Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Kamil Jóźwiak był obrażany przez Anglików na tle rasistowskim
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:44

Kamil Jóźwiak był obrażany przez Anglików na tle rasistowskim

Kamil Jóźwiak
Rex Features/East News

Kamil Jóźwiak nie będzie miło wspominał wczorajszego spotkania swojego Derby County z Peterborough. "Barany" przegrały ten mecz 1:2, a Polak był jednym z winowajców utraty pierwszego gola. Z tego powodu "kibice" zespołu naszego reprezentanta obrażali go nawet na tle rasistowskim i homofobicznym, co według ekspertów może przesądzić o jego odejściu do innego zespołu.

  • Kamil Jóźwiak był zamieszany w utratę pierwszego gola w meczu Derby County z Peterborough

  • Polak z tego powodu był skandalicznie obrażany przez "kibiców" swojego zespołu

  • Już kilka tygodni temu mówiło się o możliwym odejściu pomocnika do innego klubu

  • Ponoć reprezentant Polski najbliżej jest przejścia do tureckiego Galatasaray

Kamil Jóźwiak był jednym z najlepiej prezentujących się reprezentantów Polski na Euro 2020. Tym samym zawodnik, który już od prawie roku jest piłkarzem Derby County, wzbudził zainteresowanie europejskich klubów.

Wydawało się, że nasz pomocnik nie będzie "palił się" do transferu, bowiem może on liczyć na regularną grę w barwach "Baranów" na poziomie Championship. Jego pogląd w tej sprawie mogą zmienić zdarzenia z ostatniego ligowego spotkania, podczas którego Jóźwiak był obrażany przez "fanów" swojej drużyny.

Pechowy mecz Kamila Jóźwiaka i skandaliczne zachowanie "kibiców" wobec Polaka

Reprezentant Polski w trakcie meczu drugiej kolejki Championship pomiędzy Derby County a Peterborough pojawił się na boisku dopiero w 84. minucie. Niestety okazało się, że jego wejście było wyjątkowo pechowe.

Kamil Jóźwiak zameldował się na murawie przy jednobramkowym prowadzeniu swojego zespołu. Polak nie popisał się przy wyrównującym goli dla rywali, przez co "kibice" nie pozostawili na nim suchej nitki.

Nasz pomocnik został zaatakowany przez "fanów" Derby County na tle rasistowskim i homofobicznym. Jóźwiak "oberwał" także na Twitterze, gdzie sympatycy "Baranów" piszą, że piłkarz jest "bezużyteczny" i powinien zostać jak najszybciej sprzedany.

Ta zupełnie odmienna narracja w stosunku do poprzedniego sezonu świadczy o tym, iż "kibice" angielskiego klubu najwidoczniej szybko zapomnieli, że były gracz Lecha Poznań był jednym z lepszych zawodników minionej kampanii Championship w słabo punktującej drużynie Derby.

Ten incydent może przesądzić o transferze Polaka do Turcji

Ostatecznie Derby County straciło kolejną bramkę i przegrało mecz z Peterborough 1:2, przez co "Barany" po dwóch kolejkach Championship pozostają bez zwycięstwa.

Spekulacje na temat przyszłości Kamila Jóźwiaka krążą już od kilku tygodni i najczęściej mówi się o transferze do Galatasaray Stambuł. Wczorajsze zdarzenia mogą nakłonić pomocnika do przeprowadzki. Ponoć wicemistrzowie Turcji złożyli już ofertę za reprezentanta Polski, ale tam miała być daleka od oczekiwań włodarzy angielskiego zespołu.

Derby na razie zareagowało na obelgi w kierunki Jóźwiaka i zapowiedziało, że "fani", którzy dopuścili się tak skandalicznego zachowania, poniosą konsekwencje.

- Nie akceptujemy takiej postawy i już rozpoczniemy współpracę z odpowiednimi służbami, aby ustalić tożsamość osób, które się tego dopuściły - można przeczytać w przekazie ze strony klubu.

 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane