Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Kibole Legii Warszawa napadli na bezbronną rodzinę. Pobili nawet 13-latka
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:44

Kibole Legii Warszawa napadli na bezbronną rodzinę. Pobili nawet 13-latka

EN 01476687 0136
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Legia Warszawa w sobotę pokonała na wyjeździe Wartę Poznań 2:0. Kolejny raz niestety nie popisali się jednak fani stołecznej ekipy. Okazuje się, że grupa kiboli “Wojskowych” jeszcze przed meczem w napadła na bezbronną rodzinę. Bandyci pobili dwóch dorosłych mężczyzn i nie oszczędzili nawet 13-letniego chłopca. 

  • Legia Warszawa w sobotę pokonała na wyjeździe Wartę Poznań 2:0

  • Przed spotkaniem doszło do skandalicznego zdarzenia z udziałem pseudokibiców stołecznej drużyny

  • Grupa kiboli zaatakowała bezbronną rodzinę, sympatyków drużyny z Poznania

  • Agresorzy pobili trzy osoby w tym 13-letniego chłopca. Policja dokonała zatrzymania bandytów

Legia Warszawa kolejny raz musi się wstydzić za swoich fanów. Pseudokibice mistrzów Polski napadli na trzyosobową rodzinę przed sobotnim meczem z Wartą Poznań. Bandyci pobili nawet 13-letniego chłopca.

Kibole Legii Warszawa napadli na bezbronną rodzinę

W sobotę Legia Warszawa zmierzyła się w wyjazdowym meczu z Wartą Poznań. Podopieczni Czesława Michniewicza wybrali się w podróż do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie Warta rozgrywa swoje mecze domowe. Na boisku padł wynik 2:0 dla “Wojskowych”.

Niestety dwa dni po meczu na jaw wyszły szokujące fakty. Pseudokibice Legii Warszawa po raz kolejny zrobili fatalną reklamę swojemu klubowi. Portal WP SportoweFatky podał, że grupa kiboli Legii napadła na trzyosobową rodzinę w drodze na mecz.

Do zdarzenia doszło przy zjeździe z trasy S5 w Strykowie. Trzyosobowa rodzina, w skład której wchodzili 71-latek, 48-latek i 13-latek musiała z powodu awarii samochodu przerwać podróż z Poznania na mecz do Grodziska Wielkopolskiego. 

Wówczas w pobliżu zatrzymał się kolejny samochód. Wysiadła z niego grupa agresywnych pseudokibiców Legii Warszawa. Zaatakowali oni mężczyzn oraz 13-latka ubranego w koszulkę Warty Poznań.

- 13-letni chłopiec wraz z ojcem i dziadkiem zostali zaatakowani przez trzech mężczyzn i bici pięściami po całym ciele. Sprawcy nie oszczędzili nawet dziecka. Nastolatka zmuszono do zdjęcia koszulki w barwach Warty - powiedział w rozmowie z WP SportoweFakty rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, mł. insp. Andrzej Borowiak. 

Policja zatrzymała sprawców brutalnej napaści

71-latek oraz 48-latek zostali dotkliwie pobici. Ucierpiał również 13-letni chłopiec, któremu sprawcy zabrali koszulkę ulubionego klubu. Brutalną napaść przerwali policjanci, którzy znajdowali się w pobliżu. Sprawcy zdołali się oddalić z miejsca napaści, jednak funkcjonariusze zapamiętali numer rejestracyjny samochodu, którym się poruszali. Bandytów udało się zatrzymać na terenie Grodziska Wielkopolskiego. 

- Do zatrzymania doszło już w Grodzisku. Autem jechało w sumie pięć osób, lecz dwie zostały zwolnione, ponieważ nie brały czynnego udziału w zdarzeniu - przekazał WP SportoweFakty mł. insp. Andrzej Borowiak. 

Na szczęście poszkodowani nie odnieśli poważniejszych obrażeń, ale zostali mocno poobijani. Sprawcy, trzech mężczyzn w wieku 21, 22 i 31 lat, usłyszeli zarzut rozboju z art. 280 § 1. Kodeksu karnego. Dwóch z nich przyznano dozór policyjny. Trzeci wciąż czeka na decyzję prokuratury.

 "Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12". 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane