Swiatsportu.pl > Tenis > Wiemy, ile Hubert Hurkacz zarobił za półfinał Wimbledonu. Istna fortuna
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:41

Wiemy, ile Hubert Hurkacz zarobił za półfinał Wimbledonu. Istna fortuna

Rex FeaturesEast News (2)
Rex Features/East News

Hubert Hurkacz przegrał w półfinale Wimbledonu z Matteo Berrettinim i odpadł z wielkoszlemowej rywalizacji. Na pocieszenie naszemu reprezentantowi pozostaje sowite wynagrodzenie za awans do najlepszej czwórki londyńskiego turnieju. Wiemy, ile Hurkacz zarobił na kortach Wimbledonu. Kwota zwala z nóg.

  • Hubert Hurkacz przegrał walkę o finał Wimbledonu z Włochem Matteo Berrettim

  • Polak uległ pochodzącemu z Rzymu tenisiście w 3:1 6:3, 6:0, 6:7, 6:4)

  • Na pocieszenie 24-latkowi zostaje sowite wynagrodzenie, które zagwarantował sobie awansując do najlepszej czwórki turnieju

Hubert Hurkacz nie zagra w finale Wimbledonu, ale i tak może uważać się za wielkiego wygranego zmagań w Londynie. Polak zarobił bowiem prawdziwą fortunę dzięki udziałowi w półfinale wielkoszlemowego turnieju. 

Hubert Hurkacz przegrał walkę o finał Wimbledonu, ale zarobił fortunę

Nie tak Hubert Hurkacz wyobrażał sobie piątkowy dzień na kortach Wimbledonu. Polak stanął do walki z Matteo Berrettinim o awans do finału słynnego turnieju rozgrywanego na trawiastych kortach w Londynie. Niestety lepszy okazał się pochodzący z Rzymu rywal (więcej TUTAJ).

Berrettini na korcie w ostatecznym rozrachunku pokazał znacznie więcej jakości. Hubert Hurkacz swoje prawdziwe umiejętności zaprezentował właściwie tylko w trzeciej partii, którą wygrał po tie-breaku 7:5. Przez resztę meczu kraty rozdawał jednak Włoch, który wygrał 3:1 (6:3, 6:0, 6:7, 6:4).

Berrettini w niedzielnym finale Wimbledonu zmierzy się z Novakiem Djokoviciem. Serb wyeliminował Kanadyjczyka Denisa Shapovalova, wygrywając w trzech setach 7:6 (7:3), 7:5, 7:5. Jeśli chodzi o Huberta Hurkacza, na pocieszenie została mu wielka wypłata. 

Pula nagród w tegorocznym Wimbledonie wynosi aż 35 milionów funtów. Zwycięzcy rywalizacji singlistów mogą liczyć na wynagrodzenie rzędu 1,7 mln funtów, czyli około 8,9 mln złotych. Polak znalazł się w najlepszej czwórce turnieju, co oznacza, że także zainkasuje ogromną wypłatę.

Niewiarygodnie wysokie wynagrodzenie za półfinał Wimbledonu trafi do Polaka

Zgodnie z wcześniej ustalonymi zasadami, półfinalista Wimbledonu otrzyma wynagrodzenie w wysokości 465 tys. funtów. Właśnie taka suma powędruje na konto Huberta Hurkacza. W przeliczeniu na złotówki Polak zarobi zatem około 2,5 miliona złotych!

Hurkacz odniósł zatem nie tylko sukces sportowy, ale i finansowy. Do tej pory Polak najwięcej zarobił za zwycięstwo w turnieju ATP w Miami. Wówczas 24-latek zainkasował około 300 tys. dolarów, czyli 1,1 mln złotych. 

 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane