Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Żałoba w klubie Roberta Lewandowskiego. Bayern Monachium stracił ważną postać
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:46

Żałoba w klubie Roberta Lewandowskiego. Bayern Monachium stracił ważną postać

Projekt bez tytułu (2)
AFP/EAST NEWS

Bayern Monachium opłakuje śmierć niezwykle ważnego członka klubu. Mistrzowie Niemiec przekazali bardzo smutne informacje. Nie żyje Gerhard Riedl, przewodniczący komitetu honorowego klubu. Mężczyzna zostawił żonę i osierocił trójkę dzieci.

  • Bayern Monachium przekazał za pomocą oficjalnej strony klubowej niezwykle smutną wiadomość

  • Poinformowano, że w wieku 62 lat zmarł nagle Gerhard Riedle, prawnik od lat związany z klubem

  • Gerhard Riedle od lat pełnił funkcję przewodniczącego komitetu honorowego klubu

Bayern Monachium za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej przekazał niezwykle smutne wieści. Nagle zmarł Gerhard Riedl, prawnik od lat związany z klubem. Niemiec pozostawił żonę i trójkę dzieci.

Bayern Monachium w żałobie. Nie żyje ważna postać klubu

Bayern Monachium wydał komunikat, który zasmucił wszystkich kibiców tego niemieckiego klubu. Przekazano, że nagle w wieku 62 lat zmarł Dr. Gerhard Riedl. Niemiec od lat pełnił funkcję przewodniczącego komitetu honorowego klubu. Pozostawił żonę i trójkę dzieci.

- Jesteśmy zasmuceni informacją o jego śmierci. Był lojalnym, skromnym i niezawodnym członkiem naszego klubu. Myślimy teraz o jego żonie i dzieciach. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci - powiedział Herbert Hainer, prezydent Bayernu Monachium, cytowany przez klubową stronę.

- Zawsze służył pomocą i radą klubowi - dodano w żałobnym komunikacie. Riedl był ważną postacią klubu. Przewodniczył m.in. głosowaniom na corocznych walnych zgromadzeniach. Należał także do komitetu statutowego.

- To całkowicie nieoczekiwana wiadomość. Słowa nie mogą opisać naszego szoku i bólu. Doktor Riedl prowadził i kształtował komitet honorowy w imponujący sposób, dzięki swojej doskonałej wiedzy prawniczej. Bardzo kochał Bayern Monachium. Był wspaniałym przyjacielem, który pozostawił po sobie niezastąpioną pustkę - powiedział o zmarłym Dieter Mayer, wiceprezydent Bayernu.

Kolejny cios dla kibiców Bayernu

Dla piłkarskiej rodziny Bayernu Monachium to już kolejny cios w ostatnich tygodniach. Niedawno po długiej walce z chorobą alzheimera zmarł legendarny napastnik Gerd Mueller. Najlepszy strzelec w historii klubu miał 75 lat (więcej TUTAJ).

Piłkarze Bayernu w kolejnym meczu po śmierci Muellera, meczu o Superpuchar Niemiec z Borussią Dortmund, wystąpili na rozgrzewce w specjalnych strojach poświęconych legendzie (więcej TUTAJ). Na ramieniu mieli natomiast czarne opaski. Można się spodziewać, że także w najbliższym meczu, bo przerwie na mecze reprezentacji, uhonorują w ten sposób Gerharda Riedla. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane