Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Nie żyje Jacek Felsch, były bramkarz Cracovii i trener bramkarzy Podbeskidzia
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:51

Nie żyje Jacek Felsch, były bramkarz Cracovii i trener bramkarzy Podbeskidzia

Jacek Felsch
TS Podbeskidzie S.A.

Nie żyje Jacek Felsch, były bramkarz Cracovii, a w ostatnim czasie trener bramkarzy w akademii Podbeskidzia Bielsko-Biała. O jego śmierci poinformowała "Gazeta Krakowska". 47-latek zginął tragicznie na zakopiance.

Jacek Felsch był wychowankiem Soły Kobiernice, gdzie rozpoczynał także seniorską karierę. W trakcie lat swojej aktywności sportowej reprezentował głównie barwy klubów z Małopolski. Największym z nich była Cracovia, gdzie bramkarz spędził rok i rozegrał 14 spotkań na poziomie II ligi.

Ponadto zawodnik urodzony w Kobiernicach grał m.in. dla takich zespołów jak Górnik Wieliczka, Beskid Andrychów, czy Niwa Nowa Wieś. Mimo 47 lat i krótkim epizodzie w Krakowie Felsh do końca był związany z "Pasami".

Nie żyje Jacek Felsh, były bramkarz Cracovii

Jacka Felsha często można było zobaczyć na stadionie przy Kałuży, a wczoraj wracał z turnieju oldboyów "Pasów", który odbywał się w Myślenicach z okazji 100-lecia miejscowego Dalinu. Niestety około godz. 20:30 zginął tragicznie na zakopiance.

Jak podaje "Gazeta Krakowska", były bramkarz Cracovii wszedł na jezdnię w niedozwolonym miejscu. Nadjeżdżający kierowca nie zauważył pieszego i potrącił 47-latka. Poszkodowany został jeszcze przetransportowany do szpitala śmigłowcem, jednak nie udało się go ocalić.

W ostatnim czasie Fels pracował jako trener bramkarzy w akademii Podbeskidzia Bielsko-Biała. Zarówno "Górale" jak i "Pasy" przekazały kondolencje rodzinie i najbliższym swojego byłego pracownika i bramkarza.

Cracovia i Podbeskidzie Bielsko-Biała pożegnały Jacka Felsha

- Tragiczny sobotni wypadek na "zakopiance" przyniósł nam dziś szczególnie przykrą wiadomość. W wieku 47 lat zmarł były bramkarz Pasów, Jacek Felsch. Związany z Klubem w latach 90., do ostatnich dni pozostawał wiernym Kibicem Pasów, zakładając biało-czerwoną koszulkę na meczach oldboyów Cracovii. Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i krewnym Zmarłego - brzmi komunikat klubu z Krakowa.

- Nie możemy w to uwierzyć... [*] Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci trenera Jacka Felscha, szkoleniowca bramkarzy w naszej akademii. Łączymy się w wielkim bólu z rodziną, przyjaciółmi i bliskimi... Żegnaj Jacku - napisano na Twitterze Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane