Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Angielscy piłkarze nie potrafili pogodzić się z porażką. Haniebne zachowanie
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:41

Angielscy piłkarze nie potrafili pogodzić się z porażką. Haniebne zachowanie

FACUNDO ARRIZABALAGAAFPEast News
FACUNDO ARRIZABALAGA/AFP/East News

Anglicy przegrali z Włochami w finale Euro 2020 po serii rzutów karnych. Po zakończeniu spotkania piłkarze nie potrafili pogodzić się z porażką, co zamanifestowali podczas ceremonii wręczenia medali. Większość zawodników ostentacyjnie zdjęła srebrne medale tuż po tym, jak zostały im przekazane. Kibicom i ekspertom bardzo nie spodobało się takie zachowanie.

  • Reprezentacja Anglii przegrała z Włochami w finale Euro 2020 po serii rzutów karnych

  • Angielscy piłkarze nie najlepiej znieśli porażkę w walce o tytuł Mistrzów Europy

  • Zawodnicy pokazali to podczas ceremonii wręczenia medali, gdy ostentacyjnie zdjęli srebrne "krążki" z szyi

  • Zachowanie angielskich zawodników wywołało oburzenie wśród kibiców i ekspertów

Anglicy po porażce z Włochami w finale Euro nie mogli pogodzić się z porażką. Świat obiegły nagrania z ceremonii medalowej. Widać na nich, jak zawodnicy reprezentacji Anglii lekceważąco zdejmują medale. Takie zachowanie wywołało oburzenie fanów futbolu.

Anglicy nie potrafili z klasą przyjąć porażki w finale Euro

Za nami wielki finał Euro 2020. W niedzielny wieczór na stadionie Wembley prawdziwą batalię o tytuł stoczyły reprezentacje Anglii i Włoch. Ostatecznie zwycięsko z tej rywalizacji wyszli Włosi, ale do rozstrzygnięcia trzeba było konkursu rzutów karnych (więcej TUTAJ).

Anglicy przeżyli wielkie rozczarowanie. Wszyscy liczyli, że uda im się zdobyć mistrzostwo Europy na własnym terenie. Miała to być powtórka z 1966 roku, gdy ówczesna drużyna “Synów Albionu” wygrała mistrzostwo świata również na Wembley. 

Po końcowym gwizdku świętować mogli jednak tylko Włoski. Anglicy natomiast nie najlepiej znieśli porażkę. Widać to było podczas ceremonii wręczenia medali. Gwiazdorzy ostentacyjnie zdejmowali medale, które im wręczono.

Jedynie trener Gareth Southgate zszedł z murawy z medalem na szyi. Kapitan zespołu Harry Kane od razu zdjął srebrny “krążek”. Identycznie postąpili jego koledzy. Takie zachowanie nie spodobało się fanom futbolu, w tym polskim ekspertom.

Polscy eksperci nie zostawili suchej nitki na Anglikach

Na Twitterze pojawiły się bardzo mocne słowa krytyki w kierunku reprezentantów Anglii. Oburzony sytuacją był m.in. Roman Kołtoń. Twórca kanału “Prawda Futbolu” rzucił nawet klątwę na Anglików za tak haniebne zachowanie!

- Obrzydliwe to ściąganie medali przez Anglików, rzucam klątwę - oby nigdy, przenigdy nic nie wygrali wielkiego z reprą! Niech czekają następne 55 lat na finał i niech znowu przegrają - napisał dziennikarz. Jego zdanie podzielają także inni eksperci.

- Nie wiem, czy kiedyś zrozumiem sportowców zdejmujących srebrne medale. Rozumiem smutek po porażce, rozumiałbym, gdybyśmy rozmawiali o drużynie przegrywającej po kilkunastoletniej dominacji, ale przecież bycie wicemistrzem Europy to kolosalne osiągnięcie i powód do dumy - napisał Jakub Kręcidło, dziennikarz portalu sport.pl.

Jeszcze dalej w swojej ocenie poszedł Wojciech Kowalczyk. Słynący z często kontrowersyjnych i mocnych opinii były reprezentant Polski także tym razem nie gryzł się w język. Anglików nazwał “pajacami”, padły też niecenzuralne słowa, które nie nadają się do cytowania.

>

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane