Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Christian Eriksen padł nieprzytomny na murawę podczas meczu z Finlandią
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 08:00

Christian Eriksen padł nieprzytomny na murawę podczas meczu z Finlandią

Christian Eriksen
HANNAH MCKAY/AFP/East News

Tragiczne sceny rozegrały się pod koniec pierwszej połowy meczu Dania-Finlandia. Christian Eriksen bez żadnego kontaktu z rywalem nagle padł na murawę i stracił przytomność. Zawodnik kompletnie się nie ruszał i szybko rozpoczęto reanimację. Koledzy otoczyli pomocnika, aby zasłonić ten straszny widok. Na stadionie zapadła głucha cisza...

  • Trwa reanimacja Christiana Eriksena

  • Piłkarz pod koniec pierwszej połowy meczu z Finlandią nagłe padł na murawę

  • Służby medyczne rozpoczęły natychmiast reanimację zawodnika

Dzisiejsze spotkanie reprezentacji Danii i Finlandii miało być kolejnym świętem wielkiej imprezy, jaką jest Euro 2020. Niestety w trakcie meczu doszło do tragicznego zdarzenia z udziałem Christiana Eriksena.

Piłkarz padł na murawę bez kontaktu z rywalem w pod koniec pierwszej części starcia. Zawodnik Interu Mediolan w trakcie upadku stracił przytomność i pozostawał w bezruchu. U duńskiego pomocnika doszło do zatrzymania akcji serca, dlatego służby medyczne podjęły natychmiastową reanimację.

Chrisitian Eriksen stracił przytomność w trakcie meczu Euro 2020

Do zdarzenia doszło dokładnie w 43. minucie spotkania. Christian Eriksen padł na murawę bez kontaktu z którymś z rywali. Przy koledze zespołu natychmiast zebrali się piłkarze reprezentacji Danii wraz z ratownikami medycznymi.

Początkowo pomocnik był nieprzytomny, ale doszło do niego do zatrzymania akcji serca. Dlatego lekarze podjęli akcję masażu serca. Na boisku pojawiła się także zapłakana żona piłkarza, którą wsparli reprezentanci Danii.

Po kilku minutach reanimacji na murawie Eriksen został zabrany na noszach przez medyków poza płytę boiska.

Spotkanie Dania - Finalndia zostało na razie przerwane

Po tym zdarzeniu na stadionie zapadła głucha cisza. Kiedy na murawie pojawiła się małżonka Christiana Eriksena, kibice starali się dodać jej otuchy, bijąc brawo.

Mecz na razie został przerwany i nie wiadomo, co będzie dalej. Niewykluczone, iż zostanie on odwołany i rozegrany w innym terminie, bowiem po takim zdarzeniu trudno w ogóle skupić się na futbolu.

Z nieoficjalnych wiadomości, które podaje duńska telewizja DR 1, wynika, że funkcje życiowe po akcji zatrzymaniu akcji serca Christiana Eriksena zostały przywrócone. Niestety na razie nie są to potwierdzone doniesienia.

Na ten moment, jak powiedział Mateusz Borek w trakcie transmisji spotkania na kanale TVP Sport "trzeba się modlić". O stanie zdrowia Christiana Eriksena będziemy informować Was na bieżąco.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane