Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Media: Messi podpisze pięcioletni kontrakt z FC Barceloną
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:41

Media: Messi podpisze pięcioletni kontrakt z FC Barceloną

LLUIS GENEAFPEast News (2)
LLUIS GENE/AFP/East News

Lionel Messi zdaniem katalońskiego dziennika “Sport” wreszcie podjął decyzję, gdzie będzie kontynuował karierę. Argentyńczyk chce podobno zostać w FC Barcelonie i podpisać z nią aż pięcioletni kontrakt. Do tego gwiazdor zgodził się na znaczną obniżkę pensji.

  • Katalońskie media podają, że Leo Messi podjął decyzję w sprawie dalszej gry dla Barcelony

  • Umowa gwiazdora z klubem dobiegła końca 30 czerwca i nie wiadomo było, czy zostanie przedłużona

  • Argentyńczyk zdecydował się jednak pozostać w dalszym ciągu na Camp Nou i ma podpisać z klubem pięcioletni kontrakt

Lionel Messi zostanie w Barcelonie na dłużej. Zdaniem dziennikarzy katalońskiego “Sportu” Messi zgodził się na znaczną obniżkę wynagrodzenia i zwiąże się z klubem na kolejne pięć lat. 

Lionel Messi zdecydował. Chce nadal grać dla Barcelony

Wraz z końcem czerwca Lionel Messi stał się wolnym zawodnikiem, gdyż dobiegła końca jego umowa z FC Barceloną. Argentyńczyk długo trzymał kibiców w niepewności, czy pozostanie w klubie. Piłkarz skoncentrował się w lipcu na grze w drużynie narodowej, która wzięła udział w Copa America.

Argentyńczycy dotarli do finału rozgrywek, w którym pokonali 1:0 Brazylię. Bramkę na wagę tytułu już w pierwszej połowie zdobył Angel Di Maria. To jednak Lionel Messi został królem strzelców i najlepszym zawodnikiem turnieju (więcej TUTAJ).

Po sukcesie z kadrą narodową przyszedł czas na decyzję w sprawie dalszej kariery klubowej. Kataloński dziennik “Sport” w środę opublikował najnowsze informacje w tej sprawie. Zdaniem dziennikarzy Lionel Messi zdecydował się pozostać w FC Barcelonie!

Dziennikarze ujawniają, że Messi ma wkrótce podpisać z “Barcą” pięcioletnią umowę. Wcześniej spekulowano, że nowy kontrakt będzie obowiązywał tylko przez dwa lata. Gwiazdor nie wyklucza jednak, że będzie dłużej grał w piłkę na Camp Nou. 

Możliwe także, że część kontraktu z Barceloną Messi wypełni już w roli ambasadora. Co więcej, Argentyńczyk znacznie obniżył swoje oczekiwania finansowe, by podpisać kontrakt z “Dumą Katalonii”. Podobno będzie zarabiał teraz aż o połowę mniej. 

Mówi się, że Messi tym samym zrezygnował z zarobku mogącego sięgać nawet 130 milionów euro za sezon. Piłkarz otrzymywał podobno co sezon od 70 do właśnie 130 milionów. Argentyńczyk tym samym mocno pomógł drużynie, której ostatnio groził prezydent La Liga Javier Tebas (więcej TUTAJ).

Działacz zaznaczył, że FC Barcelona musi zmniejszyć wydatki na wynagrodzenia, jeśli chce podpisać umowę z Messim. Tebas powiedział w rozmowie z “beIN SPORTS”, że kataloński klub nie zmieści się w limicie finansowego Fair Play. Dzięki obniżeniu żądań przez Messiego, a także sprzedaży kilku zawodników, Barcelonę będzie stać na zatrudnienie swojego wieloletniego lidera. 

Messi zostaje na Camp Nou

Leo Messi chciał opuścić FC Barcelonę latem ubiegłego roku. Piłkarz miał dosyć fatalnych rządów ówczesnego prezydenta Josepa Marii Bartomeu. Argentyńczyk popadł w konflikt z działaczem, gdy ten zablokował jego odejście z klubu. 

Bartomeu odszedł jednak prędzej niż Messi, a na stanowisko po kilku latach wrócił Joan Laporta, który pamięta czasy, gdy gwiazdor dopiero wchodził do pierwszej drużyny w 2004 roku. Dobre relacje obu panów sprawiły najwyraźniej, że Leo Messi znów widzi dla siebie miejsce w drużynie z Camp Nou.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane