nazwiska, jak Agnieszki czy Uli, wesprą tę akcję, to jeszcze lepiej dla całej Superligi. Oby udało się tylko znaleźć sponsorów dla tych rozgrywek i kluby chętne wziąć udział - dodał. 

Źródło: interia.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane