Swiatsportu.pl > Inne sporty > Zmarła 13-letnia Elexis Brown. Świetnie zapowiadająca się golfistka odeszła we śnie
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:44

Zmarła 13-letnia Elexis Brown. Świetnie zapowiadająca się golfistka odeszła we śnie

Elexis Brown
EBrown25558910/Twitter.com

Zmarła Elexis Brown. Młodziutka, zaledwie 13-letnia golfistka zapowiadała się na wielką zawodniczkę tej dyscypliny. Mówiono o niej, że jest "jedną z najjaśniejszych gwiazd", bowiem zdecydowanie wyróżniała się na tle konkurentek i konkurentów w swoich kategoriach wiekowych. Niestety nastoletnia Brytyjka niespodziewanie odeszła w niedzielę 8 sierpnia.

  • Nie żyje Elexis Brown

  • 13-letnia golfistka najpierw lunatykowała w nocy, ale rodzice zdołali położyć ją do łóżka

  • Rano okazało się, że nastolatka zmarła we śnie

Wielki dramat w nocy z soboty na niedzielę 8 sierpnia przeżyli rodzice 13-letniej Elexis Brown. Wschodząca gwiazda golfa lunatykowała, a jej mama z tatą spokojnie położyli ją do łóżka.

Niestety, kiedy rano wstali, okazało się, że ich córeczka nie żyje. Elexis zmarła we śnie, co jest ogromnym szokiem, gdyż nic nie wskazywało na jej problemy zdrowotne.

"Położyliśmy ją do łóżka i upewniliśmy się, czy wszystko jest w porządku"

Bene Peter, czyli tata zmarłej Elexis Brown w rozmowie z "Daily Star" opisał, że jego córka lunatykowała w nocy. Wraz z żoną jednak spokojnie odprowadził ją do łóżka i nic nie zwiastowało tak tragicznego poranka.

- Położyliśmy ją z powrotem do łóżka, upewniliśmy się, czy wszystko jest z nią w porządku. Tak zrobiłby każdy rodzić. Kilka godzin później znaleźliśmy ją, ale jej już nie było - powiedział tata zmarłej 13-latki.

Rodzice gdy tylko zobaczyli, co się stało, wezwali służby medyczne, ale było już za późno. Ratownicy nie mogli już nic zrobić. Elexis zmarła we śnie na ten moment z nieznanych lub na razie nieujawnionych przyczyn.

Zmarła wschodząca gwiazda golfa

Elexis Brown miała wziąć udział w mistrzostwach świata i była tym faktem bardzo podekscytowana. Niestety nie było jej dany wystartować w tych zawodach.

- Trenerzy zawsze mówili, że jest utalentowana i już jest zbyt dobra, jak na swój wiek. Ciężko pracowała, aby dostać się tam, gdzie była. W niedzielę miała zagrać w mistrzostwach świata amatorów. Nie mogła się tego doczekać - dodał ojciec Elexis w wywiadzie dla "Daily Star".

Śmiercią 13-latki równie zrozpaczony i zszokowany był jej trener, który potwierdził słowa Petera Bena o talencie swojej córki. - Jestem zdruzgotany, słysząc, że golf stracił jedną z najjaśniejszych gwiazd. Miałem zaszczyt ją trenować i obserwować jej niesamowite postępy - napisał w mediach społecznościowych jej Anders Mankert, szkoleniowiec Elexis.

 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Tagi: Zmarł
Powiązane