Swiatsportu.pl > Inne sporty > Kornelia Lesiewicz została mistrzynią Europy. Wielki sukces Polki tuż przed igrzyskami
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:41

Kornelia Lesiewicz została mistrzynią Europy. Wielki sukces Polki tuż przed igrzyskami

Kornelia Lesiewicz
PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News

Już za równo tydzień zostaną zainaugurowane igrzyska olimpijskie w Tokio. Tuż przed najważniejszą imprezą czterolecia życiowy sukces osiągnęła Kornela Lesiewicz. Polka została młodzieżową mistrzynią Europy w biegu na 400 metrów. Nastolatka rozbudziła nasze apetyty, bowiem zaraz wsiada w samolot i również wylatuje do dalekiej Azji.

  • Kornelia Lesiewicz została mistrzynią Europy juniorów w biegu na 400 metrów

  • Polka z rezultatem 52,46 zdeklasowała swoje rywalki

  • W trakcie pandemii 17-latka trenowała na łąkach i w lasach, aby przygotować się do sezonu

Trenerzy mówią, że nie ma słabych stron i że jest prawdziwym "diamentem". W trakcie pandemii do sezonu letniego przygotowywała się, trenując na łąkach i w lasach. Teraz zbiera tego owoce.

Kornelia Lesiewicz została dziś mistrzynią Europy do lat 20 w estońskim Tallinie. Nasza zawodniczka nie pozostawiła szans rywalkom, wygrywając z wynikiem 52,46. 17-latka zdobyła pierwszy medal na tej imprezie dla polskiej kadry.

Kornelia Lesiewicz została mistrzynią Europy juniorów

Nasza wschodząca gwiazda przed mistrzostwami Europy nie bała się stwierdzeń, że do Estonii udaje się po to, aby walczyć o złoto. Jak zapowiedziała, tak zrobiła, bo Kornelia Lesiewicz była bezkonkurencyjna.

Polka wygrała z czasem 52,46, nie pozostawiając złudzeń, kto zasłużył na złoty medal. Rywalki już na kilkanaście metrów przed metą miały do 17-latki 6-7 merów straty. To był spektakularny występ, choć nie jej najlepszy w życiu.

Lesiewicz ma bowiem naprawdę dobry rekord życiowy jak na swój wiek, który wynosi 52,02. Warto podkreślić, że rekordem świata juniorek na tym dystansie jest wynik 48,54, który Christine Mboma z Namibi ustanowiła 30 czerwca 2021 na stadionie w Bydgoszczy.

"Kornelia nie ma słabych stron"

Kornelia Lesiewicz jest w oczach ekspertów wielkim talentem. Na jej temat wypowiadał się już sam trener Aleksander Matusiński.

- Kornelia nie ma słabych stron - powiedział na łamach sport.pl, szkoleniowiec naszych najlepszych biegaczek na dystansie 400 metrów.

Marek Plawgo powiedział o świeżo upieczonej mistrzyni Europy, że jest "diamentem". Lesiewicz bardzo ciężko trenowała w trakcie pandemii, biegając po łąkach i lasach. Na razie jej rozwój przebiega wzorowo i miejmy nadzieję, że będzie ona godną następczynią naszych wybitnych zawodniczek, takich jak Justyna Święty-Ersetic, Małgorzat Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan, czy Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka.

To jak nasza 17-latka prezentuje się na tle seniorek, będziemy mogli zobaczyć już podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Ceremonia otwarcia najważniejszej imprezy czterolecia odbędzie się już 23 lipca.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane