Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Wiadomo, ile Manchester United zapłacił za Cristiano Ronaldo
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:46

Wiadomo, ile Manchester United zapłacił za Cristiano Ronaldo

EN 01482550 3043
LLUIS GENE/AFP/East News

Manchester United będzie nowym klubem Cristiano Ronaldo. “Czerwone Diabły” w piątek oficjalnie poinformowały, że Portugalczyk po 12 latach wróci do klubu. Słynny dziennikarz Fabrizio Romano, który na bieżąco informował o postępach w transakcji, zdradził, ile Anglicy musieli zapłacić za jednego z najlepszych piłkarzy w historii Juventusowi Turyn. Cena jest szokująco niska.

  • Manchester United potwierdził w piątek, że nowym zawodnikiem klubu został Cristiano Ronaldo

  • Anglicy w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin bardzo konkretnie przystąpili do sprowadzenia gwiazdora

  • Wiadomo, ile "Czerwone Diabły" zapłaciły Juventusowi za jednego z najlepszych piłkarzy w historii

Manchester United zrobił interes idealny. Klub z Old Trafford w piątek poinformował o zakontraktowaniu Cristiano Ronaldo. Jak się okazuje, Anglicy nie musieli mocno nadwyrężyć klubowego budżetu, by sprowadzić gwiazdora.

Cristiano Ronaldo wraca do Manchesteru United

Tym transferem żyje cały świat. W piątek Manchester United potwierdził oficjalnie, że nowym zawodnikiem klubu został Cristiano Ronaldo (więcej TUTAJ). Dla Portugalczyka to powrót na Old Trafford po 12 latach.

Cristiano Ronaldo występował już w barwach “Czerwonych Diabłów” w latach 2003-2009. Następnie przeniósł się do Realu Madryt, w którym spędził kolejne dziewięć lat. W 2018 roku dołączył natomiast do włoskiego Juventusu, który teraz oddał go bez większego żalu.

W ciągu ostatnich 24 godzin pojawiły się sensacyjne informacje, że to Manchester City będzie nowym klubem 36-latka. Jednak to Manchester United przebojem wszedł do gry o sprowadzenie swojego byłego zawodnika. Klubowi działacze byli bardzo konkretni w swoich działaniach i szybko sfinalizowali transakcję, której chciał przede wszystkim sam Ronaldo.

Fabrizio Romano, który na bieżąco podawał kolejne informacje o transferze Cristiano Ronaldo, zdradził także, jaką kwotę za gwiazdora “Czerwone Diabły” muszą przelać na konto Juventusu. Okazuje się, że jest ona wręcz szokująco niska!

Wiadomo, ile Manchester United zapłacił za transfer Ronaldo

Trzy lata temu Juventus zapłacił Realowi Madryt aż 100 milionów euro za transfer Cristiano Ronaldo. Zdaniem Fabrizio Romano, teraz Włosi oddali gwiazdora tylko za… 15 milionów euro! Dziennikarz dodał jednak, że “Juve” zarobi na transferze przynajmniej 20 milionów, gdyż w umowie znalazły się zapisy o bonusach, które łatwo można aktywować.

W klubie z Turynu nikt nie powinien czuć się jednak stratny. Pensja Portugalczyka bardzo mocno obciążała klubowy budżet. Ronaldo inkasował co roku około 31 milionów euro!

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane