Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Piękne zachowanie piłkarzy Bayernu przed Superpucharem Niemiec. Upamiętnili Gerda Muellera
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:44

tt bayern
twitter.com/FC Bayern München

Bayern Monachium we wtorkowy wieczór mierzy się z Borussią Dortmund w meczu, którego stawką jest Superpuchar Niemiec. Przed “Der Klassiker” piłkarze z Monachium oddali hołd Gerdowi Muellerowi, który w niedzielę zmarł po wieloletniej walce z chorobą. Zawodnicy założyli specjalne trykoty upamiętniające jedną z największych legend Bayernu i niemieckiej piłki.

• We wtorkowy wieczór odbywa się spotkanie o Superpuchar Niemiec pomiędzy Borussią Dortmund i Bayernem Monachium

• Przed meczem piłkarze Bayernu uczcili pamięć Gerda Muellera, który zmarł w niedzielę w wieku 75 lat

• Piłkarze założyli specjalne trykoty z nazwiskiem i numerem legendarnego Niemca

Bayern Monachium i Borussia Dortmund we wtorkowy wieczór mierzą się w meczu o Superpuchar Niemiec. Przed spotkaniem uczczono pamięć Gerda Muellera, który zmarł w niedzielę w wieku 75 lat. Piłkarze “Die Roten” założyli specjalne koszulki.

Bayern Monachium uczcił pamięć Gerda Muellera

We wtorkowy wieczór kibice w Niemczech mają okazję obejrzeć pierwsze w nowym sezonie “Der Klassiker”, czyli starcie pomiędzy Bayernem Monachium i Borussią Dortmund. Stawką meczu pomiędzy dwiema najlepszymi niemieckimi drużynami jest Superpuchar Niemiec.

Przed spotkaniem, które rozpoczęło się o godzinie 20:30, piłkarze Bayernu Monachium uczcili pamięć Gerda Muellera. Legendarny napastnik zmarł w niedzielę w wieku 75 lat. Mueller od lat zmagał się z chorobą Alzheimera (więcej TUTAJ).

Piłkarze Bayernu na przedmeczową rozgrzewkę wybiegli w specjalnych koszulkach. Wszyscy mieli na sobie trykot z numerem 9 oraz nazwiskiem Mueller. Przed spotkaniem pamięć jednego z najlepszych napastników w historii uczczono także minutą ciszy.

Gerd Mueller - absolutna legenda niemieckiego futbolu

Gerd Mueller reprezentował barwy Bayernu Monachium w latach 1964-1979. Dla “Die Roten” rozegrał ponad 450 meczów i zdobył 398 goli. Przez blisko pół wieku był absolutnym rekordzistą Bundesligi pod względem liczby strzelonych goli.

W sezonie 1971/1972 strzelił w niemieckiej ekstraklasie aż 40 goli. Wynik ten poprawił dopiero w ubiegłym sezonie Robert Lewandowski. Polak strzelił 41 goli, pamiętał jednak o swoim wielkim poprzedniku i zadedykował mu gola, którym wyrównał rekord.

Po pierwszej połowie meczu o Superpuchar Niemiec Bayern Monachium prowadzi z Borussią Dortmund 1:0. W 41. minucie prowadzenie mistrzom Niemiec dało trafienie Roberta Lewandowskiego. Polak zdobył piękną bramkę głową.