Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Lukas Podolski zdradził, dlaczego wybrał transfer do Górnika Zabrze
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:41

Lukas Podolski zdradził, dlaczego wybrał transfer do Górnika Zabrze

yt górnik zabrze
screen - youtube.com/GórnikTV

Lukas Podolski w czwartek oficjalnie podpisał kontrakt z Górnikiem Zabrze. Mistrz świata z 2014 roku związał się z polskim klubem roczną umową. W trakcie powitalnej konferencji prasowej zdradził, dlaczego zdecydował się na grę dla klubu ze Śląska. “Poldi” ma określony plan na swoją przyszłość.

  • Lukas Podolski w czwartek został oficjalnie zaprezentowany jako nowy piłkarz Górnika Zabrze

  • Mistrz świata z 2014 roku podpisał z polskim klubem roczny kontrakt

  • Podolski zdradził na konferencji prasowej, dlaczego zdecydował się na transfer właśnie do Górnika

Lukas Podolski jest już oficjalnie piłkarzem Górnika Zabrze. Niemiecki napastnik polskiego pochodzenia podpisał w czwartek roczną umowę. Przy okazji zdradził, dlaczego zdecydował się na transfer do Polski.

Lukas Podolski został oficjalnie zaprezentowany jako piłkarz Górnika Zabrze

W czwartek Lukas Podolski oficjalnie został piłkarzem Górnika Zabrze. 36-latek podpisał ze śląskim klubem roczny kontrakt. Mistrz świata z 2014 roku z reprezentacją Niemiec wziął też udział w powitalnej konferencji prasowej. 

Popularny “Poldi” zdradził podczas spotkania z przedstawicielami mediów, dlaczego wybrał ofertę Górnika Zabrze, choć interesowały się nim także inne drużyny, które oferowały znacznie korzystniejsze warunki finansowe. Piłkarz przedstawił także plan na kolejne lata swojej kariery.

- Wiem, że robiliście sobie z tego powodu żarty, mówiliście, że nigdy nie wrócę do Górnika, że tylko tak gadam. Ale jestem tutaj i zawsze wierzyłem, że będę. Górnik to będzie mój ostatni klub, ostatni krok. Moje plany są takie, żeby tu zostać. Na rok, dwa, trzy, może więcej. Zobaczymy, jak to będzie - powiedział nowy napastnik Górnika Zabrze. 

- Najważniejsze dla mnie będzie, żeby grać w piłkę, którą kocham i wygrywać mecze. To po pierwsze. Po drugie przyszedłem też po to, żeby rozwinąć jeszcze akademię, która już teraz jest świetna, ale może być jeszcze lepsza - dodał były gwiazdor m.in. Arsenalu, Bayernu Monachium i Interu Mediolan.

Prezes Górnika komentuje transfer Podolskiego

Podczas prezentacji Lukasa Podolskiego obecny był oczywiście prezes Górnika Zabrze. Dariusz Czernik poruszył temat, który zastanawiał wszystkich od momentu, gdy ogłoszono, że Podolski podpisze umowę z Zabrzanami. Chodzi o obowiązki piłkarza względem niemieckiej edycji programu “Mam Talent”, gdzie został on jednym z jurorów (więcej TUTAJ). 

- Proszę mi wierzyć, że mamy to przegadane. Jesteśmy o to spokojni i przekonani, że przede wszystkim będzie on nas cieszył swoją grą - powiedział prezes Czernik, gdy padło pytanie o nowe obowiązki poza boiskiem Podolskiego. Na koniec podziękował on także wszystkim, którzy umożliwili przeprowadzenie transferu.

- Nie jest tajemnicą, że Podolski miał oferty z Brazylii, Meksyku i innych krajów. Zapewne nieporównywalnie lepsze finansowo. Dlatego dziękuję wszystkim, że ten transfer doszedł do skutku. Bo to jest praca zbiorowa, która rozpoczęła się dawno temu - zakończył.

 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane