Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Znamy terminarz Legii Warszawa w Lidze Europy
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:46

Znamy terminarz Legii Warszawa w Lidze Europy

Projekt bez tytułu - 2021-08-28T120145.804
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Legia Warszawa w piątek poznała swoich grupowych rywali w Lidze Europy, a w sobotę terminarz. Mistrzowie Polski swoją europejską przygodę rozpoczną od wyjazdu 15 września do Moskwy, a pierwszy mecz w Warszawie rozegrają 30 września z Leicester City. Fazę grupową zakończą domowym meczem ze Spartakiem.

  • Legia Warszawa poznała terminarz Ligi Europy

  • Podopieczni Czesława Michniewicza rywalizację rozpoczną od wyjazdowego meczu w Moskwie

  • Faza grupowa rozpocznie się 15 września, a ostatni mecz jest planowany na 9 grudnia

Legia Warszawa na ten moment czekała pięć długich lat. Mistrzowie Polski w czwartek pokonali na własnym stadionie Slavię Praga 2:1 i znów zagrają jesienią w fazie grupowej europejskich pucharów.

Pięć lat temu była to grupa Ligi Mistrzów, ale tym razem szczytem możliwości okazała się nieco mniej prestiżowa Liga Europy. Samo pokonanie bardziej doświadczonej na arenie międzynarodowej Slavii jest już sporym sukcesem, a zespół trenera Czesława Michniewicza zapewne nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Legia Warszawa poznała terminarz Ligi Europy

W piątek podczas ceremonii losowania w Stambule mistrzowie Polski poznali swoich grupowych rywali. Legia trafiła do grupy C, gdzie zmierzy się z włoskim Napoli, angielskim Leicester City i rosyjskim Spartakiem Moskwa.

- To było dla nas fantastyczne losowanie. Z punktu widzenia kibicowskiego, ale również sportowego - zagramy ze świetnymi drużynami, ale o to właśnie chodziło. Chcemy grać w Europie i pokazać się tam z jak najlepszej strony - powiedział szkoleniowiec po losowaniu.

W sobotę został opublikowany oficjalny terminarz fazy grupowej. Na inaugurację mistrzowie Polski pojadą do Moskwy, gdzie 15 września zmierzy się ze Spartakiem. Co ciekawe na tym samym stadionie reprezentacja Polski trzy lata temu inaugurowała zmagania grupowe mistrzostw świata, gdzie przegrała z Senegalem 1:2.

Spartak na początek i na koniec fazy grupowej

Na pierwszy mecz w Warszawie kibice będą musieli czekać do 30 września. Wtedy do Polski przyjedzie Leicester City. Następnie ekipę trenera Michniewicza czekają dwa spotkania z Neapolitańczykami. Najpierw na stadionie im. Diego Maradony 21 września, a później u siebie 4 września.

Na zakończenie fazy grupowej legioniści zagrają 25 listopada na wyjeździe z Leicester. Zmagania w grupie mistrz Polski zakończy domowym meczem ze Spartakiem.

Podano także godziny spotkań. Legia każdy swój domowy mecz będzie rozpoczynała o godzinie 18:45, a wyjazdowe o 21. Wyjątkiem są tylko spotkania z Rosjanami, które będą rozpoczynać się o godzinie 16:30 czasu polskiego.

Do tego wszystkie domowe mecze Spartaka będą odbywały się w środę, a nie tak jak pozostałych w czwartek. Awans z grupy zapewnią sobie dwie najlepsze ekipy z każdej grupy. Trzeci zespół przejdzie do 1/16 Ligi Konferencji Europy.

Terminarz Legii Warszawa w  grupie C Ligi Europy UEFA: 

1. Spartak Moskwa - Legia Warszawa, 15 września, godz. 16:30 

2. Legia Warszawa - Leicester City, 30 września, godz. 18:45

3. SSC Napoli - Legia Warszawa, 21 października, godz. 21:00

4. Legia Warszawa - SSC Napoli, 4 listopada, godz. 18:45

5. Leicester City - Legia Warszawa, 25 listopada, godz. 21:00

6. Legia Warszawa - Spartak Moskwa, 9 grudnia, godz. 18:45

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane