Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Lukas Podolski namawia Roberta Lewandowskiego na powrót do Polski
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:41

Lukas Podolski namawia Roberta Lewandowskiego na powrót do Polski

Projekt bez tytułu (57)
imago/Sch

Lukas Podolski w ubiegłym tygodniu został zaprezentowany jako nowy zawodnik Górnika Zabrze. Mistrz Świata w rozmowie z niemieckimi mediami wyznał, że na tym ruchu stracił sporo pieniędzy, ale są rzeczy ważniejsze. Do zakończenia kariery w Polsce namawia też Roberta Lewandowskiego.

  • Lukas Podolski kilka dni temu dotrzymał obietnicy i został nowym zawodnikiem Górnika Zabrze

  • Mistrz Świata związał się z Polskim klubem rocznym kontraktem z opcją przedłużenia

  • Niemiecki napastnik w niemieckich mediach zachęcał Roberta Lewandowskiego do powrotu do Polski

Lukas Podolski pod na początku minionego tygodnia został oficjalnie zaprezentowany jako zawodnik Górnika Zabrze. Piłkarz już dawno zapowiedział, że chciałby w tym klubie zakończyć swoją piłkarską karierę.

Mistrz świata z 2014 roku od małego jest związany z zabrzańskim klubem. Zawodnik urodził się w Gliwicach, ale jako małe dziecko wyemigrował z rodzicami do Niemiec. To tam zaczynał piłkarską karierę i osiągał największe sukcesy, ale też często podkreślał swoje przywiązanie do Górnika.

Lukas Podolski namawia Roberta Lewandowskiego na powrót do Polski

Niemiec podpisał roczny kontrakt z opcją jego przedłużenia. Media informowały, że jego zarobki będą oscylowały w okolicy pół miliona złotych rocznie. Górnik podkreślał, że uhonoruje "Poldiego" odpowiednimi pieniędzmi, ale tylko w zakresie możliwości klubu.

Sam piłkarz w rozmowie z niemieckim "Bildem" wyjawił, że przenosiny do Zabrza spowodowały, że stracił wielkie pieniądze, ale są ważniejsze w rzeczy w życiu. Piłkarz wyznał już lata temu, że obiecał swojej babci, że zagra w Górniku i teraz dotrzymał obietnicy, choć jego babci już nie doczekała tego momentu.

Teraz Podolski zachęca Roberta Lewandowskiego, aby ten poszedł jego śladem i zakończył swoją piłkarską karierę w Polsce. - "Lewy" jest w Polsce ogromną gwiazdą. Ale kto wie, może spodoba mu się mój pomysł i też na zakończenie kariery wróci do jednego z klubów, w których grał w przeszłości? - zastanawiał się Niemiec na łamach "Bildu".

Lewandowski zakończy karierę w Ekstraklasie?

Napastnik Bayernu Monachium w przeszłości grał w trzech Polskich klubach. Swoją karierę rozpoczynał w Legii Warszawa, gdzie jednak się nie przebił. Później z bardzo dobrej strony pokazał się w Zniczu Pruszków, skąd trafił do Lecha Poznań, gdzie wypatrzyła go Borussia Dortmund.

Na polskich boiskach rozegrał łącznie 117 spotkań, w których strzelił 68. bramek. Grając w Zniczu w I lidze został królem strzelców sezonu 2007/2008. Z kolei w 2010 roku odchodził do Borussii jako król strzelców Ekstraklasy.

Sam Lewandowski w kilku wywiadach dał jednak do zrozumienia, że na zakończenie piłkarskiej kariery będzie chciał wyjechać do Stanów Zjednoczonych. Jednak, zanim będzie musiał podjąć decyzję o zawieszeniu butów na kołek, minie jeszcze kilka lat.

Obecnie kapitan polskiej kadry przebywa na wakacjach. Do Monachium wróci dopiero pod koniec lipca i zacznie przygotowania do nowego sezonu. Jego obecny kontrakt z Bayernem Monachium obowiązuje do końca czerwca 2023 roku.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane