Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Nieoficjalnie: Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału Euro 2020
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:41

Nieoficjalnie: Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału Euro 2020

Dariusz Szpakowski TVP Sport
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jak udało się dowiedzieć Piotrowi Koźmińskiemu z portalu WP SportoweFakty, Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału Euro 2020. Od kilku dni trwa dyskusja na temat tego, kto powinien odpowiadać za komentarz w trakcie meczu o złoto na ME. Pojawiły się nawet apele od kibiców, aby nie był to właśnie 70-latek.

  • TVP miało podjąć decyzję odnośnie wyboru komentatora na finał Euro 2020

  • Z nieoficjalnych wiadomości wiadomo, że stacja zrezygnowała z Dariusza Szpakowskiego

  • Jego miejsce ma podobno zająć Jacek Laskowski

Finał Euro 2020 odbędzie się już w niedzielę 11 lipca. W meczu o tytuł mistrzów Europy zmierzą się reprezentacje Anglii i Włoch. W Polsce kwestią sporną pozostaje to, kto powinien skomentować to spotkanie.

Z nieoficjalnych informacji, do których dotarł Piotr Koźmiński z serwisu WP SportoweFakty, przy finale niemal na pewno nie będzie pracował Dariusz Szpakowski. Według dziennikarza jego miejsce ma zająć Jacek Laskowski.

Dariusz Szpakowski ma problemy zdrowotne i mierzy się z krytyką kibiców

Jeszcze wczoraj pisaliśmy dla Was tutaj, iż wiele wskazuje na to, że Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału Euro 2020. Według informacji uzyskanych przez portal sport.pl, komentator miał w ostatnich dniach narzekać na gorsze samopoczucie.

Ponadto legenda polskiego dziennikarstwa ostatnio nie jest w najlepszej formie komentatorskiej. Kibice po każdym spotkaniu wytykają błędy 70-latkowi, który nadal imponuje swoim głosem, ale już nie odpowiednim wyczuciem i merytoryką.

To dostrzegł także Marek Szkolnikowski, który nawet przyznał się do tego publicznie.

- To nie jest tak, że nie widzę żadnych mankamentów. Dostrzegam oczywiście pewien regres formy, ale to naturalne, biorąc pod uwagę wiek i czas spędzony na wielkiej scenie - powiedział swego czasu dyrektor TVP Sport w rozmowie z TVP Info.

Jacek Laskowski ma skomentować finał Euro 2020

Zdaniem Piotra Koźmińskiego, finał Euro 2020 skomentuje Jacek Laskowski, który prawdopodobnie ponownie stworzy duet z Robertem Podolińskim. Są to jednak nadal nieoficjalne informacje.

W kontekście zastępstwa dla Dariusza Szpakowskiego mówiło się jeszcze o Mateuszu Borku, ale raczej ze względu na długi staż w TVP, to właśnie Laskowski będzie miał przyjemność skomentowania spotkania reprezentacji Anglii z Włochami, które zostanie rozegranie w niedzielę 11 lipca o 21:00 na stadionie Wembley w Londynie.

Euro 2020 miało być pożegnaniem dla Szpakowskiego z pracą komentatora, ale jeśli nie będzie miał on możliwości skomentowania finału, to być może jego ostatnim spotkaniem za mikrofonem będzie któryś z jesiennych meczów reprezentacji Polski.  Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane