Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Samuel Kalu zasłabł podczas meczu Ligue 1. Dramatyczne sceny we Francji (FOTO)
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:59

Samuel Kalu zasłabł podczas meczu Ligue 1. Dramatyczne sceny we Francji (FOTO)

Piłkarz zasłabł w meczu Ligue 1
Rafał Dubiel/Twitter.com

Wczoraj w meczu pomiędzy Olympique Marsylia a Girondins Bordeaux Samuel Kalu nagle upadł na murawę. Piłkarz "Żyrondystów" stracił przytomność, a reszta zawodników dosyć szybko utworzyła wokół niego kordon i wezwała pomoc medyczną. Sceny wyglądały bliźniaczo do tego, co obserwowaliśmy na Euro 2020 z udziałem Christiana Eriksena.

  • Samuel Kalu upadł na murawę i stracił przytomność w meczu pomiędzy Olympique Marsylia a Girondins Bordeaux

  • Zawodnik "Żyrondystów" po dłuższej chwili na szczęście wstał o własnych siłach

  • To nie pierwszy raz, kiedy Nigeryjczyk zasłabł w trakcie spotkania

Piłkarskie boiska w ostatnich miesiącach niestety nie są wolne od dramatycznych wydarzeń. Na początku tego roku informowaliśmy Was tutaj o utracie przytomności w trakcie meczu przez Patryka Dziczka. Szerokim echem odbiły się zdarzenia z udziałem Christiana Eriksena w trakcie Euro 2020, o czym pisaliśmy dla Was tutaj.

Tym razem bliźniaczo niebezpieczną sytuację przeżył Samuel Kalu. Piłkarz Girondins Bordeaux upadł nagle na murawę podczas spotkania pierwszej kolejki Ligue 1 z Olympique Marsylia. Do zdarzenia doszło już w 5. minucie tego meczu. Pozostali piłkarze zareagowali po chwili konsternacji, a niektórzy łapali się za głowy. Na szczęście skończyło się tylko na strachu.

Samuel Kalu upadł na murawę i stracił przytomność w meczu Ligue 1

W 5. minucie spotkania Olympique Marsylia miał rzut wolny, który egzekwował Dimitri Payet. Kiedy Francuz już brał rozbieg, Samuel Kalu, który stał w murze, nagle upadł na murawę.

Zawodnicy przez chwilę byli zszokowani, zastygli w bezruchu i patrzyli na leżącego Nigeryjczyka. Kiedy zdali sobie sprawę z tego, co się dzieje, natychmiast utworzyli wokół niego kordon, a na pomoc 23-latkowi przybyły służby medyczne.

Na szczęście po kilkudziesięciu sekundach reprezentant Nigerii wstał o własnych i nawet powrócił do gry. Aby nie ryzykować, Kalu został zdjęty z boiska w 14. minucie i dalszą część spotkania obserwował już z poziomu ławki rezerwowych.

To nie pierwszy raz, kiedy ten piłkarz zemdlał na boisku

Samuel Kalu przeżył w niedzielnym meczu chwilę grozy, ale to nie pierwszy raz, kiedy Nigeryjczyk zasłabł w trakcie meczu.

Do podobnego zdarzenia z udziałem tego piłkarza doszło w trakcie Pucharu Narodów Afryki w 2019 roku. Wówczas turniej odbywał się w Egipcie i towarzyszyły mu upalne temperatury oscylujące w granicach 40 stopni Celsjusza.

Kalu upadł podczas wykonywania rzutu rożnego. Zawodnik został przewieziony do szpitala, a tam stwierdzono u niego odwodnienie organizmu. Należy mieć nadzieję, że wczorajsze zdarzenie mogło mieć podobną przyczynę i nie Nigeryjczykowi nie dolega nic poważniejszego.

 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane