Swiatsportu.pl
Kornelia Lesiewicz

PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News

Kornelia Lesiewicz została mistrzynią Europy. Wielki sukces Polki tuż przed igrzyskami

16 Lipca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Już za równo tydzień zostaną zainaugurowane igrzyska olimpijskie w Tokio. Tuż przed najważniejszą imprezą czterolecia życiowy sukces osiągnęła Kornela Lesiewicz. Polka została młodzieżową mistrzynią Europy w biegu na 400 metrów. Nastolatka rozbudziła nasze apetyty, bowiem zaraz wsiada w samolot i również wylatuje do dalekiej Azji.

  • Kornelia Lesiewicz została mistrzynią Europy juniorów w biegu na 400 metrów

  • Polka z rezultatem 52,46 zdeklasowała swoje rywalki

  • W trakcie pandemii 17-latka trenowała na łąkach i w lasach, aby przygotować się do sezonu

Trenerzy mówią, że nie ma słabych stron i że jest prawdziwym "diamentem". W trakcie pandemii do sezonu letniego przygotowywała się, trenując na łąkach i w lasach. Teraz zbiera tego owoce.

Kornelia Lesiewicz została dziś mistrzynią Europy do lat 20 w estońskim Tallinie. Nasza zawodniczka nie pozostawiła szans rywalkom, wygrywając z wynikiem 52,46. 17-latka zdobyła pierwszy medal na tej imprezie dla polskiej kadry.

Kamil Stoch

Kamil Stoch wygrywa kwalifikacje do jutrzejszego konkursu LGP w Wiśle

CZYTAJ DALEJ

Kornelia Lesiewicz została mistrzynią Europy juniorów

Nasza wschodząca gwiazda przed mistrzostwami Europy nie bała się stwierdzeń, że do Estonii udaje się po to, aby walczyć o złoto. Jak zapowiedziała, tak zrobiła, bo Kornelia Lesiewicz była bezkonkurencyjna.

Polka wygrała z czasem 52,46, nie pozostawiając złudzeń, kto zasłużył na złoty medal. Rywalki już na kilkanaście metrów przed metą miały do 17-latki 6-7 merów straty. To był spektakularny występ, choć nie jej najlepszy w życiu.

Lesiewicz ma bowiem naprawdę dobry rekord życiowy jak na swój wiek, który wynosi 52,02. Warto podkreślić, że rekordem świata juniorek na tym dystansie jest wynik 48,54, który Christine Mboma z Namibi ustanowiła 30 czerwca 2021 na stadionie w Bydgoszczy.

"Kornelia nie ma słabych stron"

Kornelia Lesiewicz jest w oczach ekspertów wielkim talentem. Na jej temat wypowiadał się już sam trener Aleksander Matusiński.

- Kornelia nie ma słabych stron - powiedział na łamach sport.pl, szkoleniowiec naszych najlepszych biegaczek na dystansie 400 metrów.

Marek Plawgo powiedział o świeżo upieczonej mistrzyni Europy, że jest "diamentem". Lesiewicz bardzo ciężko trenowała w trakcie pandemii, biegając po łąkach i lasach. Na razie jej rozwój przebiega wzorowo i miejmy nadzieję, że będzie ona godną następczynią naszych wybitnych zawodniczek, takich jak Justyna Święty-Ersetic, Małgorzat Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan, czy Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka.To jak nasza 17-latka prezentuje się na tle seniorek, będziemy mogli zobaczyć już podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Ceremonia otwarcia najważniejszej imprezy czterolecia odbędzie się już 23 lipca.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: