Swiatsportu.pl > TOKYO 2020 > Aleksandra Kowalczuk otrzymała pozytywny wynik testu na COVID-19. Duży problem przed igrzyskami
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 16.06.2022 02:02

Aleksandra Kowalczuk otrzymała pozytywny wynik testu na COVID-19. Duży problem przed igrzyskami

Aleksandra Kowalczuk
Aleksandra Kowalczuk/Facebook

Dramat Aleksandry Kowalczuk. Nasza olimpijka otrzymała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Zawodniczka uprawiająca taekwondo jeszcze nie wyleciała do Tokio i jej udział w igrzyskach olimpijskich stanął pod dużym znakiem zapytania.

  • Aleksandra Kowalczuk może nie wystartować na olimpiadzie w Tokio

  • Nasza zawodniczka otrzymała pozytywny wynik testu na obecność COVID-19

  • "Pierwszy dał wynik negatywny, a drugi pozytywny" - przekazał trener Polki

Za sześć dni wystartują igrzyska olimpijskie w Tokio. Niestety na kilka dni przed najważniejszą imprezą czterolecia prawdziwy dramat spotkał Aleksandrę Kowalczuk. Nasza zawodniczka taekwondo może nie wystartować na olimpiadzie, do której przygotowywała się przez ostatnie lata.

Polka podczas obowiązkowych testów na obecność koronawirusa otrzymała jeden wynik pozytywny. Pierwszy był co prawda negatywny, ale negatywne muszą być oba. Trener naszej 25-latki podkreślił, że to już drugi taki przypadek u jego podopiecznej, dlatego jest nadzieja na pomyślny finał tej sytuacji.

Reprezentanta Polski z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa

Polska Agencja Prasowa przekazała, że Aleksandra Kowalczyk otrzymała pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Tę informację potwierdził także szkoleniowiec naszej zawodniczki, Waldemar Łakomy.

- Pierwszy dał wynik negatywny, a drugi pozytywny. Zrobiliśmy trzecią próbę i czekamy na jej wynik. Ona będzie decydująca – powiedział trener reprezentantki Polski w taekwondo.

Łakomy zdradził także, że to nie pierwszy taki przypadek u jego podopiecznej. Nasza taekwondzistka miała już miesiąc jeden z wyników testu negatywny, a drugi pozytywny. Warto podkreślić, że 25-latka jest zaszczepiona.

Kim jest Aleksandra Kowalczuk? To mistrzyni Europy z 2018 roku

Miejmy nadzieję, że Aleksandra Kowalczuk uzyska negatywny wynik dodatkowego testu i jednak będzie mogła wyruszyć do Tokio. Waldemar Łakomy na łamach PAP-u powiedział, że opóźniony lot jego zawodniczki nie powinien być problemem.

- Może lecieć też w razie czego później - przekazał szkoleniowiec reprezentantki Polski.

Kim jest Aleksandra Kowalczuk? Nasza reprezentantka urodziła się 18 grudnia 1996 roku w Hrubieszowie, a swoją przygodę z taekwondo rozpoczęła w wieku 11 lat w Olsztynie, do którego przeprowadziła się z rodzicami. Jej pierwszym dużym sukcesem było młodzieżowe mistrzostwo Europy z 2013 roku w kategorii juniorek do 68 kg.

W 2015 roku Polka zdobyła brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Europy w kategorii powyżej 73 kg, a rok później na tych samych zawodach wywalczyła już srebro. Jak do tej pory największym osiągnięciem w karierze 25-latki jest mistrzostwo Europy w kategorii powyżej 73 kg, zdobyte w Kazaniu w 2018 roku. Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane