Swiatsportu.pl
Reprezentacja Polski w siatkówce mistrzostwa świata

mat. prasowe FIVB

Polscy siatkarze U-19 mistrzami świata

2 Września 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Reprezentacja Polski siatkarzy do lat 19 zmierzyła się w wielkim finale mistrzostw świata z Bułgarią. Polacy rozegrali fantastyczne spotkanie i wygrali 3:0. Tym samym Biało-Czerwoni zostali nowymi mistrzami świata!

  • Polscy siatkarze do lat 19 stanęli w czwartek do walki w finale mistrzostw świata rozgrywanych w Iranie

  • Polacy, którzy w turnieju nie przegrali jeszcze ani jednego spotkania, zmierzyli się z Bułgarami

  • W walce o złoto Biało-Czerwoni okazali się zdecydowanie lepsi i wygrali 3:0. Polacy nowymi mistrzami świata!

Polscy siatkarze U-19 zostali nowymi mistrzami świata! Biało-Czerwoni przeszli jak burza przez cały turniej rozgrywany w Iranie, a na koniec pokonali w wielkim finale Bułgarię. Nasi młodzi zawodnicy wygrali gładko 3:0.

Wisła Kraków Hyballa

Dramat Jakuba Błaszczykowskiego. Doznał ciężkiej kontuzji

CZYTAJ DALEJ

Polscy siatkarze w walce o złoty medal

W czwartek zmagania w mistrzostwach Europy rozpoczynają polscy siatkarze. Podopieczni Vitala Heynena walkę o medal rozpoczynają od starcia z Portugalią. Mecz rozpoczął się przed godziną 18:00. Godzinę wcześniej na boisko wyszli natomiast siatkarze kadry do lat 19.

Nasi młodzi zawodnicy w Iranie zmierzyli się z Bułgarami w wielkim finale mistrzostw świata tej kategorii wiekowej! Biało-Czerwoni przeszli niczym burza przez cały turniej. W drodze do finału stracili tylko jednego seta, a wygrali aż 21!

Kadra prowadzona przez byłego reprezentanta Polski Michała Bąkiewicza wygrała wszystkie mecze w swojej grupie. Następnie pewnie przebrnęła także etap ⅛ finału, a także ćwierćfinał. Pierwsze potknięcie pojawiło się dopiero w półfinałowym meczu z gospodarzami imprezy.

Polacy zmierzyli się w walce o finał z Irańczykami. To w tym meczu nasi zawodnicy stracili pierwszego seta w turnieju. Była to tylko jednak mała przeszkoda, gdyż mecz zakończył się i tak zwycięstwem Biało-Czerwonych 3:1 (więcej TUTAJ).

Polacy mistrzami świata U-19!

W czwartek przyszedł czas na wielki finał. Polacy stanęli przed szansą zdobycia drugiego złotego medalu mistrzostw świata w ciągu zaledwie sześciu lat. W 2015 roku również to nasza kadra okazała się najlepsza. 

W dzisiejszym spotkaniu od początku to nasi zawodnicy kontrolowali sytuację na boisku. Każdy set toczył się według tego samego scenariusza. Polacy wypracowywali kilkupunktową przewagę i zmierzali spokojnie do zwycięstwa w danej partii.

Pierwszy set zakończył się wygraną Polaków do 20. W drugiej partii nasi utalentowani gracze zwyciężyli natomiast do 19. W trzecim secie postawili tylko kropkę nad i. Polacy wygrali 25:19 i zostali mistrzami świata 2021! 

Co pamiętacie z wygranych przez „Złotka” mistrzostw Europy w siatkówce z 2005 roku?

Pytanie 1 z 5

Jedna z Polek została wybrana MVP turnieju. O którą siatkarkę chodzi?

 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: