Swiatsportu.pl > Siatkówka > Vital Heynen odsłonił karty przed mistrzostwami Europy. Znamy powołania na zgrupowanie w Spale
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:44

Vital Heynen odsłonił karty przed mistrzostwami Europy. Znamy powołania na zgrupowanie w Spale

EN 01487640 5517
YURI CORTEZ/AFP/East News

Vital Heynen odkrył karty przed wrześniowymi mistrzostwami Europy. W poniedziałek rozpoczęło się zgrupowanie naszej reprezentacji w Spale. Zjawiło się na nim piętnastu zawodników, spośród których nasz selekcjoner wyłoni ostateczną czternastkę na ME.

  • W Spale rozpoczęło się zgrupowanie polskich siatkarzy przed mistrzostwami Europy 2021

  • Na zgrupowaniu stawiło się piętnastu zawodników, którzy powalczą o miejsce w kadrze na turniej

  • Większość drużyny stanowią zawodnicy, którzy brali udział w igrzyskach w Tokio. Mamy jednak także kilka powrotów

Polscy siatkarze rozpoczęli zgrupowanie w Spale przed wrześniowymi mistrzostwami Europy. Treningi rozpoczęło piętnastu zawodników. Przed turniejem trener Vital Heynen wybierze czternastu zawodników, a jednego odeśle do domu.

Polscy siatkarze rozpoczęli przygotowania do ME 2021

Polscy siatkarze nie mają czasu na odpoczynek po igrzyskach olimpijskich w Tokio. Kilka dni temu “Biało-Czerwoni” walczyli jeszcze na japońskich boiskach, a już dzisiaj rozpoczęli zgrupowanie przed wrześniowymi mistrzostwami Europy. Turniej potrwa od 1 do 19 września.

Kibice liczyli na medal igrzysk w Tokio, jednak nasi siatkarze musieli pakować walizki po dość nieoczekiwanej porażce z późniejszymi złotymi medalistami, Francuzami (więcej TUTAJ). Po turnieju rozgorzała w kraju dyskusja, czy Vital Heynen powinien w dalszym ciągu odpowiadać za wyniki naszej kadry.

Belg nie zamierza, póki co rezygnować ze stanowiska i zamierza jak najlepiej przygotować naszych zawodników do walki podczas ME 2021. W poniedziałek ruszyły przygotowania do imprezy w Spale. Na miejscu stawiło się piętnastu zawodników.

Większość z nich to oczywiście uczestnicy igrzysk olimpijskich. W Tokio wystąpiło dwunastu zawodników. Do nich dołączyło dzisiaj jeszcze trzech graczy. Są to Damian Wojtaszek, Norbert Huber i Tomasz Fornal.

Vital Heynen powołał skład, który powalczy na ME

Zgrupowanie w Spale potrwa do 28 sierpnia. W tym czasie Vital Heynen podejmie decyzję, kogo powoła na mistrzostwa Europy. Spośród powołanych piętnastu siatkarzy, czternastu znajdzie się w kadrze na turniej. Jeden będzie musiał niestety wrócić do domu.

Polacy wystąpią w grupie A ME 2021. Mecze tej grupy odbędą się w Krakowie (Polska jest jednym ze współorganizatorów turnieju obok Finlandii, Estonii i Czech), więc nasi zawodnicy będą mogli liczyć na dodatkowy komfort, jakim jest gra u siebie. “Biało-Czerwoni” pierwszy mecz rozegrają już 2 września przeciwko Portugalii. 

W kolejnych spotkaniach nasi siatkarze zmierzą się kolejno z Serbią, Grecją, Belgią i Ukrainą. Z każdej grupy do dalszej rywalizacji awansują cztery najlepsze drużyny. To właśnie grupa z udziałem naszych siatkarzy uważana jest za najmocniejszą. 

Skład reprezentacji Polski siatkarzy na zgrupowanie przed ME 2021:

Atakujący: Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz

Środkowi: Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Norbert Huber

Przyjmujący: Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Wilfredo Leon, Tomasz Fornal

Libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane