Swiatsportu.pl > Siatkówka > Reprezentacja Polski U21 brązowym medalistą mistrzostw świata
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:51

Reprezentacja Polski U21 brązowym medalistą mistrzostw świata

Reprezentacja Polski w siatkówce
Polska Siatkówka/Facebook

Reprezentacja Polski w siatkówce zdobyła brązowy medal mistrzostw świata U21. Podopieczni Daniela Plińskiego w meczu o trzecie miejsce rozbili Argentynę. Nasz zespół dominował na parkiecie od samego początku i górował nad rywalem w każdym elemencie. To kolejny wielki sukces naszych młodych siatkarzy w tym roku.

  • Polscy siatkarzy kadry U21 pokonali dziś Argentynę 3:0 i zdobyli brązowy medal MŚ

  • Zawodnicy Daniela Plińskiego nie dali szans rywalom, a znów szczególnie wyróżniał się Dawid Dulski

  • To czwarty medal naszego zespołu na imprezie tej rangi

Reprezentacja Polski rozgromiła Argentynę

Polacy dzisiejszy mecz rozpoczęli w znamienny dla siebie sposób, czyli od skutecznego bloku. Oba zespoły w pierwszych akcjach bardzo często grały środkiem i robiły to z powodzeniem. Rywalizacja przez pewien czas była wyrównana i żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć drugiej.

To przy stanie 6:6 udało się podopiecznym Daniela Plińskiego. Biało-Czerwoni uzyskali dwa punkty przewagi, a dużą zasługę miał w tym punktujący na lewym skrzydle Antonii Kwasigroch. Dodatkowo znakomicie w polu serwisowym radził sobie Dawid Pawlun, a na prawym ataku znów piekielnie skuteczny był Dawid Dulski. To sprawiło, iż przewaga reprezentacji Polski sukcesywnie się powiększała, co pozwoliło jej wygrać pierwszego seta aż 25:16.

Otwarcie drugiej partii należało do Argentyńczyków. Nasi przeciwnicy wypracowali sobie dwupunktową przewagę, ale Polacy szybko przechylili wynik na swoją stronę. Świetna gra środkiem oraz ponownie doskonale ustawiony blok sprawiły, iż zawodnicy Daniela Plińskiego zdobyli trzy punkty z rzędu.

Po tych kilku wygranych akcjach przez Biało-Czerwonych zawodnicy z Argentyny zupełnie pogubili się i popełniali proste błędy. Jeden z siatkarzy naszych rywali zaatakował w antenkę, a inni psuli zagrywkę. W ataku "szalał" Dulski, który kończył praktycznie każdą posłaną do niego piłkę. Polacy na dodatek grali fantastycznie w defensywie, bo przeciwnicy z ogromnym trudem trafiali w "pomarańczowe". Ostatecznie w drugiej partii reprezentacja Polski triumfowała 25:14.

Polacy zdobyli brązowy medal mistrzostw świata. To nasz czwarty krążek w historii

Trzeci set był właściwie kontynuacją znakomitej gry naszego zespołu. Obraz gry nie zmienił się, a tym razem nasz zespół uzyskał przewagę już na początku rywalizacji i do końca kontrolował przebieg spotkania.

Ostatecznie Biało-Czerwoni zwyciężyli w ostatniej partii 25:19 i w całym spotkaniu 3:0. Tym samym reprezentacja Polski w składzie: Jakub Czerwiński, Dawid Pawlun, Jakub Strulak, Karol Urbanowicz, Dawid Dulski, Michał Gierżot, Bartosz Gomułka, Jakub Kraut, Antoni Kwasigroch, Igor Gniecki i Adrian Markiewicz i Maciej Nowowsiak (libero) zdobyła brązowy medal mistrzostw świata.

To historyczne wydarzenie dla naszej siatkówki. Do tej pory kadra U21 zostawała tylko mistrzem świata w 1997, 2003 i 2017 roku. Tegoroczne osiągnięcie zespołu Daniela Plińskiego pozwoliło zatem wywalczyć pierwszy brązowy medal na imprezie tej rangi. To kolejny wielki sukces naszej młodzieżowej siatkówki. Warto przypomnieć, że w zeszłym miesiącu reprezentacja Polski U19 została mistrzem świata, o czym informowaliśmy Was tutaj.

Polska-Argentyna 3:0 (25:16, 25:14, 25:19)

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane