Swiatsportu.pl
Legia Warszawa Raków Częstochowa

Piotr Molecki/East News

TVP pokaże hit 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy Legia Warszawa-Raków Częstochowa

1 Września 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

TVP przekazała fantastyczną wiadomość dla kibiców PKO BP Ekstraklasy. Wiadomo już, że stacja pokaże hit 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym na boisku zobaczymy piłkarzy Legii Warszawa i Rakowa Częstochowa. Starcie mistrzów z wicemistrzami Polski zapowiada się bardzo ciekawie.

  • W 9. kolejce PKO BP Ekstraklasy Legia Warszawa podejmie u siebie Raków Częstochowa

  • TVP przekazało, że spotkanie będzie transmitowane na jej antenach

  • Mecz został zaplanowany na 25 września

TVP posiada sublicencje transmisji meczów PKO BP Ekstraklasy. Dlatego na jej kanałach kibice mogę obserwować wybrany mecz danej kolejki. Stacja podjęła decyzję, że w ramach dziewiątej rundy spotkań zostanie pokazane starcie mistrzów Polski Legii Warszawa z wicemistrzami, czyli Rakowem Częstochowa.

Malwina Smarzek-Godek

Malwina Smarzek powtórzyła słynne "osiem sekund", gdy zapytano ją o Nawrockiego (WIDEO)

CZYTAJ DALEJ

Legia Warszawa i Raków Częstochowa grały już w tym sezonie o Superpuchar Polski

Oba zespoły spotkały się już ze sobą w tym sezonie, a właściwie tuż przed jego rozpoczęciem, bo 17 lipca. Wówczas w rywalizacji o Superpuchar Polski lepszy okazał się Raków Częstochowa. W podstawowym czasie gry padł wynik 1:1, dlatego o zwycięstwie miały przesądzić rzuty karne.

W konkursie jedenastek lepsi okazali się wicemistrzowie Polski, którzy wygrali 4:3 i mogli cieszyć się z patery za wygraną w finale. Bilans jest jednak zdecydowanie po stronie Legii Warszawa.

Oba zespoły w rozgrywkach ligowych i pucharowych spotkały się ze sobą 18 razy. Aż 12 meczów kończyło się wygraną "Legionistów", czterokrotnie padł remis, a "Medaliki" potrafił pokonać stołeczny zespół tylko raz. Bilans bramkowy również przemawia za mistrzami Polski, bowiem wynosi on 35-14 na korzyść zespołu Czesława Michniewicza.

TVP pokaże hit 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Zarówno Legia Warszawa, jak i Raków Częstochowa grały w tym sezonie w kwalifikacjach do europejskich pucharów. "Legioniści" zakończyli tę walkę sukcesem, gdyż zagrają w fazie grupowej Ligi Europy (więcej tutaj).

"Medaliki" poległy w ostatniej rundzie eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Lepszy okazał się od nich KAA Gent. Mimo niepowodzenia śmiało można przyznać, że debiut częstochowian w Europie wypadł naprawdę dobrze i Marek Papszun i jego piłkarze nie mają powodu, by chodzić ze spuszczonymi głowami.

Obie drużyny potrafią pokazać wysoki poziom, dlatego fakt, iż TVP potwierdziło transmisję spotkania tych zespołów w 9. kolejce PKO BP Ekstraklasy, jest świetną wiadomością. Mecz zaplanowano na 25 września i godz. 20:00 na Stadionie Wojska Polskiego w Warszawie.

Co pamiętacie z wygranych przez „Złotka” mistrzostw Europy w siatkówce z 2005 roku?

Pytanie 1 z 5

Jedna z Polek została wybrana MVP turnieju. O którą siatkarkę chodzi?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: