Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Cristiano Ronaldo zrezygnował z wielkich pieniędzy, by grac w Manchesterze United
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:46

Cristiano Ronaldo zrezygnował z wielkich pieniędzy, by grac w Manchesterze United

EN 01490522 0699
MIGUEL MEDINA/AFP/East News

Cristiano Ronaldo od piątku ma nowy-stary klub. Jest nim Manchester United, w którym 36-latek występował już w latach 2003-2009. Gwiazdor był bardzo zdeterminowany, by odejść tego lata z Juventusu i zrobił naprawdę wiele, by mu się to udało. Jak podaje “Daily Mail”, zrezygnował nawet z wielkich pieniędzy.

  • W piątek Manchester United oficjalnie potwierdził wykupienie z Juventusu Turyn Cristiano Ronaldo

  • Portugalczyk był tak zdeterminowany, by dołączyć do swojego dawnego klubu, że zrezygnował z gigantycznej wypłaty

  • Dziennikarze "Daily Mail" ujawnili, ile będzie zarabiał gwiazdor po przenosinach do Premier League

Cristiano Ronaldo poświęcił naprawdę sporo, by dołączyć w tym oknie transferowym do Manchesteru United. Portugalczyk zdaniem brytyjskiej prasy zgodził się na znaczną obniżkę zarobków. “Daily Mail” ujawnił, o jakie kwoty chodzi.

Cristiano Ronaldo wraca do Manchesteru United

Tym transferem żyje cały piłkarski świat. Cristiano Ronaldo po 12 latach ponownie został piłkarzem Manchesteru United. Angielski klub w piątek oficjalnie ogłosił, że strony osiągnęły porozumienie w kwestii transferu z Juventusu Turyn (więcej TUTAJ).

“Czerwone Diabły” zrobiły świetny interes, gdyż za 36-latka zapłaciły tylko 15 milionów euro i dodatkowe 8 milionów w formie bonusów (więcej TUTAJ). Można powiedzieć, że to cena promocyjna jak za piłkarza tej klasy. 

W Turynie nikt nie zamierza jednak płakać za Ronaldo. Gwiazdor co roku pobierał z klubowego budżetu aż 31 milionów euro! Na dodatek jego umowa wygasłaby już w przyszłym roku, więc obecne okno transferowe było ostatnią szansą na zyskowną sprzedaż 36-latka. 

Dziennikarze “Daily Mail” ujawnili, że sam Cristiano Ronaldo odegrał najważniejszą rolę w całej transakcji. Piłkarz był zdeterminowany, by opuścić Juventus. By stało się to możliwe, zrezygnował nawet z wielkiej pensji, którą miał zagwarantowaną we włoskim klubie. 

Ronaldo zrezygnował z fortuny, by grać dla United

Dziennikarze “Daily Mail” podają, że Cristiano Ronaldo zgodził się na znaczną obniżkę wynagrodzenia w Manchesterze United. W Turynie “CR7” inkasował 500 tys. funtów tygodniowo. W Anglii ma zarabiać natomiast “tylko” 385 tys. funtów każdego tygodnia. 

Wypłata na tym poziomie i tak pozwoli Ronaldo zostać najlepiej opłacanym piłkarzem Manchesteru United. Do tej pory najwyższą tygodniówkę pobierał David De Gea. Hiszpański bramkarz ma w kontrakcie zagwarantowane 375 tys. funtów tygodniowo.

Cristiano Ronaldo zarobi zatem rocznie około 20 milionów funtów! Jest to kwota niższa, niż ta, na którą mógł liczyć w Turynie, jednak zdecydowanie nie może narzekać. Gwiazdor wraca do miejsca, w którym nadal jest uwielbiany i może wraz z United powalczyć o tytuł mistrza Anglii. 

Najlepsza liga świata właśnie stała się jeszcze ciekawsza. Pierwszą okazję do występu w Premier League po 12 latach przerwy Cristiano Ronaldo będzie miał 11 września. Po meczach reprezentacji narodowych Manchester United zmierzy się na własnym stadionie z Newcastle United.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane