Swiatsportu.pl > Skoki narciarskie > Stoch, Żyła i Kubacki poza reprezentacją Polski
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:41

Stoch, Żyła i Kubacki poza reprezentacją Polski

Projekt bez tytułu (63)
FABRICE COFFRINI/AFP/East News

Kamil Stoch na pewno nie wystąpi w kolejnych zawodach Letniego Grand Prix. Trzykrotny mistrz olimpijski zmaga się kontuzją stawu skokowego. Jak się okazuje, trener Michal Doleżal na zawody w Courchevel nie zabrał także Dawida Kubackiego i Piotra Żyły. Do Francji pojedzie siedmiu Biało-Czerwonych.

  • Kamil Stoch z powodu kontuzji nie wystąpi w kolejnych zawodach Letniego Grand Prix

  • Oprócz trzykrotnego mistrza olimpijskiego w najbliższych zawodach nie wystąpią także Dawid Kubacki i Piotr Żyła

  • Trener Michal Doleżal do francuskiego Courchevel zabiera siedmiu skoczków

Kamil Stoch w bardzo dobrym stylu rozpoczął sezon letni. Trzykrotny mistrz olimpijski wygrał piątkowe kwalifikacje do zawodów w Wiśle i wydawał się jednym z faworytów do zwycięstwa w inauguracyjnym weekendzie Letniego Grand Prix.

Już w takcie skoku kwalifikacyjnego w odczuwał dyskomfort w stawie skokowym. Stoch nie wystąpił w żadnym z konkursów, a do tego okazało się, że jego uraz jest poważniejszy, niż początkowo zakładano i trzykrotny mistrz olimpijski nie wystąpi w żadnych zawodach tegorocznego letniego cyklu.

Kamil Stoch nie pojedzie na Letnie Grand Prix

- Obrzęk nie do końca zszedł z kostki, to nie wygląda jeszcze zupełnie dobrze. W poniedziałek Kamil jedzie do lekarza, żeby sprawdzić, jak to dokładnie wygląda. Tam będą decydowali, co dalej, ale na pewno przydadzą się dalsze badania, może rezonans magnetyczny - mówił czeski szkoleniowiec cytowany przez Sport.pl.

Pod nieobecność Stocha z bardzo dobrej strony pokazali się inni polscy skoczkowie. Sobotni konkurs wygrał Jakub Wolny, a w niedzielę najlepszy na Wiśle-Malince był Dawid Kubacki, który dzień wcześniej zajął trzecie miejsce.

W poniedziałek oficjalnie stało się jasne, że Stoch nie znalazł się w kadrze na zawody we francuskim Courchevel, które odbędą się 7 sierpnia. Okazuje się, że brak 34-latka to nie jedyne osłabienie reprezentacji Polski.

Trener Doleżal postanowił, że do Francji nie polecą jeszcze Dawid Kubacki i Piotr Żyła. W ich przypadku najpewniej chodzi o odpoczynek. W mediach nie pojawiały się żadne informacje o ich problemach ze zdrowiem.

Polscy skoczkowie bez Kubackiego i Żyły

Na zawody do Francji pojedzie siedmiu Biało-Czerewonych. - Trener Michal Doleżal nominował 7 zawodników na najbliższe zawody GP w skokach we francuskim Courchevel (07.08.2021). Polskę reprezentować będą: Jakub Wolny, Stefan Hula, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Maciej Kot oraz Andrzej Stękała - czytamy na profilu Skaczemy.pl.

W ubiegłym roku z powodu pandemii koronawirusa odbyły się tylko dwa konkursy cyklu Letniego Grand Prix i oba w Wiśle. Dwa razy wygrał Kubacki, przed Stochem i Żyłą. Wtedy też z bardzo dobrej strony pokazał się Tomasz Pilch.

W tym roku w ramach Letniego Grand Prix skoczkowie będą skakali jeszcze w kazachskim Szczuczyńsku, rosyjskim Czajkowskim, rumuńskim Rasnovie, austriackim Hinzenbach i zakończą się 2 października w niemieckim Klingenthal.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane