Swiatsportu.pl
EN 01487640 5517

YURI CORTEZ/AFP/East News

Vital Heynen odsłonił karty przed mistrzostwami Europy. Znamy powołania na zgrupowanie w Spale

16 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Vital Heynen odkrył karty przed wrześniowymi mistrzostwami Europy. W poniedziałek rozpoczęło się zgrupowanie naszej reprezentacji w Spale. Zjawiło się na nim piętnastu zawodników, spośród których nasz selekcjoner wyłoni ostateczną czternastkę na ME.

  • W Spale rozpoczęło się zgrupowanie polskich siatkarzy przed mistrzostwami Europy 2021

  • Na zgrupowaniu stawiło się piętnastu zawodników, którzy powalczą o miejsce w kadrze na turniej

  • Większość drużyny stanowią zawodnicy, którzy brali udział w igrzyskach w Tokio. Mamy jednak także kilka powrotów

Polscy siatkarze rozpoczęli zgrupowanie w Spale przed wrześniowymi mistrzostwami Europy. Treningi rozpoczęło piętnastu zawodników. Przed turniejem trener Vital Heynen wybierze czternastu zawodników, a jednego odeśle do domu.

Przedstawiciele norweskiego klubu

Norwescy piłkarze urządzili orgię na stadionie. Wszystko nagrały kamery

CZYTAJ DALEJ

Polscy siatkarze rozpoczęli przygotowania do ME 2021

Polscy siatkarze nie mają czasu na odpoczynek po igrzyskach olimpijskich w Tokio. Kilka dni temu “Biało-Czerwoni” walczyli jeszcze na japońskich boiskach, a już dzisiaj rozpoczęli zgrupowanie przed wrześniowymi mistrzostwami Europy. Turniej potrwa od 1 do 19 września.

Kibice liczyli na medal igrzysk w Tokio, jednak nasi siatkarze musieli pakować walizki po dość nieoczekiwanej porażce z późniejszymi złotymi medalistami, Francuzami (więcej TUTAJ). Po turnieju rozgorzała w kraju dyskusja, czy Vital Heynen powinien w dalszym ciągu odpowiadać za wyniki naszej kadry.

Belg nie zamierza, póki co rezygnować ze stanowiska i zamierza jak najlepiej przygotować naszych zawodników do walki podczas ME 2021. W poniedziałek ruszyły przygotowania do imprezy w Spale. Na miejscu stawiło się piętnastu zawodników.

Większość z nich to oczywiście uczestnicy igrzysk olimpijskich. W Tokio wystąpiło dwunastu zawodników. Do nich dołączyło dzisiaj jeszcze trzech graczy. Są to Damian Wojtaszek, Norbert Huber i Tomasz Fornal.

Vital Heynen powołał skład, który powalczy na ME

Zgrupowanie w Spale potrwa do 28 sierpnia. W tym czasie Vital Heynen podejmie decyzję, kogo powoła na mistrzostwa Europy. Spośród powołanych piętnastu siatkarzy, czternastu znajdzie się w kadrze na turniej. Jeden będzie musiał niestety wrócić do domu.

Polacy wystąpią w grupie A ME 2021. Mecze tej grupy odbędą się w Krakowie (Polska jest jednym ze współorganizatorów turnieju obok Finlandii, Estonii i Czech), więc nasi zawodnicy będą mogli liczyć na dodatkowy komfort, jakim jest gra u siebie. “Biało-Czerwoni” pierwszy mecz rozegrają już 2 września przeciwko Portugalii. 

W kolejnych spotkaniach nasi siatkarze zmierzą się kolejno z Serbią, Grecją, Belgią i Ukrainą. Z każdej grupy do dalszej rywalizacji awansują cztery najlepsze drużyny. To właśnie grupa z udziałem naszych siatkarzy uważana jest za najmocniejszą. 

Skład reprezentacji Polski siatkarzy na zgrupowanie przed ME 2021:

Atakujący: Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz

Środkowi: Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Norbert Huber

Przyjmujący: Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Wilfredo Leon, Tomasz Fornal

Libero: Paweł Zatorski, Damian WojtaszekArtykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: