Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:46

Leo Messi zaliczył debiut w barwach PSG! (WIDEO)

Leo Messi w barwach PSG

Leo Messi zaliczył debiut we wczorajszym meczu PSG. Argentyńczyk pojawił się w drugiej połowie spotkania z Stade Remis. Sześciokrotny zdobywca Złotej Piłki jednak nie zachwycił, ale paryżanie wygrali ostatecznie 2:0.

• Leo Messi zadebiutował w barwach PSG

• Argentyńczyk zagrał przez niespełna pół godziny w wygranym meczu z Stade Remis

• Były gwiazdor FC Barcelony został znakomicie przywitany przez kibiców, ale sam nie zachwycił

Nadszedł długo wyczekiwany dzień dla kibiców PSG i wielu fanów piłki nożnej. Leo Messi po raz pierwszy od momentu przejścia do "Les Parisiens" zadebiutował w nowych barwach. Nie był to jednak zachwycający występ Argentyńczyka, który w meczu ze Stade Remis pojawił się na boisku w 66. minucie.

Leo Messi zadebiutował w PSG

Bohater jednego z dwóch największych transferów tego lata, bo należy pamiętać także o powrocie Cristiano Ronaldo do Manchesteru United (więcej tutaj), zmienił w spotkaniu czwartek kolejki Ligue 1 Neymara. Dla obu zawodników, którzy wspólnie grali dla FC Barcelony i którzy darzą się dużą sympatią, musiał być to szczególny moment.

Leo Messi otrzymał ogromną owację od kibiców, którzy skandowali jego i imię i nazwisko. Jak wypadł sam zainteresowany? Dosyć przeciętnie. Argentyńczyk po pojawieniu się na murawie zanotował 25 kontaktów z piłką. Miał 20 podań, z czego 19 było celnych. Nie udało mu się nawet oddać żadnego strzału. Był za to trzykrotnie faulowany.

Jego najjaśniejszym momentem był kontratak przeprowadzony z Kylinem Mbappe. Ostatecznie Francuz niedokładnie dograł mu piłkę w polu karnym i z akcji nic nie wyszło.

Paryżanie wygrali po ostatnim dublecie Kyliana Mbappe?

Leo Messi nie przyczynił się do wygranej PSG. Zrobił za to Kylian Mbappe i to w nie byle jaki sposób. Francuz ustrzelił bowiem dublet.

W 16. minucie atakujący wykorzystał świetne dośrodkowanie z prawej strony Angela Di Marii. W 64. minucie udało mu się podwyższyć prowadzenie i przy okazji ustalić wynik spotkania, finalizując kontratak i dobre podanie Achrafa Hakimiego. Niewykluczone, że były to ostatnie bramki Mbappe dla PSG. Real Madryt ma jednak powalczyć o jego pozyskanie jeszcze do końca tego okna transferowego, czyli do 31 sierpnia i godziny 23:59. Jeśli się nie uda, 22-latek pozostanie w Paryżu na jeszcze jeden sezon i przejdzie do zespołu "Królewskich" latem przyszłego roku.